ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Luni -22 aprilie 2019 - Data limită de înscriere la Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" U-8 (copii născuți după 01.01.2011 și mai tineri și fete născute după 01.01.2009 și mai tinere)

  Luni -22 aprilie 2019 este data limită de înscriere la Campionatul Speranțelor "Dragoș Damian" U-8 (băieți născuți după 01.01.2011 și mai tineri și fete născute după 01.01.2009 sau mai ti...

Luni, 8 aprilie 2019 - ora 15:00, la sediul AJF Alba a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale fazei județene, din cadrul Cupei României.

Luni, 8 aprilie 2019 - ora 15:00, la sediul AJF Alba a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale fazei județene, din cadrul Cupei României. Această fază a competiției va ave...

ACF Metalurgistul Cugir 1939, CSȘ Blaj, CS Zlatna și AFC Unirea 1924 Alba Iulia se vor lupta pentru titlu de campioană județeană la juniori U 17 (B1)

ACF Metalurgistul Cugir 1939, CSȘ Blaj, CS Zlatna și AFC Unirea 1924 Alba Iulia, se vor lupta pentru titlu de campioană județeană la juniori U 17 (B1) În ediția de campionat 2018-2019 s-au ...

Școala Federală de Antrenori, va organiza la Deva, Luni -15.04.2019- începând cu ora 10:00, Cursul de Perfecționare al antrenorilor posesori de Licența UEFA A și UEFA B, din județele ALBA, Hunedoara, Arad, Caraș Severin și Timiș.

Federația Română de Fotbal prin Școala Federală de Antrenori, va organiza Luni -15.04.2019- începând cu ora 10:00, Cursul de Perfecționare al antrenorilor posesori de Licența UEFA A și UEFA ...

Luni 8 aprilie -ora 15:00- va avea loc tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale fazei județene a Cupei României

Luni, 8 aprilie 2019 - ora 15:00, la sediul AJF Alba se va desfășura tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale fazei județene, din cadrul Cupei României. Această fază a competiției v...

REZULTATELE LA EXAMENUL FINAL PENTRU OBȚINEREA LICENȚEI C-UEFA DIN 24.03.2019

TABEL NOMINAL CU REZULTATELE LA EXAMENUL FINAL PENTRU OBȚINEREA LICENȚEI C-UEFA 24 MARTIE 2019 - ALBA IULIA

Duminică -31 martie 2019- trecem la ora de vară !!!

Duminică 31 martie 2019 trecem la ora de vară! Dacă te întrebi când se trece la ora de vară în 2019, află că duminică 31 martie 2019, se va întâmpla acest lucru. De fapt, mai exact, în noap...

Biroul Executiv al AJF Alba, în ședința de Luni -4 martie 2019- a verificat dosarele de candidatură, depuse până la data limită (28 februarie 2019)

Biroul Executiv al AJF Alba, în ședința de Luni -4 martie 2019- a verificat dosarele de candidatură, depuse până la data limită (28 februarie 2019). Pentru funcția de președinte, și-a dep...

Rezultatele Cupei Arbitrilor „Simion MULEA”, ediția a VI-a, care a avut loc sâmbătă 26.01.2019 la sala de sport "Agro" din Aiud: Imprimare Email
Vineri, 25 Ianuarie 2019

Cupa Arbitrilor s-a desfăşurat în memoria celui care a fost "Simion Mulea", arbitru şi observator în cadrul subcomisiei de arbitri Aiud din anul 1979 până în 07 februarie 2014, când Dumnezeu a decis ca el să ne “observe” de acolo de sus...din ceruri.Cupa Arbitrilor 2019

Citeşte mai mult...
 
Perioada de transferuri și calendarul competițional, pentru returul campionatelor organizate de AJF Alba Imprimare Email
Miercuri, 23 Ianuarie 2019

Biroul Executiv al AJF Alba, în ședința de Luni -14 ianuarie 2019- a dezbătut și aprobat cu unanimitate de voturi, perioada de transferuri și datele de reluare a campionatelor organizate, ținând cont de datele limită impuse de FRF pentru transmiterea echipelor campioane județene.Logo AJF 2018

Citeşte mai mult...
 
CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ 2019. Faza finală: Imprimare Email
Marţi, 15 Ianuarie 2019

CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ

EDIȚIA 4

FAZA IFutsal 2019 finale

Grupa A

Data: 20.01.2019 - Duminică

Localitatea: Valea Lungă

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  CS CIL Blaj 3  3  0   0   22-9  9
2  AS Gaz Metan Valea Lungă   3  2 0 1 12-8  6
3  "Alături de Maryo" 3  1 0 2 9-13  3
4  AS Pănade 3  0 0 3 3-16  0
Ora Echipa Scor Echipa
10:00  CS CIL Blaj 5-3  AS Gaz Metan Valea Lungă
10:50  "Alături de Maryo" 3-0  AS Pănade
11:40  AS Gaz Metan Valea Lungă 3-1  AS Pănade
12:30  CS CIL Blaj 7-4  "Alături de Maryo"
13:20  "Alături de Maryo" 2-6  AS Gaz Metan Valea Lungă
14:10  CS CIL Blaj 10-2  AS Pănade

Grupa B

Data: 20.01.2019 - Duminică

Localitatea: Valea Lungă

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Dacia Mihalț  3  3  0   0   30-4  9
2  ACS Nicolae Linca Cergău 3 1 1 1 17-13  4
3  AS Viitorul Biia 3 1 0 2 9-20 3
4  AS Târnavele Tiur 3 0 1 2 5-24 1
Ora Echipa Scor Echipa
15:00  AS Târnavele Tiur 1-6  AS Viitorul Biia
15:50  ACS Nicolae Linca Cergău 2-8  AS Dacia Mihalț
16:40  AS Viitorul Biia 2-8  AS Dacia Mihalț
17:30  AS Târnavele Tiur 4-4  ACS Nicolae Linca Cergău
18:20  ACS Nicolae Linca Cergău 11-1  AS Viitorul Biia
19:10  AS Dacia Mihalț 14-0 AS Târnavele Tiur

Grupa C

Data: 19.01.2019 - Sâmbătă

Localitatea: Teiuș

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Voința Stremț  3   3   0   0  16-6   9
2  ACS Spicul Daia Română 3 1 0 2 9-10  3
3  ACS Voința Teiuș 3 1 0 2 11-15  3
4  AS Voința Beldiu 3 1 0 2 9-14  3
Ora Echipa Scor Echipa
13:00  ACS Voința Teiuș  6-2  AS Voința Beldiu
13:50  AS Voința Stremț  3-1  ACS Spicul Daia Română
14:40  AS Voința Beldiu  4-1  ACS Spicul Daia Română
15:30  ACS Voința Teiuș  2-6  AS Voința Stremț
16:20  AS Voința Stremț  7-3  AS Voința Beldiu
17:10  ACS Spicul Daia Română  7-3  ACS Voința Teiuș

Grupa D

Data: 20.01.2019 - Duminică

Localitatea: Aiud

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  CS Olimpia Aiud 3  0   0  19-5  9
2  AFC Micești 1 1 1 15-12  4
3  AS Mureșul Gâmbaș  1 0 2 12-20  3
4  AS Limbenii Limba 0 1 2 10-19  1
Ora Echipa Scor Echipa
11:00  CS Olimpia Aiud  11-1  AS Mureșul Gâmbaș
11:50  AS Limbenii Limba  6-6  AFC Micești
12:40  AS Mureșul Gâmbaș  2-6  AFC Micești
13:30  CS Olimpia Aiud  4-1  AS Limbenii Limba
14:20  AS Limbenii Limba  3-9  AS Mureșul Gâmbaș
15:10  AFC Micești  3-4  CS Olimpia Aiud

Grupa E

Data: 20.01.2019 - Duminică

Localitatea: Lancrăm

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Hidromecanica Șugag 3  3  0  0 18-5  9
2  AS Energia Săsciori 3  2 0 1 30-5  6
3  AFC Viitorul Răhău 3  1 0 2  23-16  3
4  AS Euro Șpring A1 3  0 0 3 1-46  0
Ora Echipa Scor Echipa
 11:00   AS Energia Săsciori 9-2  AFC Viitorul Răhău
11:50  AS Hidromecanica Șugag  9-0  AS Euro Șpring A1
12:40  AFC Viitorul Răhău 18-1  AS Euro Șpring A1
13:30  AS Energia Săsciori 2-3  AS Hidromecanica Șugag
14:20  AS Hidromecanica Șugag 6-3  AFC Viitorul Răhău 
15:10  AS Euro Șpring A1 0-19  AS Energia Săsciori


FAZA II

Grupa: 1

Localitatea: Valea Lungă

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

Loc  Echipa   J   V   E   î   Gol   P 
1  AS Dacia Mihalț  2 2 0 0 19-3 6
2  AS Gaz Metan Valea Lungă  2 1 0 1 8-5 3
3  ACS Voința Teiuș 2 0 0 2 3-22 0
 Ora  Echipa  Scor  Echipa
11:00  ACS Voința Teiuș 2-15  AS Dacia Mihalț
12:40  AS Dacia Mihalț  4-1  AS Gaz Metan Valea Lungă
14:20  AS Gaz Metan Valea Lungă 7-1  ACS Voința Teiuș

Grupa: 2

Localitatea: Vințu de Jos

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P
1

 ACS Spicul Daia Română 

2 1 0 1 4-3 3
2

 AS Energia Săsciori

2 1 0 1 6-6 3
3

 CS Olimpia Aiud 

2 1 0 1 4-5 3
Ora Echipa  Scor  Echipa
13:50  ACS Spicul Daia Română  0-2  CS Olimpia Aiud
15:30  CS Olimpia Aiud 2-5  AS Energia Săsciori
17:10  AS Energia Săsciori 1-4  ACS Spicul Daia Română

Grupa: 3

Localitatea: Vințu de Jos

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  AS Voința Stremț  2 2 0 0 11-5 6
2  AS Hidromecanica Șugag  2 1 0 1 14-8 3
3  AFC Micești 2 0 0 2 6-18 0
 Ora   Echipa  Scor  Echipa
13:00   AFC Micești 3-12  AS Hidromecanica Șugag 
14:40   AS Hidromecanica Șugag  2-5  AS Voința Stremț
16:20   AS Voința Stremț 6-3  AFC Micești

Grupa: 4

Localitatea: Valea Lungă

Data: 27 ianuarie 2019 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  CS CIL Blaj 2 2 0 0 11-6 6
2  AFC Viitorul Răhău 2 1 0 1 10-7 3
3  ACS Nicolae Linca Cergău  2 0 0 2 5-13 0
 Ora  Echipa  Scor  Echipa
11:50   AFC Viitorul Răhău 3-5  CS CIL Blaj
13:30   CS CIL Blaj 6-3  ACS Nicolae Linca Cergău
15:10   ACS Nicolae Linca Cergău  2-7  AFC Viitorul Răhău

Regulamentul de Organizare și Desfășurare a Campionatului Județean de Fotbal în Sală îl puteți citi AICI.

Faza I: 19-20 ianuarie 2019

20 echipe participante;

5 grupe a câte 4 echipe.

S-au calificat în faza a II-a, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final al fazei I și cele mai bune două echipe de pe locul trei (ACS Voința Teiuș și AFC Viitorul Răhău) în clasamentul final din grupe, acestea fiind împerecheate ținându-se cont de criteriile valorice (locurile ocupate în grupe) și geografice, de către Comisia de Fotbal în Sală, din cadrul AJF Alba.

Pentru împerecherea echipelor în faza a doua, s-au format trei urne valorice, în urma rezultatelor obținute în prima fază a grupelor:

Urna 1: AS Dacia Mihalț (Pct: 9/Gol: +26), CS Olimpia Aiud (Pct: 9/Gol: +14), CS CIL Blaj (Pct: 9/Gol: +13), AS Hidromecanica Șugag (Pct: 9/Gol: +13);

Urna 2: AS Voința Stremț (Pct. 9/Gol: +10), AS Energia Săsciori (Pct. 6/Gol: +25), AS Gaz Metan Valea Lungă (Pct. 6/Gol: +4), ACS Nicolae Linca Cergău (Pct. 4/Gol: +4);

Urna 3: AFC Micești (Pct. 4/Gol: +3), ACS Spicul Daia Română (Pct. 3/Gol: -1), AFC Viitorul Răhău (Pct. 3/Gol: +7), ACS Voința Teiuș (Pct. 3/Gol: -4).

S-au împerecheat echipele, astfel încât să nu se întâlnească în faza a doua, echipe care s-au întâlnit în prima fază a grupelor, fiind repartizate în cele 4 grupe, câte o echipă din fiecare urnă valorică.

Faza a II-a: 27 ianuarie 2019

12 echipe calificate din faza I;

4 grupe a câte 3 echipe.

Se califică în faza a III-a (faza finală), echipele clasate pe primul loc în cele 4 grupe;

Faza a III-a: Duminică - 3 februarie 2019 (semifinale, finala mică și finala mare) în Sala Polivalentă a Universității "1 Decembrie 1918" din Alba Iulia.

Cele 4 echipe calificate din faza a II-a se vor împerechea în semifinale astfel:

12:00 - Semifinala 1: Locul 1 (grupa 1)  AS Dacia Mihalț  1-4 AS Voința Stremț  Locul 1 (grupa 3)

12:50 - Semifinala 2: Locul 1 (grupa 2)  ACS Spicul Daia Română 3-9 CS CIL Blaj  Locul 1 (grupa 4)

13:40 - Finala mică: învinsă semifinala 1 AS Dacia Mihalț 4-5 ACS Spicul Daia Română învinsă semifinala 2

14:30 - Finala mare: câștigătoare semifinala 1 AS Voința Stremț 4-5 CS CIL Blaj câștigătoare semifinala 2

15:30- Festivitatea de premiere

Festivitatea de premiere:

  • Golgheter: Barna Victor Emilian (AS Dacia Mihalț)
  • Cel mai bun portar: Cibu Adrian (ACS Spicul Daia Română)
  • Cel mai bun jucător: Comănici Ștefan (CS CIL Blaj)
  • Arbitrii fazei finale: Nicola Andrei Viorel și Țîra Mihai
  • Locul IV: AS Dacia Mihalț
  • Locul III: ACS Spicul Daia Română
  • Locul II: AS Voința Stremț
  • Locul I: CS CIL Blaj

Pot participa și membrii din cadrul cluburilor (președinte, vicepreședinte, secretar, antrenor, etc.), pe bază de buletin și adeverință medicală valabilă (medicină sportivă sau medic de familie), dacă pot face dovada că fac parte din organigrama clubului

Taxă de participare / echipă = 100 lei, barem de arbitraj 30 lei brut/meci/arbitru, asistență medicală = 5 lei/meci de echipă. Cluburile din localitate vor avea sarcina de a găsi asistență medicală, iar costurile se vor împărți pe fiecare club în parte.

Regulamentul competiției îl puteți citi AICI;

Situația financiară a cluburilor o puteți vedea AICI;

Albumul foto din ediția 2018, îl puteți vedea AICI;

Albumul foto din ediția 2017, îl puteți vedea AICI;

Albumul foto din ediția 2016, îl puteți vedea AICI.

La această ediție trofeul pentru cel mai bun jucător va purta numele celui care a fost "Valeriu Ioniță"

În seara zilei de 8 ianuarie 2019, Valeriu Ioniță, fost arbitru și team manager al naționalei de futsal, a pierdut lupta cu o boală necruțătoare.

Născut pe 12 aprilie 1957, Valeriu Ioniță a fost arbitru de centru în perioada 1990-2002, bifând aproape 220 de partide în primele două ligi. În ultimii ani a îndeplinit rolul de team manager al reprezentativei de futsal a României, alături de care a participat și la cel mai recent turneu final, EURO 2018, în Slovenia.

De asemenea, Valeriu Ioniță era delegat de joc al forului continental la fotbal în sală, fiind prezent la numeroase partide din competiții intercluburi și internaționale.

În cadrul campionatului, va avea loc o Campanie Umanitară, de strangere de fonduri, pentru Maryo Adrian Brașovean.

Maryo este fiul lui Alexandru (Gogu) Braşovean, omul bun la toate, preşedinte dar şi jucător la AS Pănade.

Maryo a fost supus până acum mai multor intervenţii chirurgicale, având nevoie de sprijin pentru a continua tratamentul.

Cei care doresc să se implice sunt rugaţi să ia legătura cu Alexandru Braşovean la numărul de telefon 0769.245.514

Pentru donații familia a deschis două conturi:

Titular Cont BCR: BRAȘOVEAN ALEXANDRU

LEI: RO80 RNCB 0012 0214 3079 0001

VALUTĂ: EURO
SWIFT> RNCB RO BU

EURO: RO88 RNCB 0007 0214 3079 0010

Partener: www.valimedia.ro

 
CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ 2019 (EDIȚIA a IV-a). Data limită de înscriere: 14 ianuarie 2019! Imprimare Email
Marţi, 01 Ianuarie 2019

Asociația Județeană de Fotbal Alba va organiza în perioada ianuarie- februarie 2019, Campionatul Județean de Fotbal în Sală (ediția a IV-a).Futsal 2018

Vor avea drept de participare jucătorii legitimați la echipele afiliate în cadrul AJF Alba, iar sistemul competițional va fi ales în funcție de numărul echipelor înscrise. Echipele vor fi compuse din jucători legitimați și vor avea drept de joc numai la echipele la care sunt legitimați. Regulamentul îl puteți citi AICI.

Citeşte mai mult...
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>