ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri ACS ȘCOALA DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-13 (D)
ACS ȘCOALA DE FOTBAL VALEA FRUMOASEI - CAMPIOANA JUDEȚULUI ALBA LA JUNIORI U-13 (D) Imprimare Email
Miercuri, 29 Mai 2019

ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei este campioana județului Alba la juniori U-13 (D) !!!

În campionatul regulat, elevii pregătiți de Florian Brumaru, au câștigat seria 1, cu maxim de puncte, iar în play off au înregistrat 12 victorii, și 2 rezultate de egalitate.Valea Frumoasei U13 - 2019

Deoarece se califică în etapele superioare ale competiției organizate de FRF, echipele campioane de județ (câte una din fiecare județ) și echipele clasate pe locul al doilea din campionatele județene unde la acest nivel de vârstă sunt înscrise minim 14 echipe (cu CIS-uri diferite), județul Alba va fi reprezentat la faza zonală și de: ACS Juniorul Aiud, deoarece în această ediție au participat un număr de 20 de echipe (17 cu CIS-uri diferite). Vezi clasamentul din play off: AICI.

Lotul echipei ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei, care va reprezenta județul Alba la turneul zonal (Zona 7 - Timișoara), este: Daniel George Groza, Tudor Florian Pintilie, Teodor Andrei Fleaca, Marco Daniel Crețu, Ștefan Iulian Glonț, Dacian Florin Avram, Nicolae Ioan Nistor, Tudor Gall, Paul Andrei Lăncrănjan, Claudiu Nicolae Lăncrănjan, Nicolae Dorin Farkas, Tudor Lucian Zoicaș, Fabian Ioan Rădac, Sergiu George Todea, Raul Ștefan Hudrea și Devik Alberto George Vaida. Antrenor Florian Brumaru, președinte: Florian Pintilie.

Lotul echipei ACS Juniorul Aiud, care va reprezenta județul Alba la turneul zonal (Zona 8 - Cluj-Napoca), este: Antonio Fufezan, Marius Cătălin Crișan, Andrei Dragoș Stanciu, Andrei Veresmortean, Sebastian Robert Hagea, Dragoș Mircea Popa, Marco Nicolae Lazăr, Iulian Ioan Moldovan, Deak David Macavei, Ianis Florin Matei, Emil Bogdan Gherman și Paul Ilie Toma. Antrenor: Cristian Biro, Antrenor secund: Alin Butnar.

ETAPA ZONALĂ A CAMPIONATUL U13 (06 – 9 iunie 2019)

Etapa zonală cu desfășurarea jocurilor în sistem turneu (fiecare cu fiecare o singură dată) va fi structurată astfel: 8 zone (repartizate georgrafic) cu participarea echipelor campioane de județ.

Zona 1. - Suceava, Botoșani, Neamț, Iași, Bacău, Vaslui = 6

Zona 2. - Vrancea, Galați, Brăila, Tulcea, Constanța = 5

Zona 3. - Călărași, Ialomița, Giurgiu, Bucuresti, Ilfov = 5

Zona 4. - Buzău, Prahova, Dâmbovița, Argeș, Teleorman = 5

Zona 5. – Covasna, Brașov, Sibiu, Harghita, Mureș = 5

Zona 6. – Olt, Vâlcea, Dolj, Mehedinți, Gorj = 5

Zona 7. - Alba, Hunedoara, Caraș-Severin,Timiș, Arad = 5

Zona 8. – Cluj, Bistrița Năsăud, Sălaj, Bihor, Satu Mare, Maramureș = 6

NOTĂ : Echipele calificate de pe locul al doilea vor fi distribuite în zonele de mai sus astfel încât să nu se întâlnească în etapa zonală două echipe din același județ.

FESTIVITATEA DE PREMIERE VA AVEA LOC SÂMBĂTĂ - 8 IUNIE 2019 - ora 16:30, PE STADIONUL CETATE DIN ALBA IULIA, LA TOATE COMPETIȚIILE, ÎNAINTEA FINALEI CUPEI ROMÂNIEI.

Vor fi premiate echipele clasate pe locurile 1, 2 și 3, dar și golgheterii competițiilor.

Felicităm toate echipele participante pentru pasiunea și devotamentul demonstrat pe terenul de joc.

 

Competitii 2019-2020