ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Jucători
Jucători Suspendați Imprimare Email

Cluburile sunt, în mod solidar, responsabile pentru penalitățile aplicate jucătorilor și oficialilor lor. Asociațiile sportive de fotbal sunt, în mod solidar, responsabile pentru penalități aplicate oficialilor lor.

Evidența cartonașelor, eliminărilor și suspendărilor se păstrează de FRF, LPF sau AJF/AMFB și de către fiecare club.

Cluburile sunt responsabile pentru executarea sancțiunilor de către jucătorii și oficialii lor!

FRF, LPF, AJF/AMFB supraveghează competițiile pe care le organizează fiecare și sesizează din oficiu instanța disciplinară în legătură cu jucătorii care au participat la joc în stare de suspendare datorată cumulului de cartonașe galbene, eliminării ori sancționării pentru alte abateri disciplinare.

Se consideră cumul de cartonașe galbene și trebuie să stea o etapă, după primirea celui de-al 4-lea CG, al 7-lea CG, al 9-lea, al 10-lea CG, al 11-lea CG, ș.a.m.d.

În Cupa României se consideră cumul, la fiecare avertismente primite în jocuri diferite din această competiție.

Cumulurile de cartonașe galbene se iau în considerare doar pe fiecare competiție în parte (ex: nu se cumulează cele din campionat cu cele din Cupa României, sau cele din liga 4 cu cele de la Juniori U19 / U17).

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii:

  • Liga 4 - etapa 14 (11-12.03.2023)

         Trif Andrei - CS Cuprirom Abrud (4 CG)

         Zahan Claudio Viorel - ACS GT Sport Alba Iulia (4 CG)

         Potopea Adrian - ACS Industria Galda (4 CG)

         Hada Alexandru Ioan - ACS Spicul Daia Română (4 CG)

         Manolache Andrei Nicolae - ACS Energia Săsciori (7 CG)

         Greapcă Dan - ACS Energia Săsciori (4 CG)

         Drăgoi Adi - AFC Kinder Teiuș (7 CG)

         Drăgan Valentin - CS Inter Unirea (4 CG)

         Andone Radu - CS Inter Unirea (4 CG)

        Lazăr Boțan Carlos - CS Inter Unirea (4 CG)

  • Liga 5 - etapa 10 (martie 2023)

         Vozar Adrian - AS Limbenii Limba (4 CG)

         Tat Daniel - AS Limbenii Limba (4 CG)

         Suciu Denis - AFC Șoimii Vințu de Jos (4 CG)

         Marian Răzvan - AFC Șoimii Vințu de Jos (4 CG)

         Marc Robert - CS Viitorul Roșia Montană (4 CG)

         Văcariu Silviu - ACS Băgău (4 CG)

  • Juniori U 19 - etapa 12 (15-18 martie 2023)

         Nu sunt

  • Juniori U 17 - etapa 12 (09-12 martie 2023)

         Dănilă Bogdan - CS Olimpia Aiud (4 CG)

  • Juniori U 15 - etapa 12 (09-11 martie 2023)

         Nu sunt

  • Juniori U 14 - etapa 10 (martie 2023)

         Nu sunt