ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Muntilor Apuseni 2015
Campionatul Muntilor Apuseni 2015 Imprimare Email

SENIORI

Grupa A
#EchipaMVEIGP
1 Albac 3 3 0 0 23-8 9
2 Avram Iancu  3 2 0 1 13-16 6
3 Lupșa 3 1 0 2 23-14 3
4 Poșaga 3 0 0 3 5-26 0
Grupa B
#EchipaMVEIGP
1 Bistra 3 3 0 0 13-2 9
2

Vidra

3 1 1 1 15-10 4
3 Horea 3 1 1 1 7-9 4
4 Vadu Moților 3 0 0 3 1-12

0

Grupa C
#EchipaMVEIGP
1 Poiana Vadului 3 3 0 0 13-4 9
2 Arieseni 3 2 0 1 14-4 6
3 Rosia Montana 3 1 0 2 9-12 3
4 Almasu Mare 3 0 0 3 1-15 0
Grupa D
#EchipaMVEIGP
1 Sohodol 3 3 0 0 14-1 9
2 Salciua 3 2 0 1 14-8 6
3 Ciuruleasa 3 1 0 2 6-12 3
4 Ocolis 3 0 0 3 2-20 0

COPII

Grupa A
#EchipaMVEIGP
1 Avram Iancu 3 2 1 0 19-7 7
2 Posaga 3 2 1 0 11-4 7
3 Lupsa 3 1 0 2 13-17 3
4 Albac 3 0 0 3 5-20 0
Grupa B
#EchipaMVEIGP
1 Bistra 3 3 0 0 30-4 9
2 Horea 3 2 0 1 8-16 6
3 Vidra 3 1 0 2 9-19 3
4 Vadu Moților  2 0 0 2 2-10  0
Grupa C
#EchipaMVEIGP
1 Roșia Montană  3 3 0 0 14-3 9
2 Poiana Vadului 3 2 0 1 8-5 6
3 Almasu Mare 3 1 0 2 6-11 3
4 Arieseni 3 0 0 3 2-5 0
Grupa D
#EchipaMVEIGP
1 Ciuruleasa 3 3 0 0 31-2 9
2 Salciua 3 2 0 1 9-12 6
3 Sohodol 3 1 0 2 4-21 3
4 Ocolis 3 0 0 3 2-11 0

Legenda: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; I=infrangeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Etape Seniori/Copii

Grupa A

Etapa 1 - duminică, 12.07.2015 - Cărpeniș

ora: 16,00 Albac 3 - 8 Lupșa (Copii)

ora: 17,00 Albac 5 - 4 Lupșa

ora: 18,00 Avram Iancu 2 - 2 Poșaga (Copii) 

ora: 19,00 Avram Iancu - 1 Poșaga 

Etapa 2 - sâmbătă, 18.07.2015 - Avram Iancu 

ora: 17,00 Albac 0 - 4 Poșaga (Copii)

ora: 18,00 Albac 8 - 1 Poșaga

ora: 19,00 Lupșa 3- 9 Avram Iancu (Copii) 

ora: 20,00 Lupșa 5 - 6 Avram Iancu 

Etapa 3 - duminică, 26.07.2014 - Lupșa

ora: 09,00 Albac 2 - 8 Avram Iancu (Copii)

ora: 10,00 Albac 10 - 3 Avram Iancu

ora: 11,00 Lupșa 2 - 5 Poșaga (Copii) 

ora: 12,00 Lupșa 14 - 3 Poșaga


Grupa B

Etapa 1 -  duminică, 12.07.2015 - Bistra

ora: 16,00 Bistra 14 -1  Horea (Copii)

ora: 17,00 Bistra 5 -0 Horea

ora: 18,00 Vidra 4 -2 Vadu Moților (Copii)

ora: 19,00 Vidra 9 -1 Vadu Moților

Etapa 2 - sâmbătă, 18.07.2015 - Avram Iancu

ora: 21,00 Bistra 3 - 0 Vadu Moților (Copii)

ora: 22,00 Bistra 3 - 0 Vadu Moților

ora: 15,00 Horea 4 - 2 Vidra (Copii)

ora: 16,00 Horea 4 - 4 Vidra

Etapa 3 - duminică, 26.07.2015 - Lupșa

ora: 16,00 Bistra 13 - 3 Vidra (Copii)

ora: 17,00 Bistra 5 - 2 Vidra

ora: 18,00 Horea 3 -0 Vadu Moților (Copii)

ora: 19,00 Horea 3 - 0 Vadu Moților


Grupa C

Etapa 1 - duminică, 12.07.2015 - Cărpeniș

ora: 09,00 Poiana Vadului  4 - 0 Arieșeni (Copii)

ora: 10,00 Poiana Vadului 2 - 1 Arieșeni

ora: 11,00 Roșia Montană 7 - 1 Almașu Mare (Copii)

ora: 12,00 Roșia Montană  4 - 0 Alașu Mare

Etapa 2 - duminică, 19.07.2014 - Ciuruleasa

ora: 16,00 Poiana Vadului 4 - 2 Alașu Mare (Copii)

ora: 17,00 Poiana Vadului 4 - 0 Almașu Mare

ora: 18,00 Arieșeni 2 -  4 Roșia Montană (Copii)

ora: 19,00 Arieșeni 5 - 2 Roșia Montană

Etapa 3 - duminică, 26.07.2015 - Arieșeni 

ora: 16,00 Poiana Vadului - 3 Roșia Montană (Copii)

ora: 17,00 Poiana Vadului 7 - 3 Roșia Montană

ora: 18,00 Arieșeni 0 - 0 Almașu Mare (Copii)

ora: 19,00 Arieșeni 0  - 0 Almașu Mare

Grupa D

Etapa 1 - duminică, 12.07.2015 - Bistra

ora: 20,00 Sohodol 1- 6 Sălciua (Copii)

ora: 21,00 Sohodol 6 - 0 Sălciua

ora: 11,00 Ocoliș 2 - 5 Ciuruleasa (Copii)

ora: 12,00 Ocoliș 4 - 5 Ciuruleasa

Etapa 2 - duminică, 19.07.2015 - Ciuruleasa

ora: 20,00 Sohodol 0 - 15 Ciuruleasa (Copii)

ora: 21,00 Sohodol 5 - 1 Ciuruleasa

Etapa 2 - duminică, 19.07.2015 - Ocoliș

ora: 18,00 Sălciua 3 - 0 Ocoliș (Copii)

ora: 19,00 Sălciua 11 - 2 Ocoliș

Etapa 3 - duminică, 26.07.2015 - Sălciua

ora: 09,00 Sohodol 3 - 0 Ocoliș (Copii)

ora: 10,00 Sohodol 3 - 0 Ocoliș

ora: 11,00 Sălciua 0 - 11 Ciuruleasa (Copii)

ora: 12,00 Sălciua 3 - 0 Ciuruleasa

NOTĂ: După faza grupelor, se califică primele două clasate ( din fiecare grupă), locurile de desfășurare și orele de disputare, a jocurilor din faza finală, urmând a fi stabilite și comunicate în data de 28 iulie 2015, iar criteriul de împerechere a echipelor calificate din grupe este următorul:

Sferturi de finală -  BISTRA - duminică, 02 august 2015:

  • Joc 1: Avram Iancu - Horea / Copii
  • Joc 2: Albac - Vidra / Seniori
  • Joc 3: Posaga - Bistra / Copii
  • Joc 4: Avram Iancu - Bistra / Seniori
  • Joc 5: Rosia Montana - Salciua / Copii
  • Joc 6: Poiana Vadului - Salciua / Seniori
  • Joc 7: Poiana Vadului - Ciuruleasa / Copii
  • Joc 8: Arieseni - Sohodol / Seniori

 Sferturile de finală se vor desfășura la Bistra, după următorul program:

Ora       Echipa Scor     Echipa  Categoria
09:00    Poiana Vadului   0-9  Ciuruleasa   Copii
10:00 Poiana Vadului  2-1  Sălciua Seniori
11:00 Roșia Montană  2-3  Sălciua Copii
12:00 Arieșeni

 1-1 (2-0 dldd)

 Sohodol Seniori
16:00 Poșaga  1-8  Bistra Copii
17:00 Albac  2-0  Vidra Seniori
18:00 Avram Iancu  6-0  Horea Copii
19:00 Avram Iancu  1-3  Bistra Seniori


Semifinale - CIURULEASA -  duminică, 9 august 2015: Echipele calificate din sferturi, conform criteriului;

  • Semifinala 1 copii : Avram Iancu 12-1 Salciua
  • Semifinala 1 seniori : Albac 3-1 Poiana Vadului
  • Semifinala 2 copii : Bistra 8-2 Ciuruleasa
  • Semifinala 2 seniori : Bistra 2-1 Arieseni
Ora Echipa Scor Echipa Categoria
17:00  Avram Iancu    12-1  Sălciua   Copii
18:00  Bistra  8-2  Ciuruleasa   Copii
19:00  Albac  3-1  Poiana Vadului    Seniori
20:00  Bistra  2-1  Arieșeni  Seniori

Finalele și festivitatea de premiere, pentru ediția a VI-a, vor avea loc duminică -16 august 2015 la SĂLCIUA după următorul program:

Ora Echipa Scor Echipa Categoria
17:00  Sălciua  0-3  Ciuruleasa Finala mică copii
18:00  Poiana vadului  4-9  Arieșeni Finala mică seniori
19:00  Sălciua & Prietenii    4-4  AJF & Prietenii   Meci amical
20:00  Avram Iancu  1-4  Bistra Finala mare copii
21:00  Albac  1-4  Bistra Finala mare seniori 

 2200-Festivitatea de premiere


 

Competitii 2018-2019