CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ
EDIȚIA 7
FAZA I
Grupa A
Data: 21.01.2024 - Duminică
Localitatea: Daia Română
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
ACS Spicul Daia Română |
3 |
3 |
0 |
0 |
26-7 |
9 |
2 |
AS Voința Beldiu 1 |
3 |
2 |
0 |
1 |
22-11 |
6 |
3 |
CS Rapid CFR Teiuș |
3 |
1 |
0 |
2 |
7-19
|
3 |
4 |
ACS Recolta Crăciunel |
3 |
0 |
0 |
3 |
7-25
|
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
15:00 |
AS Voința Beldiu 1 |
3-5 |
ACS Spicul Daia Română |
15:50 |
CS Rapid CFR Teiuș |
3-1 |
ACS Recolta Crăciunel |
16:40 |
ACS Spicul Daia Română |
13-2 |
ACS Recolta Crăciunel |
17:30 |
AS Voința Beldiu 1 |
10-2 |
CS Rapid CFR Teiuș |
18:20 |
CS Rapid CFR Teiuș |
2-8 |
ACS Spicul Daia Română |
19:10 |
AS Voința Beldiu 1 |
9-4 |
ACS Recolta Crăciunel |
Grupa B
Data: 21.01.2024 - Duminică
Localitatea: Vințu de Jos
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
ACS Viitorul Roșia Montană |
3 |
2 |
1 |
0 |
13-9 |
7 |
2 |
ACS Performanța Ighiu |
3 |
2 |
0 |
1 |
9-7 |
6 |
3 |
AFC Șoimii Vințu de Jos |
3 |
1 |
1 |
0 |
10-6
|
4 |
4 |
AFC Viitorul Răhău 1 |
3 |
0 |
0 |
3 |
6-16 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
15:00 |
ACS Viitorul Roșia Montană |
3-3 |
AFC Șoimii Vințu de Jos |
15:50 |
AFC Viitorul Răhău 1 |
2-4 |
ACS Performanța Ighiu |
16:40 |
AFC Șoimii Vințu de Jos |
0-2 |
ACS Performanța Ighiu |
17:30 |
ACS Viitorul Roșia Montană |
5-3 |
AFC Viitorul Răhău 1 |
18:20 |
AFC Viitorul Răhău 1 |
1-7 |
AFC Șoimii Vințu de Jos |
19:10 |
ACS Performanța Ighiu |
3-5 |
ACS Viitorul Roșia Montană |
Grupa C
Data: 21.01.2024 - Duminică
Localitatea: Teiuș
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
ACS Adu Academy Șona |
3 |
2 |
0 |
1 |
14-12 |
6 |
2 |
AFC Kinder Teiuș |
3 |
2 |
0 |
1 |
20-13 |
6 |
3 |
ACS Târnavele Tiur |
3 |
1 |
0 |
2 |
18-15
|
3 |
4 |
AS Voința Beldiu 2 |
3 |
1 |
0 |
2 |
9-21 |
3 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
12:00 |
AFC Kinder Teiuș |
9-2 |
AS Voința Beldiu 2 |
12:50 |
ACS Adu Academy Șona |
5-4 |
ACS Târnavele Tiur |
13:40 |
AS Voința Beldiu 2 |
3-10 |
ACS Târnavele Tiur |
14:30 |
AFC Kinder Teiuș |
4-7 |
ACS Adu Academy Șona |
15:20 |
ACS Adu Academy Șona |
2-4 |
AS Voința Beldiu 2 |
16:10 |
ACS Târnavele Tiur |
4-7 |
AFC Kinder Teiuș |
Grupa D
Data: 21.01.2024 - Duminică
Localitatea: Daia Română
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
AS Orient Blandiana |
3 |
2 |
0 |
1 |
14-15 |
6 |
2 |
AS Inter Ciugud |
3 |
2 |
0 |
1 |
19-10 |
6 |
3 |
ACS Dacia Mihalț |
3 |
1 |
0 |
2 |
15-19
|
3 |
4 |
ACS Industria Galda 2 |
3 |
1 |
0 |
2 |
14-17 |
3 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
10:00 |
AS Orient Blandiana |
5-4 |
AS Inter Ciugud |
10:50 |
ACS Dacia Mihalț |
8-5 |
ACS Industria Galda 2 |
11:40 |
AS Inter Ciugud |
8-2 |
ACS Industria Galda 2 |
12:30 |
AS Orient Blandiana |
8-4 |
ACS Dacia Mihalț |
13:20 |
ACS Dacia Mihalț |
3-7 |
AS Inter Ciugud |
14:10 |
ACS Industria Galda 2 |
7-1 |
AS Orient Blandiana |
Grupa E
Data: 21.01.2024 - Duminică
Localitatea: Vințu de Jos
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
ACS Limbenii Limba |
3 |
3 |
0 |
0 |
24-6 |
9 |
2 |
ACS Industria Galda 1 |
3 |
2 |
0 |
1 |
26-12 |
6 |
3 |
ACS Crăciunel |
3 |
1 |
0 |
2 |
6-15
|
3 |
4 |
AFC Viitorul Răhău 2 |
3 |
0 |
0 |
3 |
7-30 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
10:00 |
ACS Limbenii Limba |
9-3 |
ACS Industria Galda 1 |
10:50 |
ACS Crăciunel |
4-3 |
AFC Viitorul Răhău 2 |
11:40 |
ACS Industria Galda 1 |
15-2 |
AFC Viitorul Răhău 2 |
12:30 |
ACS Limbenii Limba |
4-1 |
ACS Crăciunel |
13:20 |
ACS Crăciunel |
1-8 |
ACS Industria Galda 1 |
14:10 |
AFC Viitorul Răhău 2 |
2-11 |
ACS Limbenii Limba |
Regulamentul de Organizare și Desfășurare a Campionatului Județean de Fotbal în Sală îl puteți citi AICI.
Informații utile: AICI
FAZA II
Grupa: 1
Locație: Sala de Sport Florin Fleșeriu Sebeș
Data: 28.01.2024 (Duminică)
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
î |
Gol |
P |
1 |
ACS Industria Galda |
2 |
2 |
0 |
0 |
6-2 |
6 |
2 |
ACS Spicul Daia Română |
2 |
1 |
0 |
1 |
9-9 |
3 |
3 |
AFC Șoimii Vințu de Jos |
2 |
0 |
0 |
2 |
6-10 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
10:00 |
ACS Spicul Daia Română |
2-3 |
ACS Industria Galda |
10:50 |
ACS Industria Galda |
3-0 |
AFC Șoimii Vințu de Jos |
11:40 |
AFC Șoimii Vințu de Jos |
6-7 |
ACS Spicul Daia Română |
Grupa: 2
Localitatea: Sala de Sport Florin Fleșeriu Sebeș
Data: 28.01.2024 (Duminică)
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
ACS Limbenii Limba
|
2 |
1 |
1 |
0 |
11-6 |
4 |
2 |
ACS Târnavele Tiur
|
2 |
1 |
0 |
1 |
7-10 |
3 |
3 |
ACS Orient Blandiana
|
2 |
0 |
1 |
1 |
7-9 |
1 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
12:30 |
ACS Limbenii Limba |
4-4 |
ACS Orient Blandiana |
13:20 |
ACS Orient Blandiana |
3-5 |
ACS Târnavele Tiur |
14:10 |
ACS Târnavele Tiur |
2-7 |
ACS Limbenii Limba |
Grupa: 3
Localitatea: Sala de Sport Florin Fleșeriu Sebeș
Data: 28.01.2024 (Duminică)
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
AFC Kinder Teiuș |
2 |
2 |
0 |
0 |
8-6 |
6 |
2 |
AS Inter Ciugud |
2 |
1 |
0 |
1 |
7-5 |
3 |
3 |
ACS Viitorul Roșia Montană |
2 |
0 |
0 |
2 |
6-10 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
15:00 |
ACS Viitorul Roșia Montană |
2-5 |
AS Inter Ciugud |
15:50 |
AS Inter Ciugud |
2-3 |
AFC Kinder Teiuș |
16:40 |
AFC Kinder Teiuș |
5-4 |
ACS Viitorul Roșia Montană |
Grupa: 4
Localitatea: Sala de Sport Florin Fleșeriu Sebeș
Data: 28.01.2024 (Duminică)
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
Gol |
P |
1 |
ACS Performanța Ighiu |
2 |
2 |
0 |
0 |
12-8 |
6 |
2 |
ACS Adu Academy Șona |
2 |
1 |
0 |
1 |
14-13 |
3 |
3 |
AS Voința Beldiu |
2 |
0 |
0 |
2 |
7-12 |
0 |
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
17:30 |
ACS Adu Academy Șona |
8-5 |
AS Voința Beldiu |
18:20 |
AS Voința Beldiu |
2-4 |
ACS Performanța Ighiu |
19:10 |
ACS Performanța Ighiu |
8-6 |
ACS Adu Academy Șona |
Faza I: 21 ianuarie 2024
20 de echipe participante;
5 grupe a câte 4 echipe.
S-au calificat în faza a II-a, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final al fazei I și cele mai bune două echipe de pe locul trei (AFC Șoimii Vințu de Jos și ACS Târnavele Tiur) în clasamentul final din grupe.
S-au împerecheat echipele, astfel încât să nu se întâlnească în faza a doua, echipe care s-au întâlnit în prima fază a grupelor, fiind repartizate în cele 4 grupe, câte o echipă din fiecare urnă valorică.
Pentru împerecherea echipelor în faza a doua, s-au format trei urne valorice:
Urna 1: ACS Spicul Daia Română (Pct: 9/Gol: +19), ACS Limbenii Limba (Pct: 9/Gol: +18), ACS Viitorul Roșia Montană (Pct: 7/Gol: +4), ACS Adu Academy Șona (Pct: 6/Gol: +2);
Urna 2: AS Orient Blandiana (Pct. 6/Gol: -1), ACS Industria Galda (Pct. 6/Gol: +14), AS Voința Beldiu (Pct. 6/Gol: +11), AS Inter Ciugud (Pct. 6/Gol: +9);
Urna 3: AFC Kinder Teiuș (Pct. 6/Gol: +7), ACS Performanța Ighiu (Pct. 6/Gol: +2), AFC Șoimii Vințu de Jos (Pct. 4/Gol: +4), ACS Târnavele Tiur (Pct. 3/Gol: +3).
Faza a II-a: 28 ianuarie 2024
12 echipe calificate din faza I;
4 grupe a câte 3 echipe.
Se califică în faza a III-a (faza finală), echipele clasate pe primul loc în cele 4 grupe;
Faza a III-a: Duminică - 4 februarie 2024 (semifinale, finala mică și finala mare), în sala de sport Florin Fleșeriu Sebeș.
Cele 4 echipe calificate din faza a II-a se vor împerechea în semifinale astfel:
13:00 - Semifinala 1: ACS Industria Galda 6-2 AFC Kinder Teiuș
13:50 - Semifinala 2: ACS Limbenii Limba 2-6 ACS Performanța Ighiu
14:50 - Finala mică: AFC Kinder Teiuș 4-10 ACS Limbenii Limba
15:40 - Finala mare: ACS Industria Galda 0-4 ACS Performanța Ighiu
16:30 - Festivitatea de premiere
Festivitatea de premiere:
- Golgheter: Daniel Lucian Tat - ACS Limbenii Limba
- Cel mai bun portar: Claudiu Sorin Boldi - ACS Industria Galda
- Cel mai bun jucător: Robert Ioan Tripșa - ACS Performanța Ighiu
- Arbitrii fazei finale: Robert Vlad & Corneliu Aron
- Locul IV: AFC Kinder Teiuș
- Locul III: ACS Limbenii Limba
- Locul II: ACS Industria Galda
- Locul I: ACS Performanța Ighiu
Parteneri: Consiliul Județean Alba, Primăria Sebeș, LPS Sebeș, primăria Daia Română, primăria Teiuș și primăria Vințu de Jos. |