FAZA I
Grupa A
Data: 20.01.2018
Localitatea: Lancrăm
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
AFC Transalpina Șugag |
3 |
3 |
0 |
0 |
26-11 |
9 |
2 |
AS Energia Săsciori |
3 |
2 |
0 |
1 |
21-17 |
6 |
3 |
CSO Cugir A1 |
3 |
1 |
0 |
2 |
21-21 |
3 |
4 |
AFC Sportul Petrești A1 |
3 |
0 |
0 |
3 |
12-31 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
15:00 |
AFC Transalpina Șugag |
6-2 |
AS Energia Săsciori |
16:00 |
CSO Cugir A1 |
9-4 |
AFC Sportul Petrești A1 |
17:00 |
AS Energia Săsciori |
9-5 |
CSO Cugir A1 |
18:00 |
AFC Sportul Petrești A1 |
2-12 |
AFC Transalpina Șugag |
19:00 |
AS Energia Săsciori |
10-6 |
AFC Sportul Petrești A1 |
20:00 |
AFC Transalpina Șugag |
8-7 |
CSO Cugir A1 |
Grupa B
Data: 21.01.2018
Localitatea: Lancrăm
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
AFC Sportul Petrești |
3 |
3 |
0 |
0 |
17-6 |
9 |
2 |
AS Euro Șpring |
3 |
2 |
0 |
1 |
26-14 |
6 |
3 |
AS Dalia Sport Daia Română |
3 |
1 |
0 |
2 |
12-22 |
3 |
4 |
AFC Viitorul Răhău |
3 |
0 |
0 |
3 |
7-20 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
15:00 |
AFC Sportul Petrești |
7-1 |
AS Euro Șpring |
16:00 |
AFC Viitorul Răhău |
2-5 |
AS Dalia Sport Daia Română |
17:00 |
AS Dalia Sport Daia Română |
4-5 |
AFC Sportul Petrești |
18:00 |
AS Euro Șpring |
10-4 |
AFC Viitorul Răhău |
19:00 |
AFC Viitorul Răhău |
1-5 |
AFC Sportul Petrești |
20:00 |
AS Euro Șpring |
15-3 |
AS Dalia Sport Daia Română |
Grupa C
Data: 21.01.2018
Localitatea: Teiuș
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
CS Rapid CFR Teiuș |
3 |
3 |
0 |
0 |
20-7 |
9 |
2 |
AS Voința Beldiu |
3 |
1 |
1 |
1 |
19-20 |
4 |
3 |
AS Limbenii Limba |
3 |
1 |
0 |
2 |
11-16 |
3 |
4 |
AS Inter Ciugud |
3 |
0 |
1 |
2 |
16-23 |
1 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
16:00 |
AS Limbenii Limba |
6-3 |
AS Inter Ciugud |
17:00 |
AS Inter Ciugud |
9-9 |
AS Voința Beldiu |
18:00 |
AS Limbenii Limba |
0-6 |
CS Rapid CFR Teiuș |
19:00 |
AS Inter Ciugud |
4-8 |
CS Rapid CFR Teiuș |
20:00 |
AS Limbenii Limba |
5-7 |
AS Voința Beldiu |
21:00 |
CS Rapid CFR Teiuș |
6-3 |
AS Voința Beldiu |
Grupa D
Data: 21.01.2018
Localitatea: Aiud
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
CSC Fortuna Lunca Mureșului |
3 |
3 |
0 |
0 |
18-4 |
9 |
2 |
CS Olimpia Aiud |
3 |
2 |
0 |
1 |
18-9 |
6 |
3 |
AS Dacia Mihalț |
3 |
1 |
0 |
2 |
12-23 |
3 |
4 |
AS Inter Unirea |
3 |
0 |
0 |
3 |
9-21 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
11:00 |
AS Dacia Mihalț |
4-10 |
CS Olimpia Aiud |
12:00 |
CS Olimpia Aiud |
7-3 |
AS Inter Unirea |
13:00 |
AS Dacia Mihalț |
2-8 |
CSC Fortuna Lunca Mureșului |
14:00 |
CS Olimpia Aiud |
1-2 |
CSC Fortuna Lunca Mureșului |
15:00 |
AS Dacia Mihalț |
6-5 |
AS Inter Unirea |
16:00 |
CSC Fortuna Lunca Mureșului |
8-1 |
AS Inter Unirea |
Grupa E
Data: 21.01.2018
Localitatea: Valea Lungă
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
AS Gaz Metan Valea Lungă |
3 |
2 |
0 |
1 |
14-9 |
6 |
2 |
AS Târnavele Tiur |
3 |
2 |
0 |
1 |
12-7 |
6 |
3 |
AS Viitorul Sântimbru |
3 |
2 |
0 |
1 |
8-6 |
6 |
4 |
AS Nicolae Linca Cergău |
3 |
0 |
0 |
3 |
6-18 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
15:00 |
AS Viitorul Sântimbru |
3-2 |
AS Nicolae Linca Cergău |
16:00 |
AS Gaz Metan Valea Lungă |
2-4 |
AS Viitorul Sântimbru |
17:00 |
AS Nicolae Linca Cergău |
2-7 |
AS Târnavele Tiur |
18:00 |
AS Târnavele Tiur |
2-1 |
AS Viitorul Sântimbru |
19:00 |
AS Nicolae Linca Cergău |
2-8 |
AS Gaz Metan Valea Lungă |
20:00 |
AS Gaz Metan Valea Lungă |
4-3 |
AS Târnavele Tiur |
FAZA II
Grupa: 1
Localitatea: Lancrăm
Data: 28 ianuarie 2018 (Duminică)
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
î |
Gol |
P |
1 |
AFC Transalpina Șugag |
2 |
1 |
1 |
0 |
17-3 |
4 |
2 |
AS Euro Șpring |
2 |
1 |
1 |
0 |
13-5 |
4 |
3 |
AS Voința Beldiu |
2 |
0 |
0 |
2 |
2-24 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
16:00 |
AS Euro Șpring |
10-2 |
AS Voința Beldiu |
17:00 |
AFC Transalpina Șugag |
3-3 |
AS Euro Șpring |
18:00 |
AS Voința Beldiu |
0-14 |
AFC Transalpina Șugag |
Grupa: 2
Localitatea: Unirea
Data: 28 ianuarie 2018 (Duminică)
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
CSC Fortuna Lunca Mureșului
|
2 |
2 |
0 |
0 |
9-4 |
6 |
2 |
AS Târnavele Tiur
|
2 |
0 |
1 |
1 |
4-6 |
1 |
3 |
CSO Cugir
|
2 |
0 |
1 |
1 |
2-5 |
1 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
15:00 |
AS Târnavele Tiur |
1-1 |
CSO Cugir |
16:00 |
CSC Fortuna Lunca Mureșului |
5-3 |
AS Târnavele Tiur |
17:00 |
CSO Cugir |
1-4 |
CSC Fortuna Lunca Mureșului |
Grupa: 3
Localitatea: Aiud
Data: 27 ianuarie 2018 (Sâmbătă)
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
CS Olimpia Aiud |
2 |
2 |
0 |
0 |
10-6 |
6 |
2 |
CS Rapid CFR Teiuș |
2 |
1 |
0 |
1 |
14-8 |
3 |
3 |
AS Viitorul Sântimbru |
2 |
0 |
0 |
2 |
3-13 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
16:00 |
CS Rapid CFR Teiuș |
10-1* |
AS Viitorul Sântimbru |
17:00 |
AS Viitorul Sântimbru |
2-3 |
CS Olimpia Aiud |
18:00 |
CS Olimpia Aiud |
7-4 |
CS Rapid CFR Teiuș |
* AS Viitorul Sântimbru a formulat o contestație în jocul cu CS Rapid CFR Teiuș, dar indiferent de cum se va soluționa contestația (luni 29.01.2018), CS Olimpia Aiud se califică în faza a III-a, de pe primul loc al grupei 3.
Grupa: 4
Localitatea: Lancrăm
Data: 28 ianuarie 2018 (Duminică)
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
AS Energia Săsciori |
2 |
1 |
1 |
0 |
9-8 |
4 |
2 |
AFC Sportul Petrești |
2 |
1 |
1 |
0 |
7-6 |
4 |
3 |
AS Gaz Metan Valea Lungă |
2 |
0 |
0 |
2 |
10-12 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
13:00 |
AS Gaz Metan Valea Lungă |
6-7 |
AS Energia Săsciori |
14:00 |
AS Energia Săsciori |
2-2 |
AFC Sportul Petrești |
15:00 |
AFC Sportul Petrești |
5-4 |
AS Gaz Metan Valea Lungă |
Regulamentul de Organizare și Desfășurare a Campionatului Județean de Fotbal în Sală îl puteți citi AICI.
Faza I: 20-21 ianuarie 2018
20 echipe participante;
5 grupe de câte 4 echipe.
S-au calificat în faza a II-a, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final al fazei I și cele mai bune două echipe de pe locul trei (AS Viitorul Sântimbru și CSO Cugir) în clasamentul final din grupe, acestea fiind împerecheate ținându-se cont de criteriile valorice (locurile ocupate în grupe) și geografice, de către Comisia de Fotbal în Sală, din cadrul AJF Alba.
Pentru împerecherea echipelor în faza a doua, s-au format trei urne valorice, în urma rezultatelor obținute în prima fază a grupelor:
Urna 1: AFC Transalpina Șugag (Pct: 9/Gol: +15), CSC Fortuna Lunca Mureșului (Pct: 9/Gol: +14), CS Rapid CFR Teiuș (Pct: 9/Gol: +13), AFC Sportul Petrești (Pct: 9/Gol: +11);
Urna 2: AS Euro Șpring (Pct. 6/Gol: +12), CS Olimpia Aiud (Pct. 6/Gol: +9), AS Gaz Metan Valea Lungă (Pct. 6/Gol: +5), AS Târnavele Tiur (Pct. 6/Gol: +5);
Urna 3: AS Energia Săsciori (Pct. 6/Gol: +4), AS Viitorul Sântimbru (Pct. 6/Gol: +2), AS Voința Beldiu (Pct. 4/Gol: - 1), CSO Cugir (Pct. 3/Gol: 0).
S-au împerecheat echipele, astfel încât să nu se întâlnească în faza a doua, echipe care s-au întâlnit în prima fază a grupelor, fiind repartizate în cele 4 grupe, câte o echipă din fiecare urnă valorică.
Faza a II-a: 27-28 ianuarie 2018
12 echipe calificate din faza I;
4 grupe a câte 3 echipe.
Se califică în faza a III-a, echipele clasate pe primul loc în cele 4 grupe;
Faza a III-a: 4 februarie 2018 (Duminică) - Sala Sporturilor "Florin Fleșeriu" Sebeș
4 echipe calificate din faza a II-a;
Semifinala 1: AFC Transalpina Șugag 3-3 (4-5 d.l.d.d.) CS Olimpia Aiud;
Semifinala 2: CSC Fortuna Lunca Mureșului 2-1 AS Energia Săsciori;
Finala mică: AFC Transalpina Șugag 5-5 (6-8 d.l.d.d) AS Energia Săsciori;
Finala mare: CS Olimpia Aiud 1-2 CSC Fortuna Lunca Mureșului.
Festivitatea de premiere:
- Golgheter, cu 16 reușite: Zenga Nazarie, de la AS Energia Săsciori;
- Cel mai bun portar: Adrian Roman, de la CS Olimpia Aiud;
- Cel mai bun jucător: Ioan Cristea, de la CSC Fortuna Lunca Mureșului;
- Arbitrii fazei finale: Alexandru Vodă și Andrei Mutu;
- Locul IV: AFC Transalpina Șugag;
- Locul III: AS Energia Săsciori;
- Locul II: CS Olimpia Aiud;
- Locul I: CSC Fortuna Lunca Mureșului.
Lotul echipei campioane: Adrian Spinean, Răzvan Iakab, Radu Moldovan, Lucian Popa, Ioan Cristea, Alexandru Man, Gheorghe Rîșniță, Bogdan Nemeș, Vasile Zoltan, Mihai Cecălecean și Gabriel Cotoară. Antrenor: Gabriel Cotoară, delegat: Marcel Moldovan, președinte: Vincze Egyed.
Felicitări tuturor echipelor participante și mulțumiri partenerilor care ne-au fost alături pentru o bună desfășurare a campionatului: Federația Română de Fotbal, Infinity Trophy, Valimedia, Școala Gimnazială Lancrăm, Primăria Teiuș, Primăria Aiud, Primăria Valea Lungă, Primăria Unirea, Primăria Sebeș și nu în ultimul rând Liceului cu Program Sportiv "Florin Fleșeriu" Sebeș.
|