ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Deciziile Biroului Executiv al AJF Alba din 13 iulie 2018, cu privire la începerea sezonului competițional 2018-2019:

 În cadrul Biroului Executiv al Asociației Județene de Fotbal Alba din data de 13 iulie 2018, întrunit statutar în conformitate cu art. 41.2 din Statutul Asociației Județene de Fotbal, în pr...

Vineri, 20 iulie 2018: Pe stadionul din Galtiu, AJF Alba va organiza o acțiune de selecție pentru juniorii născuți în anul 2005, începând cu ora 17:00

Vineri, 20 iulie 2018, ora 17:00, pe stadionul din Galtiu, va avea loc o acțiune de selecție organizată de Asociația Județeană de Fotbal Alba, pentru juniorii născuți în anul 2005, acțiune c...

Campionatul Munților Apuseni 2018 - Program și locații modificate în etapa a doua:

CAMPIONATUL MUNȚILOR APUSENI 2018 PROGRAMUL ETAPEI A DOUA

CS OCNA MUREȘ a promovat în liga a 3-a. Șapte promovări consecutive pentru județul Alba în liga a 3-a!

CS OCNA MUREȘ este campioana ligii a 4-a Ediția 2017-2018 Jucătorii pregătiți de antrenorii Ovidiu Maier și Ionuț Pereat, au terminat campionatul pe prima poziție , în cele 30 de etape, av...

Joi - 12 iulie 2018- de la ora 17:00, va avea loc o ședință de lucru cu reprezentanții echipelor care doresc să participe în campionatul juniorilor U-15 (C)

Joi - 12 iulie 2018- de la ora 17:00, la sediul AJF Alba, va avea loc o ședință de lucru cu reprezentanții echipelor care doresc să participe în campionatul juniorilor U-15 (C), rezervat cop...

Absolvenții cursului de Licența C-UEFA, promoția 2017, pot ridica diplomele de absolvire și licențele de la sediul AJF Alba

Absolvenții cursului de Licența C-UEFA, promoția 2017, pot ridica diplomele de absolvire și licențele de la sediul AJF Alba Au absolvit cursul de licența C-UEFA, promoția 2017, următorii in...

ACS Industria Galda 2 a promovat în liga a 4-a, câștigând seria 1, a ligii a 5-a

ACS Industria Galda 2 este campioana ligii a 5-a, Seria 1 Ediția 2017-2018 Jucătorii pregătiți de antrenorul Daniel Vonya, au terminat campionatul pe prima poziție , în cele 26 de etape, a...

AS Nicolae Linca Cergău a promovat în liga a IV-a, câștigând seria a II-a a ligii a V-a

AS Nicolae Linca Cergău este campioana ligii a V-a, Seria 2 Ediția 2017-2018            Jucătorii pregătiți de antrenorul Gheorghe Mărginean au terminat campionatul pe prima poziție , în c...

ÎN ATENȚIA MEMBRILOR AFILIAȚI! Precizări referitoare la contractele de activitate sportivă, încheiate între cluburi și jucători: Imprimare Email
Vineri, 09 Februarie 2018

ÎN ATENȚIA MEMBRILOR AFILIAȚI

În scopul îmbunătățirii activității organizate și desfășurate de Asociația Județeană de Fotbal Alba, supunem atenției dumneavoastră înscrisul identificat ca fiind “Contractul de activitate sportivă - model cadru”, pe care vă recomandăm să îl luați în considerare, ca instrument juridic de lucru, necesar reglementării relațiilor de colaborare dintre participanții la activitatea sportivă (sportivii legitimați) și structurile sportive, legal constituite și recunoscute oficial, care dețin calitatea de membrii afiliați la Asociația Județeană de Fotbal Alba.contract

Citeşte mai mult...
 
CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI - ESTE CAMPIOANA EDIȚIEI A TREIA A CAMPIONATULUI JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ! Imprimare Email
Luni, 05 Februarie 2018

La startul celei de-a treia ediții a Campionatului Județean de Fotbal în Sală, au luat parte un număr de 20 de echipe, care au fost împărțite în cinci grupe, a câte patru echipe fiecare: Grupa A: AFC Transalpina Șugag, AS Energia Săsciori, CSO Cugir A1 și AFC Sportul Petrești A1; Grupa B: AFC Sportul Petrești, AS Euro Șpring, AS Dalia Sport Daia Română și AFC Viitorul Răhău; Grupa C: CS Rapid CFR Teiuș, AS Voința Beldiu, AS Limbenii Limba și AS Inter Ciugud; Grupa D: CSC Fortuna Lunca Mureșului, CS Olimpia Aiud, AS Dacia Mihalț și AS Inter Unirea; Grupa E: AS Gaz Metan Valea Lungă, AS Târnavele Tiur, AS Viitorul Sântimbru și AS Nicolae Linca Cergău.futsal final 2018

S-au calificat în faza a doua a grupelor, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final al primei faze și cele mai bune două locuri trei.

Pentru împerecherea echipelor în faza a doua, s-au format trei urne valorice, în urma rezultatelor obținute în prima fază, acestea fiind împerecheate astfel încât să nu se întâlnească în faza a doua, echipe care s-au întâlnit în prima fază, fiind repartizate în cele patru grupe, câte o echipă din fiecare urnă valorică.

Duminică 04.02.2018, în faza finală (semifinale, finala mică și finala mare), s-au calificat câștigătoarele celor patru grupe: AFC Transalpina Șugag, CSC Fortuna Lunca Mureșului, CS Olimpia Aiud și AS Energia Săsciori. Jocurile eliminatorii s-au disputat în sala sporturilor "Florin Fleșeriu" din municipiul Sebeș, după cum urmează:

Citeşte mai mult...
 
Programul și clasamentul la Cupa Arbitrilor „Simion MULEA” ediția a V-a, care a avut loc sâmbătă 3 februarie 2018, la Sala de Sport din Ocna Mureș: Imprimare Email
Vineri, 02 Februarie 2018

Cupa Arbitrilor se desfăşoară în memoria celui care a fost "Simion Mulea", arbitru şi observator în cadrul subcomisiei de arbitri Aiud din anul 1979 până în 07 februarie 2014, când Dumnezeu a decis ca el să ne “observe” de acolo de sus...din ceruri.Cupa Arb 2018 finala

Citeşte mai mult...
 
În perioada 26-28 ianuarie 2018, Comisia Județeană a Arbitrilor a organizat la Zlatna, cursul de instruire a Observatorilor din județul Alba Imprimare Email
Miercuri, 31 Ianuarie 2018

În perioada 26-28 ianuarie 2018, Comisia Județeană a Arbitrilor a organizat la Zlatna, cursul de instruire a observatorilor din județul Alba, responsabil fiind Alexandru Rojneai, observator de arbitri la nivelul ligii a III-a.Curs observatori 2018 iarna

Pe parcursul celor trei zile, li s-au prelucrat mai multe teme, susținute de către lectorii Alexandru Vodă și Alexandru Rojneai, iar în cursul zilei de sâmbătă, aceștia au susținut testarea teoretică și testarea video.

S-au prezentat un număr de 26 de observatori, aceștia achitând o taxă în valoare de 250/persoană. Lista observatorilor participanți:

Citeşte mai mult...
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

Competitii 2018-2019