ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Muntilor Apuseni
Campionatul Munților Apuseni 2023 (ediția a XII-a). Vezi regulamentul și programarea jocurilor: Imprimare Email

Campionatul Munților Apuseni 2023

Ediția a XII-a

În data de 29 iunie 2023 -ora 15:00- a avut loc la sediul primăriei Bistra, ședința de lucru cu reprezentanții comunelor participante, în cadrul căreia a avut loc tragerea la sorți și s-a stabilit regulamentul acestei ediții, la care participă 26 de echipe (13 echipe de copii și 13 de seniori), toate din comune situate în Munții Apuseni, de pe raza județului Alba. Regulamentul poate fi citit AICI! Echipele vor completa pentru fiecare echipă (seniori-juniori), următorul Tabel de înscriere!CMA 2019 Bistra

În urma tragerii la sorți, cele 13 echipe de seniori și 13 echipe de copii, au fost împărțite în 4 grupe (A,B și D de 3 echipe, C de 4 echipe), din care se vor califica în faza a doua a grupelor, echipele clasate pe primele două locuri din fiecare grupă, unde se vor împerechea astfel:

Grupa 1: 1A-2B-1C-2D și Grupa 2: 2A-1B-2C-1D.

 

 

Grupa A - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AVRAM IANCU   2 1 1 0 3-2 4*
2 POIANA VADULUI  2 1 1 0 5-2 4
3 SĂLCIUA 2 0 0 2 2-6 0

Grupa A - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI   2 2 0 0 13-0 6
2 SĂLCIUA 2 1 0 1 3-10 3
3 AVRAM IANCU 2 0 0 2 0-6 0

Grupa B - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SOHODOL  2 1 1 0 7-1 4*
2 BUCIUM 2 1 1 0 6-5 4
3 VIDRA 2 0 0 2 4-11 0

Grupa B - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SOHODOL  2 2 0 0 20-2 6
2 BUCIUM 2 1 0 1 4-14 3
3 VIDRA 2 0 0 2 1-9 0

 Grupa C - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 3 3 0 0 15-0 9
2 ALBAC 3 1 1 1 6-8 4*
3 LIVEZILE 3 1 1 1 7-6 4
4 ROȘIA MONTANĂ  3 0 0 3 1-15 0

Grupa C - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 3 2 1 0 27-2 7
2 ALBAC 3 1 2 0 7-4 5
3 LIVEZILE 3 1 1 1 5-10 4
4 ROȘIA MONTANĂ  3 0 0 3 1-24 0

Grupa D - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 VADU MOȚILOR  2 1 1 0 4-3 4
2 ARIEȘENI 2 1 0 1 5-3 3
3 CIURULEASA 2 0 1 1 3-6 1

Grupa D - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CIURULEASA 2 2 0 0 10-2 6
2 VADU MOȚILOR  2 1 0 1 7-6 3
3 ARIEȘENI 2 0 0 2 4-13 0

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

* Câștigătoare la lovituri de departajare

Programul este următorul:

Grupa A

Teren Poiana Vadului - 16 iulie 2023 - Duminică

09:30 - Poiana Vadului 3-0 Avram Iancu (copii)

10:20 - Poiana Vadului 1-1 (2-3 dldd) Avram Iancu

11:10 - Avram Iancu 0-3 Sălciua (copii)

12:00 - Avram Iancu 2-1 Sălciua

12:50 - Sălciua 0-10 Poiana Vadului (copii)

13:40 - Sălciua 1-4 Poiana Vadului

Grupa B

Teren Vadu Moților - 16 iulie 2023 - Duminică

09:30 - Sohodol 14-1 Bucium (copii)

10:20 - Sohodol 1-1 (5-4 dldd) Bucium

11:10 - Bucium 3-0 Vidra (copii)

12:00 - Bucium 5-4 Vidra

12:50 - Vidra 1-6 Sohodol (copii)

13:40 - Vidra 0-6 Sohodol

Grupa C

Teren Bistra- 15-16 iulie 2023

Sâmbătă 15 iulie 2023

19:00 - Bistra 2-2 Albac (copii)

20:00 - Bistra 6-0 Albac

Duminică 16 iulie 2023 

12:00 - Roșia Montană 0-4 Livezile (copii)

12:50 - Roșia Montană 1-5 Livezile

13:40 - Bistra 16-0 Roșia Montană (copii)

14:30 - Bistra 6-0 Roșia Montană

15:20 - Livezile 1-1 Albac (copii)

16:10 - Livezile 2-2 (0-2 dldd) Albac

17:00 - Albac 4-1 Roșia Montană (copii)

17:50 - Albac 4-0 Roșia Montană

18:40 - Livezile 0-9 Bistra (copii)

19:30 - Livezile 0-3 Bistra

Grupa D

Teren Vadu Moților - 16 iulie 2023 - Duminică

15:00 - Vadu Moților 7-2 Arieșeni (copii)

15:50 - Vadu Moților 2-1 Arieșeni

16:40 - Arieșeni 2-6 Ciuruleasa (copii)

17:30 - Arieșeni 4-1 Ciuruleasa

18:20 - Ciuruleasa 4-0 Vadu Moților (copii)

19:10 - Ciuruleasa 2-2 Vadu Moților

Faza a II-a a grupelor (29-30 iulie 2023)

se  vor forma două grupe de 4 echipe

Grupa I (A1-B2-C1-D2)

Grupa II (A2-B1-C2-D1)

Grupa 1 - Seniori Teren Bistra- 29-30 iulie 2023

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 3 3 0 3 17-3 9
2 BUCIUM 3 2 0 1 8-8 6
3 AVRAM IANCU  3 1 0 2 4-7 3
4 ARIEȘENI 3 0 0 3 2-13 0

Grupa 1- Copii  - Teren Bistra- 29-30 iulie 2023

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 3 3 0 0 23-1 9
2 POIANA VADULUI  3 2 0 1 9-9 6
3 BUCIUM 3 0 1 2 2-11 1*
4 VADU MOȚILOR 3 0 1 2 4-17 1

Grupa 1

Teren Bistra

Sâmbătă 29 iulie 2023

18:00 - Bucium 2-2 ( dldd) Vadu Moților (copii) *

18:50 - Bucium 3-2 Arieșeni

19:40 - Bistra 7-1 Poiana Vadului (copii)

20:30 - Bistra 5-0 Avram Iancu

Duminică 30 iulie 2023 

09:00 - Vadu Moților 0-11 Bistra (copii)

09:50 - Arieșeni 0-7 Bistra

10:40 - Poiana Vadului 4-0 Bucium (copii)

11:30 - Avram Iancu 1-2 Bucium

12:20 - Poiana Vadului 4-2 Vadu Moților (copii)

13:10 - Avram Iancu 3-0 Arieșeni

14:00 - Bucium 0-5 Bistra (copii)

14:50 - Bucium 3-5 Bistra

Grupa 2 - Seniori Teren Ciuruleasa - 29-30 iulie 2023

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI  3 3 0 0 16-3 9
2 SOHODOL 3 2 0 1 9-6 6
3 VADU MOȚILOR 3 1 0 2 5-8 3
4 ALBAC 3 0 0 3 4-17 0

Grupa 2 - Copii Teren Ciuruleasa - 29-30 iulie 2023

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SOHODOL 3 3 0 0 24-2 9
2 ALBAC 3 2 0 1 17-10 6
3 CIURULEASA 3 1 0 2 3-12 3
4 SĂLCIUA  3 0 0 3 5-25 0

Grupa 2

Teren Ciuruleasa

Sâmbătă 29 iulie 2023

18:00 - Sălciua 3-11 Albac (copii)

18:50 - Vadu Moților 0-1 Sohodol

19:40 - Ciuruleasa 0-6 Sohodol (copii)

20:30 - Poiana Vadului 5-2 Albac

Duminică 30 iulie 2023 

09:00 - Albac 5-0 Ciuruleasa (copii)

09:50 - Sohodol 0-4 Poiana Vadului

10:40 - Sohodol 11-1 Sălciua (copii)

11:30 - Albac 0-4 Vadu Moților

12:20 - Sohodol 7-1 Albac (copii)

13:10 - Sohodol 8-2 Albac

14:00 - Sălciua 1-3 Ciuruleasa (copii)

14:50 - Poiana Vadului 7-1 Vadu Moților

Faza a III-a: - Semifinale (5 august 2023 - Sâmbătă) - Teren Bistra

Echipele calificate din faza a doua a grupelor, se împerechează după cum urmează: 

Semifinala 1: Locul 1 din Grupa I - Locul 2 din Grupa II

Semifinala 2: Locul 2 din Grupa I - Locul 1 din Grupa II

18:00 - Bistra 2-0 Albac (copii)

18:50 - Bistra 1-1 (3-1 dldd) Sohodol (seniori)

19:40 - Poiana Vadului 1-1 (4-3 dldd) Sohodol (copii)

20:30 - Bucium 1-2 Poiana Vadului (seniori)

Faza a IV-a: Finale 6 august 2023 - Duminică - Teren Bistra

16:00 - Finala mică (copii)

Albac 3-4 Sohodol

16:50 - Finala mică (seniori)

Sohodol 1-5 Bucium

17:40 - Bistra - Câmpeni - Fotbal Feminin (meci demonstrativ)

18:30 - Finala mare (copii)

Bistra 2-0 Poiana Vadului

19:20 - AJF Alba & Prietenii - Selecționata primăriilor (meci demonstrativ)

20:10 - Finala mare (seniori)

Bistra 0-2 Poiana Vadului

Juniori U 17:

Locul I - BISTRA

Locul II - POIANA VADULUI

Locul III - SOHODOL

Locul IV - ALBAC

Cel mai bun jucător: GHERASIM LUCAS - POIANA VADULUI

Cel mai bun portar: ADAM ADRIAN - BISTRA

Golgheterul campionatului: PLEȘA TUDOR - SOHODOL

Seniori:

Locul I - POIANA VADULUI

Locul II - BISTRA

Locul III - BUCIUM

Locul IV - SOHODOL

Cel mai bun jucător: AVRAM ADRIAN - POIANA VADULUI

Cel mai bun portar: NICOARĂ CONSTANTIN - BUCIUM

Golgheterul campionatului: ADAM ADRIAN - BISTRA

Album foto facebook: AICI

 

Competitii 2024-2025