ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Sperantelor Dragos Damian
Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian". Vezi aici echipele înscrise, programul și rezultatele competiției U-9: Imprimare Email

Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" este o competiție de fotbal pe teren redus (20m. / 40m.) pe teren sintetic sau iarbă naturală, organizată de către Asociația Județeană de Fotbal Alba, la categoria U-9 (băieți născuți după 01.01.2009 și mai mici și fete născute după 01.01.2007 și mai mici), în memoria celui care a fost Dragoș Damian, fostul căpitan al echipei AS Inter Ciugud.

La ședința de lucru din 15 mai 2018, au participat: Bicheși Adrian (AFC Kinder Alba Iulia), Boca Tiberiu (CSC Bistra) și Neagu Marius (ACF Metalurgistul 1939 Cugir).

În ediția din acest an s-au înscris un număr de 10 echipe, care au fost repartizate in 3 grupe după criteriul geografic. Echipele repartizate în grupa A vor disputa 3 jocuri fiecare, iar echipele din grupele B și C, vor disputa 2 jocuri în prima fază a grupelor (26 mai 2018-Sâmbătă), urmând ca în faza a doua a grupelor (9 iunie 2018), să se califice primele două clasate din fiecare grupă, unde se vor forma încă două grupe a câte trei echipe, iar la faza finală din 17 iunie 2018, de la Zlatna, locurile 1 și 2 din fiecare grupă a fazei a doua, vor juca semifinalele, finala mică și finala mare.

Cele trei grupe sunt:sperante 2016

          Grupa A: CS Olimpia Aiud, ACS Juniorul Aiud, CSC Bistra și CS Ocna Mureș;

          Grupa B: AFC Unirea 1924 Alba Iulia, CS Navobi Alba Iulia și AS Unirea Juniors Alba Iulia;

          Grupa C: ACF Metalurgistul 1939 Cugir, AFC Kinder Alba Iulia și ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei.

Programul este următorul:

Grupa A

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Juniorul Aiud 3 3 0 0 11-3 9
2 CS Ocna Mureș 3 2 0 1 11-9 6
3 CS Olimpia Aiud 3 1 0 2 7-8 3
4 CSC Bistra 3 0 0 3 4-13 0

Data: 26.05.2018 (Sâmbătă)

Localitatea: Aiud - Stadion Aiudelul

Teren 1 - Ora 14:00 - ACS Juniorul Aiud 3-0 CS Olimpia Aiud

Teren 2 - Ora 14:00 - CS Ocna Mureș 4-3 CSC Bistra

Teren 1 - Ora 15:00 - CS Olimpia Aiud 2-5 CS Ocna Mureș

Teren 2 - Ora 15:00 - CSC Bistra 1-4 ACS Juniorul Aiud

Teren 1 - Ora 16:00 - ACS Juniorul Aiud 4-2 CS Ocna Mureș

Teren 2 - Ora 16:00 - CS Olimpia Aiud 5-0 CSC Bistra

Grupa B

 Loc  Echipa J V E Î Gol P
1 AFC Unirea 1924 Alba Iulia  2   2   0   0   13-4  6
2 CS Navobi Alba Iulia 2 1 0 1 8-8  3
3 AS Unirea Juniors Alba Iulia 2 0 0 2 1-10  0

Data: 26.05.2018 (Sâmbătă)

Localitatea: Oarda de Jos

Ora 10:00 - AFC Unirea 1924 Alba Iulia 7-4 CS Navobi Alba Iulia

Ora 11:00 - AS Unirea Juniors Alba Iulia 0-6 AFC Unirea 1924 Alba Iulia

Ora 12:00 - CS Navobi Alba Iulia 4-1 AS Unirea Juniors Alba Iulia

Grupa C

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACF Metalurgistul 1939 Cugir 2 2 0 0 7-0 6
2 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei 2 1 0 1 4-4 3
3 AFC Kinder Alba Iulia 2 0 0 2 2-9 0

Data: 26.05.2018 (Sâmbătă)

Localitatea: Cugir - Arena CSO

Ora 10:00 - ACF Metalurgistul 1939 Cugir 5-0 AFC Kinder Alba Iulia

Ora 11:00 - ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei 0-2 ACF Metalurgistul 1939 Cugir

Ora 12:00 - AFC Kinder Alba Iulia 2-4 ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei

FAZA A DOUA A GRUPELOR

Grupa 1 (formată din locul 1 din grupa A, 2 din grupa B și 1 din grupa C)

Loc        Echipa       J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Juniorul Aiud 2 1 0 1 7-5 3
2 CS Navobi Alba Iulia 2 1 0 1 7-7 3
3 ACF Metalurgistul 1939 Cugir  2 1 0 1 5-7 3

Data: 9 iunie 2018 (Sâmbătă)

Localitatea: Aiud - Stadion Aiudelul

Ora 10:00 - ACS Juniorul Aiud 5-2 CS Navobi Alba Iulia

Ora 11:00 - ACF Metalurgistul 1939 Cugir 3-2 ACS Juniorul Aiud

Ora 12:00 - CS Navobi Alba Iulia 5-2 ACF Metalurgistul 1939 Cugir

Grupa 2 (formată din locul 2 din grupa A, 1 din grupa B și 2 din grupa C)

Loc        Echipa       J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei 2 2 0 0 7-5 6
2 AFC Unirea 1924 Alba Iulia 2 1 0 1 6-4 3
3 CS Ocna Mureș  2 0 0 2 4-8 0

Data: 9 iunie 2018 (Sâmbătă)

Localitatea: Săsciori

Ora 10:00 - ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei 3-2 AFC Unirea 1924 Alba Iulia

Ora 11:00 - AFC Unirea 1924 Alba Iulia 4-1 CS Ocna Mureș

Ora 12:00 - CS Ocna Mureș 3-4 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei

 FAZA FINALĂ, va avea loc pe stadionul din Galtiu, comuna Sântimbru, în deschiderea finalei Cupei României, care va avea loc Duminică -17 iunie 2018-

 Semifinala 1: Locul 1 din grupa 1 - Locul 2 din grupa 2

 Ora 12:00: ACS Juniorul Aiud - AFC Unirea 1924 Alba Iulia

 Semifinala 2: Locul 2 din grupa 1 - Locul 1 din grupa 2

 Ora 13:00: CS Navobi Alba Iulia - ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei

 0ra 14:00 Finala Mică: Învinsă semifinala 1 - Învinsă semifinala 2

 Ora 15:00 Finala Mare: Câștigătoare semifinala 1 - Câștigătoare semifinala 2

 Ora 16:00 - Festivitatea de premiere la toate competițiile

 Ora 18:00 - Finala Cupei României - Faza Județeană

 Regulamentul competiției îl puteți citi AICI.

 

Competitii 2018-2019