ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Cupa „ Firmelor si Institutiilor”
Cupa „Firmelor si Institutiilor” Imprimare Email

Cupa ,,Firmelor și Instituțiilor”

Ediția I

S-au înscris la prima ediție a Cupei "Firmelor și Instituțiilor", următoarele echipe: 

1. Florea Grup ( www.floreagrup.ro )

2. Albalact www.albalact.ro )

3. IPJ ALBA https://ab.politiaromana.ro )

4. SIMIANA PROFESIONAL SRL (firmă de construcții)

5. SC AURDAN PERFORMANȚA / GEORGE & MIHAI SRL (firmă de construcții)

6. SC PRACTIC AMODOR SRL (firmă de montaj pavele)

7. Instituția Prefectului - Județul Alba https://ab.prefectura.mai.gov.ro )

8. VCST Automotive Production ALBA www.vcst.com )

9. ISU Alba www.isualba.ro )

10. Unimat www.unimat.ro )

11. DEDEMAN Alba Iulia www.dedeman.ro )

12. Total Business Land ( www.totalbusinessland.ro )

Jocurile se vor disputa la baza "Sport Arena" din Alba Iulia, din incinta Liceului  Tehnologic "Dorin Pavel", pe cele două terenuri sintetice.

Grupa A

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 FLOREA GRUP 

2

2

0 0 15-3

6

2 PRACTIC AMODOR 

2

1 0 1 9-7 3
3 UNIMAT

2

0 0 2 0-14 0

Etapa 1 - Miercuri 23 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 19:00

UNIMAT 0-8 FLOREA GRUP

PRACTIC AMODOR- STĂ

Etapa 2 - Marți 29 octombrie 2019 - Teren "Acoperit"

Ora 18:00

PRACTIC AMODOR 3-7 FLOREA GRUP

UNIMAT - STĂ

Etapa 3 - Vineri 1 noiembrie 2019 - Baza sportivă Winner's Club Țălnar 

Ora 18:00

UNIMAT 0-6 PRACTIC AMODOR

FLOREA GRUP - STĂ

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1

AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE

2 1 0 1 6-4 3
2 ALBALACT 2 0 1 1 2-5 1
3

VCST AUTOMOTIVE PRODUCTION ALBA

2 0 1 1 3-8 1

Etapa 1 - Miercuri 23 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 17:00

*ALBALACT - AURDAN PERFORMANȚA / MIHAI & GEORGE

* Ambele echipe pierd prin forfait (3-0)

VCST - STĂ

Etapa 2 - Duminică 3 noiembrie 2019 - Teren "Acoperit"

Ora 18:00

ALBALACT 2-2 VCST AUTOMOTIVE PRODUCTION ALBA

AURDAN PERFORMANTA / MIHAI&GEORGE- STĂ

Etapa 3 - Vineri 1 noiembrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 17:00

VCST AUTOMOTIVE PRODUCTION ALBA 1-6 AURDAN PERFORMANTA / MIHAI&GEORGE 

ALBALACT - STĂ

Grupa C

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1

IPJ ALBA

2  2 0 0 16-1 6
2 DEDEMAN ALBA IULIA 2 0 1 1 6-13 1
3 TOTAL BUSINESS LAND  2 0 1 1 5-13 1

Etapa 1 - 23 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 18:00

TOTAL BUSINESS LAND 5-5 DEDEMAN ALBA IULIA

IPJ ALBA - STĂ

Etapa 2 - Marți 29 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 

DEDEMAN ALBA IULIA 1-8 IPJ ALBA

TOTAL BUSINESS LAND - STĂ

Etapa 3 - Vineri 1 noiembrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 18:00

IPJ ALBA 8-0 TOTAL BUSINESS LAND

DEDEMAN ALBA IULIA - STĂ

Grupa D

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ISU ALBA 2 2 0 0 10-5 6
2 INSITUȚIA PREFECTULUI ALBA  2 0 1 1 8-9 1
3 SIMIANA PROFESIONAL  2 0 1 1 3-7 1

Etapa 1 - 23 octombrie 2019 - Teren "Acoperit"

Ora 18:00

INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA 5-6 ISU ALBA

SIMIANA PROFESIONAL - STĂ

Etapa 2 - Miercuri 30 octombrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 17:00

SIMIANA PROFESIONAL 3-3 INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA

ISU ALBA - STĂ

Etapa 3 - Vineri 1 noiembrie 2019 - Teren "Descoperit"

Ora 19:00

ISU ALBA 4-0 SIMIANA PROFESIONAL

INSTITUȚIA PREFECTULUI - STĂ

INFO:

Se vor califica în faza a doua a grupelor primele două clasate din fiecare grupă și cel mai bun loc 3 (nouă echipe).

Pentru împerecherea celor nouă echipe, pentru faza a doua a grupelor, se vor forma trei urne valorice, astfel:

Urna 1: Cele mai bune trei locuri I (IPJ ALBA / FLOREA GRUP / ISU ALBA)

Urna 2: Cel mai slab loc I și cele mai bune două locuri II (AURDAN PERFORMANTA/MIHAI&GEORGE / PRACTIC AMODOR / INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA)

Urna 3: Celelalte două locuri II și cel mai bun loc III (ALBALACT / DEDEMAN / SIMIANA PROFESIONAL)

Din cele trei urne valorice, au fost extrase câte o echipă, astfel încât să nu se fi întâlnit în prima fază a grupelor.

Din faza a doua a grupelor, se vor califica în faza finală, echipele clasate pe primul loc din fiecare grupă și cel mai bun loc doi (patru echipe), care vor juca în faza finală: semifinale, finala mică și finala mare. În semifinale, echipele se vor împerechea prin tragere la sorți.

Grupa 1

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  IPJ ALBA

2

1

1 0 15-4

4

2  ALBALACT

2

1 1 0 9-4 4
3  INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA 

2

0 0 2 0-16 0

Etapa 1 - Data: 17.11.2019 (duminică) - Teren Acoperit

Ora: 19:00

IPJ ALBA 4-4 ALBALACT

INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA - STĂ

Etapa 2 - Data: 14.11.2019 (joi) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA 0-5 ALBALACT 

IPJ ALBA - STĂ

Etapa 3 - Data: 19.11.2019 (marți) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

IPJ ALBA 11-0 INSTITUȚIA PREFECTULUI ALBA

ALBALACT - STĂ

Grupa 2

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE

2

2

0 0 10-3

6

2  FLOREA GRUP  

2

1 0 1 7-5 3
3  SIMIANA PROFESIONAL

2

0 0 2 1-10 0

Etapa 1 - Data: 13.11.2019 (miercuri) - Teren Descoperit

Ora: 19:00

FLOREA GRUP 4 - 1 SIMIANA PROFESIONAL

AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE - STĂ

Etapa 2 - Data: 15.11.2019 (Vineri) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE 6-0 SIMIANA PROFESIONAL

FLOREA GRUP - STĂ

Etapa 3 - Data: 22.11.2019 (vineri) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

FLOREA GRUP 3-4 AURDAN PERFORMANȚA/MIHAI&GEORGE

SIMIANA PROFESIONAL - STĂ

Grupa 3

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  ISU ALBA

2

2

0 0 12-4

6

2  PRACTIC AMODOR  

2

1 0 1 15-4 3
3  DEDEMAN

2

0 0 2 4-19  0 

Etapa 1 - Data: 13.11.2019 (miercuri) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

ISU ALBA 6 - 2 DEDEMAN

PRACTIC AMODOR - STĂ 

Etapa 2 - Data: 20.11.2019 (miercuri) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

PRACTIC AMODOR 13-2 DEDEMAN

ISU ALBA - STĂ

Etapa 3 - Data: 28.11.2019 (joi) - Teren Descoperit

Ora: 18:00

ISU ALBA 6-2 PRACTIC AMODOR

DEDEMAN - STĂ

Departajarea pentru desemnarea celor mai bune locuri 1, 2 și 3, se va face în ordine, după următoarele criterii:

  a) numărul mai mare de puncte obținute în meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

b) golaverajul cel mai bun obținut în toate meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

c) numărul mai mare de goluri înscrise în toate meciurile din grupă, între echipele clasate pe locurile 1, 2, respectiv 3;

d) regula fair-play (1 CG - 1 pct / 1 CR - 3 pct) - echipa cu cel mai mic punctaj merge mai departe;

e) tragere la sorți.

Luni 2 decembrie 2019, la ora 16:30 a avut loc la sediul AJF Alba, tragerea la sorți a fazei finale. În urma tragerii la sorți jocurile din semifinale sunt:

Faza finală - 8 decembrie 2019 - Teren Acoperit

Ora 16:00 - Semifinala 1

IPJ ALBA 5-3 ALBALACT

Ora 17:00 - Semifinala 2

AURDAN PERFORMANTA / MIHAI&GEORGE 6-1 ISU ALBA

Ora 18:00 - Finala mică

Albalact 3-10 ISU Alba

Ora 19:00 - Finala mare

IPJ Alba 9-5 Aurdan Performanta/Mihai&George

Ora 20:00 - Festivitatea de premiere

S-au acordat premii echipelor calificate în faza finală: medalii, trofee și diplome.  

Locul I - Inspectoratul de Poliție Județean Alba

locul II - Aurdan Performanta / Mihai & George

locul III - Inspectoratul pentru Situații de Urgență "Unirea" al Județului Alba

locul IV - Albalact

Golgheterul competiției - Lodroman Marius (IPJ Alba)

Cel mai bun portar - Napău Dan (IPJ Alba) 

Cel mai bun jucător - Tripșa Robert Ioan (Aurdan Performanta / Mihai&George)

Trofeul Fair Play - Unimat Alba Iulia

Fiecare echipă participantă a primit o minge de joc, trofeu și diplomă de participare.

Campioanele județelor Alba și Hunedoara, se vor întâlni sâmbătă 18 ianuarie 2020, în finala interjudețeană "Trofeul Campionilor", în sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș, de la ora 13:00.

De la ora 12:00 va avea loc un meci demonstrativ: AJF Alba - AJF Hunedoara.
Jocurile vor fi arbitrate de Marian Bordean - fost arbitru liga 1 și actual președinte al CJA Sibiu, acesta acceptând invitația, alături de noul președinte al AJF Sibiu: Ioan Duma, după alegerile ce au avut loc în 11 ianuarie 2020.

Barem de arbitraj: 30 de lei brut / joc / echipă.

Costurile aferente premiilor, asistenței medicale și chiriei terenului vor fi suportate de AJF Alba din taxa de participare achitată de fiecare echipă: 300 lei.

Regulament: http://ajfalba.ro/regulamente/2234-regulament-

 

Competitii 2024-2025