ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Cupa Satelor
CUPA SATELOR U-13: S-au înscris 12 echipe din 11 comune. Prima fază a grupelor va avea loc în 12-13 martie 2022 Imprimare Email

CUPA SATELOR

Jucători născuți în anul 2009 și mai tineri

În perioada 11-13 martie 2022, AJF Alba va organiza faza grupelor a Cupei Satelor - competiție rezervată jucătorilor născuți în anul 2009 și mai tineri (fete 2007 și mai tinere). În această ediție, s-au înscris 11 comune cu 12 echipe (Crăciunelu de Jos cu două echipe), care au fost repartizate geografic în patru grupe de câte trei echipe. Regulametul competiției îl puteți citi AICI . Împerecherea a avut loc în cadrul ședinței de organizare din data de 28.02.2022, la care a participat reprezentantul comunei Crăciunelu de Jos, prof. Cîmpean Adrian.Cupa Sate 2022

La finalul jocului din faza grupelor, se vor executa lovituri departajare (3), indiferent de scorul de pe teren, la fel ca la juniori U13, U12, U11. Rezultatul de la LDD se va lua în considerare în cazul în care se vor afla la egalitate la finalul jocurilor, conform criteriilor de mai jos.

Grupa A

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SĂSCIORI 2 2 0 0 6-3 6
2

PIANU

2 1 0 1 6-2 3
3

DAIA ROMÂNĂ 

2 0 0 2 2-9 0

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CRĂCIUNELU DE JOS - Vișiniu 2 1 1 0 4-0 4
2 ȘONA 2 0 2 0 1-1 2
3 VALEA LUNGĂ 2 0 1 1 1-5 1

Grupa C

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CIUGUD 2 1 1 0 2-1 4
2 LUNCA MUREȘULUI  2 1 0 1 2-2 3
3 BISTRA 2 0 1 1 2-3 1

Grupa D

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SÂNTIMBRU 2 1 1 0 3-2  5*
2

MIHALȚ

2 1 1 0 3-2 4
3 CRĂCIUNELU DE JOS - alb  2 0 0 2 2-4 0

- Locația:  Stadionul Comunal - Săsciori (persoană de contact Pintilie Florin - 0740 941 230)

 Date:  12.03.2022 - Sâmbătă

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
13:30 A

DAIA ROMÂNĂ

2-4  SĂSCIORI
14:30 A SĂSCIORI 2-1  PIANU
15:30 A PIANU 5-0

 DAIA ROMÂNĂ

B - Locația:  Stadionul Comunal - Crăciunelu de Jos (persoană de contact Cîmpean Adrian - 0745 187 594)

Date:  11.03.2022 - Vineri

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
15:00 B

VALEA LUNGĂ

0-4

 CRĂCIUNELU DE JOS - vișiniu

16:00 B

ȘONA

1-1

 VALEA LUNGĂ

17:00 B CRĂCIUNELU DE JOS - vișiniu  0-0  ȘONA

C - Locația:  Stadion Comunal - Ciugud (persoană de contact Șuvaina Cosmin - 0742 928 496)

Data:  13.03.2022 - Duminică

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
13:00 C CIUGUD 1-0  LUNCA MUREȘULUI
14:00 C LUNCA MUREȘULUI  2-1  BISTRA
15:00 C BISTRA 1-1  CIUGUD

D - Locația:  Stadion Coșlariu - Comuna Sântimbru (persoană de contact Hulea Ovidiu - 0728 325 631)

Date:  12.03.2022 - Sâmbătă

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
15:00 B SÂNTIMBRU  1-1 (2-0 dldd) MIHALȚ
16:00 B MIHALȚ 2-1 CRĂCIUNELU DE JOS - alb
17:00 B CRĂCIUNELU DE JOS - alb  1-2

 SÂNTIMBRU

Baremul de arbitraj este subvenționat de AJF Alba, prin proiectul depus la Federația Română de Fotbal, în baza Strategiei Tehnice, lansate de FRF în anul 2021.

Asistență medicală este asigurată de comună considerată organizatoare (gazdă).

În faza grupelor, departajarea se va face în ordine, după următoarele criterii:

- numărul mai mare de puncte obținute în toate meciurile din grupă;

- numărul mai mare de puncte obținute în meciurile dintre echipele aflate la egalitate;

- dacă au același număr de puncte și au terminat la egalitate jocul/jocurile direct(e), ori au câștigat fiecare cu fiecare, echipa câștigătoare la loviturile de departajare va primi un punct în plus;

- golaverajul mai bun;

- golurile mai multe marcate;

- clasamentul fair play conform ROAF;

- tragere la sorți.

Se vor califica în faza a doua a competiției, primele două echipe din fiecare grupă, iar acestea vor împerechea astfel:

Sferturi

Sâmbătă - 19.03.2022 - Stadion Galtiu

16:00 - Z - (2B) Șona 1-0 (1D) Sântimbru

16:45 - Y - (1B) Crăciunelu de Jos 5-0 (2D) Mihalț

Duminică - 20.03.2022 - Stadion Ciugud

15:00 - W - (1A) Săsciori 0-0 (3-4 dldd) (2C) Lunca Mureșului

15:45 - X - (2A) Pianu 0-2 (1C) Ciugud

Faza finală - 27.03.2022 - Stadion: CETATE - Alba Iulia

12:00 - Semifinala 1: CIUGUD 2-1 ȘONA

12:45 - Semifinala 2: LUNCA MUREȘULUI 0-1 CRĂCIUNELU DE JOS

13:30 - Finala mica: LUNCA MUREȘULUI 2-0 ȘONA

14:15 - Finala mare: CRĂCIUNELU DE JOS 1-0 CIUGUD

 

Competitii 2024-2025