ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri AFC Unirea 1924 Alba Iulia, campioană județeană la Trofeul Gheorghe ENE
AFC Unirea 1924 Alba Iulia, campioană județeană la Trofeul Gheorghe ENE Imprimare Email
Marţi, 17 Noiembrie 2015

Finalele Trofeului ”Gheorghe Ene”, disputate sâmbătă-14 noiembrie la sala polivalentă a Universității 1 Decembrie 1918 Alba Iulia, a programat finala mică dintre AS Juniorul Aiud și ACS Viitorul Aiud, iar pentru titlul de campioană s-au luptat CSO Cugir și AFC Unirea 1924 Alba Iulia.Unirea Ene

Finala mică.

Ora Echipa Scor Echipa
 10:00   AS JUNIORUL AIUD   0-2 ACS VIITORUL AIUD

Finala mare.

11:40   CSO CUGIR   1-2  AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA

În finala mică au marcat Balasz Robert (min. 3) și Szakacs Răzvan (min. 36), pentru ACS Viitorul Aiud, care astfel și-au adjudecat medaliile de bronz.

Finala mare a fost decisă de cei doi decari, în minutul 12 AFC Unirea 1924 Alba Iulia a deschis scorul prin Doda Alexandru, pentru ca după numai 1 minut CSO Cugir să egaleze prin Ileasă Robert. Scorul final a fost decis de golul din minutul 17 al echipei din Alba Iulia, marcat de  același număr zece: Doda Alexandru, astfel campioana județeană a Trofeului ”Gheorghe Ene”, ediția 2015, a devenit AFC Unirea 1924  Alba Iulia (foto), echipă ce ne va reprezenta la etapa de zonă, organizată de FRF în perioada 08- 10 decembrie 2015.

Lotul folosit de AFC Unirea 1924 Alba Iulia, a fost format din următorii jucători: născuți în anul 2007: Hada Bogdan, Doda Iustin Alexandru, Ruja Andrei, Pauletti Alin Sorin, Giurcă Daniel Bogdan Andrei, Jurj Cătălin Emilian Andrei, Chinde Dragoș Cătălin, Negrea Gabriel și mezinii echipei: Clepan Răzvan Alexandru, Nicola Matei, Tuli Raul George și Baba Robert Ștefan (născuți în anul 2008). Antrenori: Vasile Gheorghe și Doda Iulian.

Au fost acordate următoarele premii, pentru ediția 2015 a Trofeului ”Gheorghe ENE”: