ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Futsal
Campionatul județean de Futsal 2024. Vezi aici cele 20 de echipe participante și programul primei faze: Imprimare Email

CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FOTBAL ÎN SALĂ

EDIȚIA 7

FAZA I

FUTSAL 2023

Grupa A

Data: 21.01.2024 - Duminică

Localitatea: Daia Română

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  ACS Spicul Daia Română  3  3  0   0  26-7  9
2  AS Voința Beldiu 1   3  2 0 1  22-11  6
3  CS Rapid CFR Teiuș 3  1 0 2

7-19

 3
4  ACS Recolta Crăciunel 3  0 0 3

7-25

 0
Ora Echipa Scor Echipa
15:00  AS Voința Beldiu 1 3-5  ACS Spicul Daia Română
15:50  CS Rapid CFR Teiuș 3-1  ACS Recolta Crăciunel
16:40  ACS Spicul Daia Română  13-2  ACS Recolta Crăciunel
17:30  AS Voința Beldiu 1 10-2  CS Rapid CFR Teiuș
18:20  CS Rapid CFR Teiuș 2-8  ACS Spicul Daia Română
19:10  AS Voința Beldiu 1 9-4  ACS Recolta Crăciunel

Grupa B

Data: 21.01.2024 - Duminică

Localitatea: Vințu de Jos

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  ACS Viitorul Roșia Montană   3  2  1   0  13-9 7
2  ACS Performanța Ighiu 3 2 0 1 9-7 6
3  AFC Șoimii Vințu de Jos  3 1 1 0

10-6

4
4  AFC Viitorul Răhău 1 3 0 0 3 6-16 0
Ora Echipa Scor Echipa
15:00  ACS Viitorul Roșia Montană  3-3  AFC Șoimii Vințu de Jos
15:50  AFC Viitorul Răhău 1 2-4  ACS Performanța Ighiu
16:40  AFC Șoimii Vințu de Jos 0-2  ACS Performanța Ighiu
17:30  ACS Viitorul Roșia Montană 5-3  AFC Viitorul Răhău 1
18:20  AFC Viitorul Răhău 1 1-7  AFC Șoimii Vințu de Jos
19:10  ACS Performanța Ighiu 3-5 ACS Viitorul Roșia Montană

Grupa C

Data: 21.01.2024 - Duminică

Localitatea: Teiuș

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  ACS Adu Academy Șona  3 2  0   1  14-12 6
2  AFC Kinder Teiuș 3 2 0 1 20-13 6
3  ACS Târnavele Tiur 3 1 0 2

18-15

3
4  AS Voința Beldiu 2 3 1 0 2 9-21 3
Ora Echipa Scor Echipa
12:00  AFC Kinder Teiuș  9-2  AS Voința Beldiu 2
12:50  ACS Adu Academy Șona   5-4  ACS Târnavele Tiur
13:40  AS Voința Beldiu 2  3-10  ACS Târnavele Tiur
14:30  AFC Kinder Teiuș  4-7  ACS Adu Academy Șona
15:20  ACS Adu Academy Șona  2-4  AS Voința Beldiu 2
16:10  ACS Târnavele Tiur  4-7  AFC Kinder Teiuș

Grupa D

Data: 21.01.2024 - Duminică

Localitatea: Daia Română

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Orient Blandiana 3 2  0   1  14-15  6
2  AS Inter Ciugud 3 2 0 1 19-10  6
3  ACS Dacia Mihalț  3 1 0 2

15-19

 3
4  ACS Industria Galda 2  3 1 0 2 14-17  3
Ora Echipa Scor Echipa
10:00  AS Orient Blandiana  5-4  AS Inter Ciugud
10:50  ACS Dacia Mihalț  8-5  ACS Industria Galda 2 
11:40  AS Inter Ciugud  8-2  ACS Industria Galda 2
12:30  AS Orient Blandiana   8-4  ACS Dacia Mihalț
13:20  ACS Dacia Mihalț  3-7  AS Inter Ciugud
14:10  ACS Industria Galda 2   7-1  AS Orient Blandiana

Grupa E

Data: 21.01.2024 - Duminică

Localitatea: Vințu de Jos

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  ACS Limbenii Limba  3  3  0  0 24-6  9
2  ACS Industria Galda 1  3  2 0 1 26-12  6
3  ACS Crăciunel 3  1 0 2

6-15

 3
4  AFC Viitorul Răhău 2 3  0 0 3 7-30  0
Ora Echipa Scor Echipa
 10:00   ACS Limbenii Limba 9-3  ACS Industria Galda 1
10:50  ACS Crăciunel  4-3  AFC Viitorul Răhău 2
11:40  ACS Industria Galda 1  15-2  AFC Viitorul Răhău 2
12:30  ACS Limbenii Limba 4-1  ACS Crăciunel
13:20  ACS Crăciunel 1-8  ACS Industria Galda 1
14:10  AFC Viitorul Răhău 2 2-11  ACS Limbenii Limba

Regulamentul de Organizare și Desfășurare a Campionatului Județean de Fotbal în Sală îl puteți citi AICI.

Informații utile: AICI

FAZA II

Grupa: 1

Locație: Sala de Sport Florin Fleșeriu Sebeș

Data: 28.01.2024 (Duminică)

Loc  Echipa   J   V   E   î   Gol   P 
1  ACS Industria Galda  2 2 0 0 6-2 6
2  ACS Spicul Daia Română  2 1 0 1 9-9 3
3  AFC Șoimii Vințu de Jos 2 0 0 2 6-10 0
 Ora  Echipa  Scor  Echipa
10:00  ACS Spicul Daia Română  2-3  ACS Industria Galda
10:50  ACS Industria Galda 3-0  AFC Șoimii Vințu de Jos
11:40  AFC Șoimii Vințu de Jos 6-7  ACS Spicul Daia Română

Grupa: 2

Localitatea: Sala de Sport Florin Fleșeriu Sebeș

Data: 28.01.2024 (Duminică)

Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P
1

 ACS Limbenii Limba 

2 1 1 0 11-6 4
2

 ACS Târnavele Tiur 

2 1 0 1 7-10 3
3

 ACS Orient Blandiana

2 0 1 1 7-9 1
Ora Echipa  Scor  Echipa
12:30  ACS Limbenii Limba  4-4  ACS Orient Blandiana
13:20  ACS Orient Blandiana 3-5  ACS Târnavele Tiur
14:10  ACS Târnavele Tiur 2-7  ACS Limbenii Limba

Grupa: 3

Localitatea: Sala de Sport Florin Fleșeriu Sebeș

Data: 28.01.2024 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  AFC Kinder Teiuș  2 2 0 0 8-6 6
2  AS Inter Ciugud 2 1 0 1 7-5 3
3  ACS Viitorul Roșia Montană  2 0 0 2 6-10 0
 Ora   Echipa  Scor  Echipa
15:00  ACS Viitorul Roșia Montană  2-5  AS Inter Ciugud 
15:50  AS Inter Ciugud 2-3  AFC Kinder Teiuș
16:40  AFC Kinder Teiuș 5-4  ACS Viitorul Roșia Montană

Grupa: 4

Localitatea: Sala de Sport Florin Fleșeriu Sebeș

Data: 28.01.2024 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  ACS Performanța Ighiu  2 2 0 0 12-8 6
2  ACS Adu Academy Șona 2 1 0 1 14-13 3
3  AS Voința Beldiu  2 0 0 2 7-12 0
 Ora  Echipa  Scor  Echipa
17:30  ACS Adu Academy Șona 8-5  AS Voința Beldiu
18:20  AS Voința Beldiu 2-4  ACS Performanța Ighiu
19:10  ACS Performanța Ighiu  8-6  ACS Adu Academy Șona

Faza I: 21 ianuarie 2024

20 de echipe participante;

5 grupe a câte 4 echipe.

S-au calificat în faza a II-a, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final al fazei I și cele mai bune două echipe de pe locul trei (AFC Șoimii Vințu de Jos și ACS Târnavele Tiur) în clasamentul final din grupe.

S-au împerecheat echipele, astfel încât să nu se întâlnească în faza a doua, echipe care s-au întâlnit în prima fază a grupelor, fiind repartizate în cele 4 grupe, câte o echipă din fiecare urnă valorică.

Pentru împerecherea echipelor în faza a doua, s-au format trei urne valorice:

Urna 1: ACS Spicul Daia Română (Pct: 9/Gol: +19), ACS Limbenii Limba (Pct: 9/Gol: +18), ACS Viitorul Roșia Montană (Pct: 7/Gol: +4), ACS Adu Academy Șona (Pct: 6/Gol: +2);

Urna 2: AS Orient Blandiana (Pct. 6/Gol: -1), ACS Industria Galda (Pct. 6/Gol: +14), AS Voința Beldiu (Pct. 6/Gol: +11), AS Inter Ciugud (Pct. 6/Gol: +9);

Urna 3: AFC Kinder Teiuș (Pct. 6/Gol: +7), ACS Performanța Ighiu (Pct. 6/Gol: +2), AFC Șoimii Vințu de Jos (Pct. 4/Gol: +4), ACS Târnavele Tiur (Pct. 3/Gol: +3).

Faza a II-a: 28 ianuarie 2024

12 echipe calificate din faza I;

4 grupe a câte 3 echipe.

Se califică în faza a III-a (faza finală), echipele clasate pe primul loc în cele 4 grupe;

Faza a III-a: Duminică - 4 februarie 2024 (semifinale, finala mică și finala mare), în sala de sport Florin Fleșeriu Sebeș.

Cele 4 echipe calificate din faza a II-a se vor împerechea în semifinale astfel:

13:00 - Semifinala 1: ACS Industria Galda 6-2 AFC Kinder Teiuș

13:50 - Semifinala 2: ACS Limbenii Limba 2-6 ACS Performanța Ighiu

14:50 - Finala mică: AFC Kinder Teiuș  4-10 ACS Limbenii Limba

15:40 - Finala mare: ACS Industria Galda 0-4 ACS Performanța Ighiu

16:30 - Festivitatea de premiere

Festivitatea de premiere:

  • Golgheter: Daniel Lucian Tat - ACS Limbenii Limba
  • Cel mai bun portar: Claudiu Sorin Boldi - ACS Industria Galda
  • Cel mai bun jucător: Robert Ioan Tripșa - ACS Performanța Ighiu
  • Arbitrii fazei finale: Robert Vlad & Corneliu Aron
  • Locul IV: AFC Kinder Teiuș
  • Locul III: ACS Limbenii Limba
  • Locul II: ACS Industria Galda
  • Locul I: ACS Performanța Ighiu
Parteneri: Consiliul Județean Alba, Primăria Sebeș, LPS Sebeș, primăria Daia Română, primăria Teiuș și primăria Vințu de Jos.
 

Competitii 2024-2025