ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Muntilor Apuseni
Campionatul Munților Apuseni 2024 (ediția a XIII-a). Vezi regulamentul și programarea jocurilor: Imprimare Email

Campionatul Munților Apuseni 2024

Ediția a XIII-a

În data de 5 iulie 2024 -ora 16:00 a avut loc la ședința de lucru cu reprezentanții comunelor participante, în cadrul căreia a avut loc tragerea la sorți și s-a stabilit regulamentul acestei ediții, la care participă 26 de echipe (13 echipe de copii și 13 de seniori), toate din comune situate în Munții Apuseni, de pe raza județului Alba. Regulamentul poate fi citit AICI! Echipele vor completa pentru fiecare echipă (seniori-juniori), următorul tabel de înscriere!CMA 2019 Bistra

În urma tragerii la sorți, cele 13 echipe de seniori și 13 echipe de copii, au fost împărțite în 4 grupe (B, C și D de 3 echipe, iar A de 4 echipe), din care se vor califica în faza a doua a grupelor, echipele clasate pe primele două locuri din fiecare grupă, unde se vor împerechea astfel:

Grupa 1: 1A-2B-1C-2D și Grupa 2: 2A-1B-2C-1D.

Grupa A - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 HOREA 3 3 0 0 15-5 9
2 POIANA VADULUI  3 2 0 1 13-2 6
3 ALBAC 3 1 0 2 6-10 3
4 VIDRA 3 0 0 3 4-21 0

Grupa A - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI  3 3 0 0 14-3 9
2 ALBAC 3 2 0 1 6-7 6
3 HOREA 3 1 0 2 7-8 3
4 VIDRA 3 0 0 3 0-9 0

Grupa B - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 2 2 0 0 7-2 6
2 VADU MOȚILOR  2 0 1 1 2-4 1
3 ROȘIA MONTANĂ  2 0 1 1 2-5 1

Grupa B - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 2 1 1 0 7-0 4
2 VADU MOȚILOR  2 1 1 0 2-7 3
3 ROȘIA MONTANĂ  2 0 1 1 0-2 1

 Grupa C - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SOHODOL  2 2 0 0 9-0 6
2 SĂLCIUA 2 1 0 1 11-1 3
3 CIURULEASA  2 0 0 2 0-19 0

Grupa C - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SOHODOL  2 2 0 0 15-1 6
2 CIURULEASA  2 1 0 1 4-2 3
3 SĂLCIUA 2 0 0 2 1-17 0

Grupa D - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BUCIUM 2 1 1 0 11-3 4
2 AVRAM IANCU 2 1 1 0 6-3 4
3 LUPȘA 2 0 0 2 0-11 0

Grupa D - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 LUPȘA 2 2 0 0 15-4 6
2 BUCIUM  2 1 0 1 4-7 3
3 AVRAM IANCU  2 0 0 2 3-11 0

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

* Câștigătoare la lovituri de departajare

Programul este următorul:

Grupa A

Teren Poiana Vadului - 14 iulie 2024 - Duminică

09:00 - Poiana Vadului 5-3 Horea (copii)

09:50 - Poiana Vadului 0-2 Horea

10:40 - Albac 3-0 Vidra (copii)

11:30 - Albac 5-0 Vidra

12:20 - Horea 1-3 Albac (copii)

13:10 - Horea 6-1 Albac

14:00 - Vidra 0-3 Poiana Vadului (copii)

14:50 - Vidra 0-9 Poiana Vadului

15:40 - Horea 3-0 Vidra (copii)

16:30 - Horea 7-4 Vidra

17:20 - Poiana Vadului 6-0 Albac (copii)

18:10 - Poiana Vadului 4-0 Albac

Grupa B

Teren Cărpiniș - 14 iulie 2024 - Duminică

09:00 - Vadu Moților 2-0 Roșia Montană (copii)

09:50 - Vadu Moților 1-1 Roșia Montană

10:40 - Roșia Montană 0-0 Bistra (copii)

11:30 - Roșia Montană 1-4 Bistra

12:20 - Bistra 7-0 Vadu Moților (copii)

13:10 - Bistra 3-1 Vadu Moților

Grupa C

Teren Ciuruleasa - 14 iulie 2024 - Duminică

14:00 - Ciuruleasa 4-1 Sălciua (copii)

14:50 - Ciuruleasa 0-11 Sălciua

15:40 - Sălciua 0-13 Sohodol (copii)

16:30 - Sălciua 0-1 Sohodol

17:20 - Sohodol 2-1 Ciuruleasa (copii)

18:10 - Sohodol 8-0 Ciuruleasa 

Grupa D

Teren Ciuruleasa - 14 iulie 2024 - Duminică

09:00 - Avram Iancu 3-8 Lupșa (copii)

09:50 - Avram Iancu 3-0 Lupșa

10:40 - Lupșa 7-1 Bucium (copii)

11:30 - Lupșa 0-8 Bucium

12:20 - Bucium 3-0 Avram Iancu (copii)

13:10 - Bucium 3-3 (10-9 dldd) Avram Iancu

Faza a II-a a grupelor (27 / 28 iulie 2024)

se  vor forma două grupe de 4 echipe

Grupa I (A1-B2-C1-D2)

Grupa II (A2-B1-C2-D1)

Grupa 1 - Seniori Teren Vadu Moților - 27 / 28 iulie 2024

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 HOREA 0 0 0 0 0-0 0
2 VADU MOȚILOR  0 0 0 0 0-0 0
3 SOHODOL 0 0 0 0 0-0 0
4 AVRAM IANCU 0 0 0 0 0-0 0

Grupa 1 - Copii  - Teren Vadu Moților - 27 / 28 iulie 2024

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI 0 0 0 0 0-0 0
2 VADU MOȚILOR 0 0 0 0 0-0 0
3 SOHODOL 0 0 0 0 0-0 0
4 BUCIUM 0 0 0 0 0-0 0

Grupa 1

Teren Vadu Moților

Sâmbătă 27 iulie 2024

17:00 - Poiana Vadului - Bucium (copii)

17:50 - Sohodol - Avram Iancu

18:40 - Sohodol - Vadu Moților (copii)

19:30 - Horea - Vadu Moților

Duminică 28 iulie 2024 

09:00 - Poiana Vadului - Vadu Moților (copii)

09:50 - Vadu Moților - Sohodol

10:40 - Bucium - Sohodol (copii)

11:30 - Horea - Avram Iancu

12:20 - Sohodol - Poiana Vadului (copii)

13:10 - Sohodol - Horea

14:00 - Vadu Moților - Bucium (copii)

14:50 - Vadu Moților -  Avram Iancu

Grupa 2 - Seniori Teren Bistra - 27 / 28 iulie 2024

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI  0 0 0 0 0-0 0
2 BISTRA 0 0 0 0 0-0 0
3 SĂLCIUA 0 0 0 0 0-0 0
4 BUCIUM 0 0 0 0 0-0 0

Grupa 2 - Copii Teren Bistra - 27 / 28 iulie 2024

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ALBAC 0 0 0 0 0-0 0
2 BISTRA 0 0 0 0 0-0 0
3 CIURULEASA 0 0 0 0 0-0 0
4 LUPȘA 0 0 0 0 0-0 0

Grupa 2

Teren Bistra

Sâmbătă 27 iulie 2024

16:30 - Lupșa - Ciuruleasa (copii)

17:20 - Bistra - Sălciua

18:10 - Bistra - Lupșa (copii)

19:00 - Bistra - Bucium

19:50 - Bistra - Ciuruleasa (copii)

20:40 - Bucium - Sălciua

Duminică 28 iulie 2024 

9:30 - Albac - Lupșa (copii)

10:20 - Sălciua - Poiana Vadului

11:10 - Ciuruleasa - Albac (copii)

12:00 - Poiana Vadului - Bucium

12:50 - Albac - Bistra (copii)

13:40 - Poiana Vadului - Bistra

Faza a III-a: - Semifinale (3 august 2024 - Sâmbătă) - Teren Sălciua

Echipele calificate din faza a doua a grupelor, se împerechează după cum urmează: 

Semifinala 1: Locul 1 din Grupa I - Locul 2 din Grupa II

Semifinala 2: Locul 2 din Grupa I - Locul 1 din Grupa II

Faza a IV-a: Finale 4 august 2024 - Duminică - Teren Sălciua

Juniori U 16:

Locul I

Locul II

Locul III

Locul IV

Cel mai bun jucător:

Cel mai bun portar:

Golgheterul campionatului:

Seniori:

Locul I

Locul II

Locul III

Locul IV

Cel mai bun jucător:

Cel mai bun portar:

Golgheterul campionatului:

 

Competitii 2024-2025