2  ACF Metalurgistul 1939 Cugir 2 0 1 22-7 6

11:00  CS Olimpia Aiud 4-0 CSM Unirea Alba Iulia
 12:00  ACS Juniorul Aiud 7-4 ACF Metalurgistul 1939 Cugir
 13:00  ACF Metalurgistul 1939 Cugir 15-0 CSM Unirea Alba Iulia
 14:00  CS Olimpia Aiud 1-8 ACS Juniorul Aiud
 15:00  ACS Juniorul Aiud 13-0 CSM Unirea Alba Iulia
 16:00  ACF Metalurgistul 1939 Cugir 3-0 CS Olimpia Aiud

Localitatea: Sala de sport din comuna "Săsciori"

Data: Joi -2 noiembrie 2017-

Ora 11:00 - Semifinala 1: AFC Unirea 1924 Alba Iulia 10-6 ACF Metalurgistul 1939 Cugir

Ora 13:00 - Semifinala 2: Școala de Fotbal Valea Frumoasei 1-2 ACS Juniorul Aiud

Ora 15:00 - Finala mică: ACF Metalurgistul 1939 Cugir 4-4 (7-6 dldd) Școala de Fotbal Valea Frumoasei

Ora 17:00 - Finala Mare: AFC Unirea 1924 Alba Iulia 5-3 ACS Juniorul Aiud

Ora 18:15 - Festivitatea de premiere:

Locul I - AFC Unirea 1924 Alba IuliaTrofeu, 15 medalii, 3 mingi, diplomă;

Locul II - ACS Juniorul AiudTrofeu, 15 medalii, 2 mingi, diplomă;

Locul III - ACF Metalurgistul 1939 CugirTrofeu, 15 medalii, 1 minge, diplomă;

Locul IV - ACS Școala de Fotbal Valea FrumoaseiTrofeu, 15 medalii, 1 minge, diplomă;

Golgheterul competiției - Jonatan Sergio Cosor (ACF Metalurgistul 1939 Cugir - Trofeu, 1 minge, diplomă;

Cel mai bun portar - Antonio Fufezan (ACS Juniorul Aiud) - Trofeu, 1 minge, diplomă;

Cel mai bun jucător - Robert Baba (AFC Unirea 1924 Alba Iulia)Trofeu, 1 minge, diplomă.

*** Regulamentul FRF la trofeul Gheorghe Ola îl puteți descărca de AICI.

**** În cadrul ședinței din 23.10.2017, cu reprezentanții echipelor participante, s-au adus următoarele completări regulamentului FRF:

- Înlocuiri de jucători: În raportul arbitrului se trec obligatoriu minim 10 jucători care vor fi împărțiți în 2 grupe a câte 5 jucători (4 jucători + 1 portar). Fiecare echipă va putea avea 1 sau maxim două rezerve.

- Dacă o echipă are o singură rezervă, aceasta va fi trecută în raport doar la unul din cele două loturi (A sau B) și va avea drept de joc doar la una din cele două loturi.

- Dacă o echipă va avea două rezerve, acestea vor fi trecute fiecare la câte un lot și vor avea drept de joc doar la loturile la care au fost înscrise în raportul arbitrului.

- Fiecare echipă va avea obligatoriu doi portari, pentru fiecare lot în parte.

- Pe raportul de arbitraj se trec obligatoriu 10 jucători care vor fi împărțiți în 2 grupe a câte 5 jucători (4 jucători + 1 portar). Fiecare jucător al lotului trebuie să aibă număr egal de minute jucate după cum urmează: Grupul 1 de jucători va juca în prima jumătate (minutul 1 – minutul 12) a primei reprize, grupul 2 va juca a doua jumătate (minutul 13 – minutul 25) a primei reprize. După pauza de 5 minute, Grupul 1 de jucători va juca în prima jumătate (minutul 26 – minutul 38) din repriza a doua, grupul 2 va juca a doua jumătate (minutul 39 – minutul 50) din repriza a doua. Momentul înlocuirii jucătorilor va fi anunțat de către arbitrul conducător de joc la jumătatea fiecărei reprize. În situația în care nu sunt trecuți 10 jucători în raportul de joc, meciul nu se va disputa și va fi câștigat de echipa adversă. În situația în care nu se respectă înlocuirile de jucători obligatorii de la jumătatea reprizelor (așa cum este prevăzut mai sus) echipa în culpă va pierde jocul prin forfait.

- Barem arbitraj = 25 lei brut / echipă / joc.

- Asistență Medicală = 10 lei brut / echipă / joc.