Gheorghe Ene
Grupa A
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
AS JUNIORUL AIUD |
4 |
4 |
0 |
0 |
33-1 |
12 |
2 |
CS OCNA MUREȘ |
4 |
3 |
0 |
1 |
14-15 |
9 |
3 |
CS NAVOBI ALBA IULIA |
4 |
1 |
0 |
3 |
8-19 |
3 |
4 |
CS OLIMPIA AIUD |
4 |
1 |
0 |
3 |
5-16 |
3 |
5 |
ACS FORTUNA LUNCA MUREȘULUI |
4 |
1 |
0 |
3 |
2-11 |
3 |
Grupa B
Loc |
Echipa |
J |
V |
E |
Î |
GOL |
P |
1 |
ACS SEBEȘ 2014 |
4 |
4 |
0 |
0 |
12-3 |
12 |
2 |
AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA |
4 |
1 |
2 |
1 |
7-7 |
5 |
3 |
AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA |
4 |
1 |
2 |
1 |
6-7 |
5 |
4 |
CSO CUGIR |
4 |
1 |
1 |
2 |
13-14 |
4 |
5 |
AS EUROPA ALBA IULIA |
4 |
0 |
1 |
3 |
9-16 |
1 |
Data: Marți 01.11.2016
Locația: Sala de sport Lucian Blaga din Ocna Mureș
Grupa: A
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
14:00 |
CS Navobi Alba Iulia |
0-10 |
AS Juniorul Aiud |
16:00 |
ACS Fortuna Lunca Mureșului |
0-3 |
CS Olimpia Aiud |
18:00 |
CS Navobi Alba Iulia |
4-7 |
CS Ocna Mureș |
19:00 |
CS Olimpia Aiud |
0-8 |
AS Juniorul Aiud |
20:00 |
CS Ocna Mureș |
3-0 |
ACS Fortuna Lunca Mureșului |
* ACS Fortuna Lunca Mureșului pierde jocurile din 01.11.2016 prin forfait (3-0).
Data: Joi 03.11.2016
Locația: Sala de sport Lucian Blaga din Ocna Mureș
Grupa: A
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
13:00 |
CS Ocna Mureș |
0-10 |
AS Juniorul Aiud |
14:00 |
CS Olimpia Aiud |
1-4 |
CS Navobi Alba Iulia |
15:00 |
AS Juniorul Aiud |
5-1 |
ACS Fortuna Lunca Mureșului |
16:00 |
CS Ocna Mureș |
4-1 |
CS Olimpia Aiud |
17:00 |
ACS Fortuna Lunca Mureșului |
1-0 |
CS Navobi Alba Iulia |
Data: Miercuri 02.11.2016
Locația: Școla gimnazială nr. 3 din Cugir
Grupa: B
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
13:00 |
ACS Sebeș 2014 |
2-0 |
AFC Unirea 1924 Alba Iulia |
14:00 |
CSO Cugir |
2-5 |
AS Unirea Juniors Alba Iulia |
15:00 |
AS Europa Alba Iulia |
2-3 |
AFC Unirea 1924 Alba Iulia |
16:00 |
AS Unirea Juniors Alba Iulia |
0-3 |
ACS Sebeș 2014 |
17:00 |
AS Europa Alba Iulia |
3-7 |
CSO Cugir |
Data: Joi 03.11.2016
Locația: Școala gimnazială nr. 3 din Cugir
Grupa: B
Ora |
Echipa |
Scor |
Echipa |
13:00 |
CSO Cugir |
1-3 |
ACS Sebeș 2014 |
14:00 |
AS Unirea Juniors Alba Iulia |
2-2 |
AS Europa Alba Iulia |
15:00 |
AFC Unirea 1924 Alba Iulia |
3-3 |
CSO Cugir |
16:00 |
ACS Sebeș 2014 |
4-2 |
AS Europa Alba Iulia |
17:00 |
AFC Unirea 1924 Alba Iulia |
0-0 |
AS Unirea Juniors Alba Iulia |
Data: Sâmbătă 05.11.2016
Locația: Sala de sport Lucian Blaga din Ocna Mureș
Semifinala 1
Ora 16:00 AS JUNIORUL AIUD 4-1 AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA
Semifinala 2
Ora 17:00 CS OCNA MUREȘ 0-6 ACS SEBEȘ 2014
Duminică - 13 noiembrie 2016 - au avut loc finalele la trofeele "Gheorghe Ola" și "Gheorghe Ene", în sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș, după următorul program:
Ora 09:00 - AS Unirea Juniors Alba Iulia 3-0 CS Ocna Mureș (Finala mică - Trofeul "Gheorghe Ene");
Ora 09:50 - AS Europa Alba Iulia 6-3 CS Olimpia Aiud (Finala mică - Trofeul "Gheorghe Ola");
Ora 10:50 - AS Juniorul Aiud 0-0 (0-2 dldd) ACS Sebeș 2014 (Finala mare - Trofeul "Gheorghe Ene");
Ora 11:40 - CSO Cugir 2-4 AFC Unirea 1924 Alba Iulia (Finala mare - Trofeul "Gheorghe Ola").
Trofeul "Gheorghe Ene" (născuți în anul 2008 și mai mici) LOCUL I - ACS SEBEȘ 2014 LOCUL II - AS JUNIORUL AIUD LOCUL III - AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA LOCUL IV - CS OCNA MUREȘ Cel mai bun portar - Fufezan Antonio (AS Juniorul Aiud) Cel mai tehnic jucător - Todea Sergiu (ACS Sebeș 2014) Golgheter - Moldovan Iulian (AS Juniorul Aiud)
Trofeul "Gheorghe Ola" ( născuți în anul 2007 și mai mici) LOCUL I - AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA LOCUL II - CSO CUGIR LOCUL III - AS EUROPA ALBA IULIA LOCUL IV - CS OLIMPIA AIUD Cel mai bun portar - Szabo David (AFC Unirea 1924 Alba Iulia) Cel mai tehnic jucător - Gligor Denis (AS Europa Alba Iulia) Golgheter - Baba Robert (AFC Unirea 1924 Alba Iulia)
Pe lângă premiile oferite de AJF Alba, jucătorii echipelor campioane, au primit din partea firmei Cora Trade Center rechizite școlare. Felicitări jucătorilor, antrenorilor și tuturor celor care au fost alături de acești copii minunați.
|