ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Arhive Competitii 2012-2013 Campionatul Muntilor Apuseni 2013
Campionatul Muntilor Apuseni 2013 Imprimare Email

SENIORI

Grupa A
#EchipaMVEIGP
1 Poiana Vadului 4 4 0 0 20-4 12
2 Albac 4 2 0 2 11-10 6
3 Ciuruleasa 4 1 1 2 12-15 5
4 Horea 4 1 2 1 9-15 4
5 Vidra 4 0 1 3 6-14 1
Grupa B
#EchipaMVEIGP
1 Sohodol 4 3 0 1 20-7 9
2 Sălciua 4 2 1 1 16-11 7
3 Mogoș  4 2 1 1 11-13 7
4 Roșia Montană  4 2 0 2 12-11

6

5 Vadu Motilor  4 0 0 4 6-23 0
Grupa C
#EchipaMVEIGP
1 Lupsa 3 2 1 0 14-9 7
2 Arieseni  3 1 2 0 14-11 5
3 Almașu Mare 3 1 1 1 9-11 4
4 Avram Iancu 3 0 0 3 8-14 0
Grupa D
#EchipaMVEIGP
1 Bistra 3 3 0 0 25-2 9
2 Bucium 3 2 0 1 26-6 6
3 Ocoliș 3 1 0 2 10-26 3
4 Poșaga 3 0 0 3 3-32 0

COPII

Grupa A
#EchipaMVEIGP
1 Ciuruleasa 4 3 0 1 27-12 9
2 Poiana Vadului  4 3 0 1 29-8 9
3 Horea 4 2 0 2 21-18 6
4 Vidra 4 1 0 3 7-26 3
5 Albac 4 0 0 3 11-28 0
Grupa B
#EchipaMVEIGP
1 Salciua 4 4 0 0 16-1 12
2 Sohodol 4 3 0 1 14-8 9
3 Rosia Montana    4 2 0 2 9-10 6
4 Vadului Motilor  4 1 0 3 12-14 3
5 Mogos 4 0 0 4 1-18 0
Grupa C
#EchipaMVEIGP
1 Avram Iancu 3 3 0 0 18-2 9
2 Almașu Mare 3 2 0 1 21-8 6
3 Lupșa 3 1 0 2 13-13 3
4 Arieseni 3 0 0 3 2-31 0
Grupa D
#EchipaMVEIGP
1 Bistra 3 3 0 0 27-1 9
2 Ocolis 3 2 0 1 14-9 6
3 Posaga 3 1 0 2 4-10 3
4 Bucium 3 0 0 3 1-26 0

Legenda: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; I=infrangeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Etape Seniori/Copii

Grupa A

Etapa 1 - 07.07.2013 Cărpiniș

ora: 09,00 Ciuruleasa 5 - 3 Poiana Vadului (Copii)

ora: 10,00 Ciuruleasa 0 - 8 Poiana Vadului

ora: 11,00 Albac 6 - 1 Vidra (Copii) 

ora: 12,00 Albac 5 - 3 Vidra 

Horea - stă

Etapa 2 - 14.07.2013 Ciuruleasa 

ora: 18,00 Poiana Vadului 12 - 4 Albac (Copii)

ora: 19,00 Poiana Vadului 3 - 0 Albac

ora: 20,00 Horea 8 - 7 Ciuruleasa (Copii) 

ora: 21,00 Horea 2 - 2 Ciuruleasa 

Vidra - stă

Etapa 3 - 28.07.2013 Horea 

ora: 09,00 Horea 8 - 1 Albac (Copii)

ora: 10,00 Horea 0 - 4 Albac

ora: 11,00 Vidra 0 - 9 Poiana Vadului (Copii) 

ora: 12,00 Vidra 2 - 5 Poiana Vadului 

Ciuruleasa - stă

Etapa 4 - 04.08.2013 Avram Iancu 

ora: 09,00 Vidra 1 - 8 Ciuruleasa (Copii)

ora: 10,00 Vidra 3 - 3 Ciuruleasa

ora: 11,00 Poiana Vadului 5 - 2 Horea (Copii) 

ora: 12,00 Poiana Vadului 4 - 2 Horea 

Albac - stă

Etapa 5 - 11.08.2013 Horea 

ora: 18,00 Ciuruleasa 7 - 0 Albac (Copii)

ora: 19,00 Ciuruleasa 4 - 2 Albac

ora: 20,00 Horea 3 - 5 Vidra (Copii) 

ora: 21,00 Horea 4 - 2 Vidra

Poiana Vadului - stă

 

Grupa B

Etapa 1 -  07.07.2013 Cărpeiniș

ora: 18,00 Roșia Montană 3 - 0  Mogoș (Copii)

ora: 19,00 Roșia Montană 2 -3 Mogoș

ora: 20,00 Sohodol 6 -5 Vadu Moților (Copii)

ora: 21,00 Sohodol 6 -2 Vadu Moților

Sălciua - stă

Etapa 2 - 14.07.2013 Ciuruleasa 

ora: 09,00 Mogoș 1 - 5 Sohodol (Copii)

ora: 10,00 Mogoș 2 - 6 Sohodol

ora: 11,00 Sălciua 3 - 1 Roșia Montană (Copii)

ora: 12,00 Sălciua 1 - 2 Roșia Montană

Vadu Moților - stă

Etapa 3 - 28.07.2013 Bistra 

ora: 18,00 Sohodol 0 - 2 Sălciua (Copii)

ora: 19,00 Sohodol 0 - 3* Sălciua

ora: 20,00 Vadu Moților 2 -0 Mogoș (Copii)

ora: 21,00 Vadu Moților 2 - 3 Mogoș

Roșia Montană - stă

Etapa 4 - 04.08.2013 Cărpiniș 

ora: 18,00 Mogoșr 0 - 8 Sălciua (Copii)

ora: 19,00 Mogoș 3 - 3 Sălciua

ora: 20,00 Vadu Moților 4 - 5 Roșia Montană (Copii)

ora: 21,00 Vadu Moților 2 - 8 Roșia Montană

Sohodol - stă

Etapa 5 - 11.08.2013 Sălciua 

ora: 18,00 Roșia Montană  0 - 3*  Sohodol (Copii)

ora: 19,00 Roșia Montană 0 - 5 Sohodol

ora: 20,00 Sălciua 3 - 0 Vadu Moților (Copii)

ora: 21,00 Sălciua 6 -0 Vadu Moților

Mogoș - stă


Grupa C

Etapa 1 - 07.07.2013 Bistra

ora: 09,00 Lupșa  11 - 0 Arieșeni (Copii)

ora: 10,00 Lupșa 5 - 5 Arieșeni

ora: 11,00 Almașu Mare 1 - 5 Avram Iancu (Copii)

ora: 12,00 Almașu Mare  4 - 3 Avram Iancu

Etapa 2 - 14.07.2013 Lupșa 

ora: 18,00 Almașu Mare 10-2 Lupșa (Copii)

ora: 19,00 Almașu Mare 2 - 5 Lupșa

ora: 20,00 AAvram Iancu 10 -  1 Arieșeni (Copii)

ora: 21,00 Avram Iancu 3 - 6 Arieșeni

Etapa 3 - 04.08.2013 Avram Iancu 

ora: 18,00 Arieșeni 1 - 10 Almașu Mare (Copii)

ora: 19,00 Arieșeni 3 - 3 Almașu Mare

ora: 20,00 Lupșa 0 -  3 Alvram Iancu (Copii)

ora: 21,00 Lupșa 4  - 2 Avram Iancu

 

Grupa D

Etapa 1 - 06.07.2012 Bistra

ora: 07,00 Ocoliș 7 - 2 Poșaga (Copii)

ora: 18,00 Ocoliș 7 - 1 Poșaga

ora: 19,00 Bucium 0 - 18 Bistra (Copii)

ora: 20,00 Bucium 1 - 2 Bistra

Etapa 2 - 14.07.2013 Lupșa 

ora: 09,00 Poșaga 0 -3* Bistra (Copii)

ora: 10,00 Poșaga 1 - 15 Bistra

ora: 11,00 Ocoliș 6 - 1 Bucium (Copii)

ora: 12,00 Ocoliș 3 - 15 Bucium

"Etapa 3 - 04.08.2013 Ocoliș 

ora: 09,00 Bistra 6 - 1 Ocoliș (Copii)

ora: 10,00 Bistra 8 - 0 Ocoliș

ora: 11,00 Bucium 0 - 2 Poșaga (Copii)

ora: 12,00 Bucium 10 - 1 Poșaga

NOTĂ:
Rezultatele marcate cu *, au fost omologate de Comisia de Organizare a CMA cu rezultatele afișate (0-3), în urma contestațiilor introduse la jocurile respective. 

 

Sferturi de finală (17-18 august): 

  • Joc 1: A1 - B2 / CIURULEASA - SOHODOL (copii), POIANA VADULUI - SĂLCIUA (seniori)
  • Joc 2: A2 - B1 / POIANA VADULUI - SĂLCIUA (copii), ALBAC - SOHODOL (seniori)
  • Joc 3: C1 - D2/ AVRAM IANCU - OCOLIȘ (copii), LUPȘA - BUCIUM (seniori)
  • Joc 4: C2 - D1/ ALMAȘU MARE - BISTRA (copii), ARIEȘENI - BISTRA (seniori)

Programarea jocurilor din sferturile de finală :

17.08.2013 - Horea:

ora 16.30: Ciuruleasa 4-1 Sohodol (copii)

ora 17.30: Albac 3-3 (3-5 dldd) Sohodol (seniori)

ora 18.30: Almașu Mare 2-3 Bistra (copii)

ora 19.30: Arieșeni 1-13 Bistra (seniori)

18.08.2013 - Avram Iancu:

ora 18.00: Avram Iancu 1-1 (1-2 dldd) Ocoliș (copii)

ora 19.00: Lupșa 3-2 Bucium (seniori)

ora 20.00: Poiana Vadului 2-1 Sălciua (copii)

ora 21.00: Poiana Vadului 4-1 Sălciua (seniori)

 

Semifinale (25 august - Sălciua): Echipele calificate din sferturi, conform criteriului: Joc 1 (A1-B2) - Joc 3 (C1-D2)  prima semifinală, Joc 2 (A2-B1) - Joc 4 (C2-D1) a doua semifinală;

Semifinalele sunt programate la Sălciua, duminică-25 august, după cum urmează:

ora 17.00: Ciuruleasa 7-1 Ocoliș (copii);

ora 18.00: Poiana Vadului 2-2 (3-4 dld) Lupșa (seniori);

ora 19.00: Poiana Vadului 1-2 Bistra (copii);

ora 20.00: Meci demonstrativ old-boys: Sălciua (foto) - Baia de Arieș;

ora 21.00: Sohodol 4-1 Bistra (seniori).


Finale (31 august - Cărpeniș): Finala mică (învinsele din semifinale) și Finala mare (câștigătoarele din semifinale).

ora 16.30-FINALA MICĂ:Poiana Vadului 3 -0 Ocoliș (copii);

ora 17.30-FINALA MICĂ:Poiana Vadului 0-0(1-0 dld) Bistra (seniori);

ora 18.30:FINALA MARE: Bistra 3 - 0 Ciuruleasa (copii);

ora 19.30: Karate cu CS Gold Roșia Montană - sensei Viviana Pripon;

ora 20.00-FINALA MARE: Sohodol 4-1 Lupșa (seniori)

ora 21.00: Festivitatea de premiere!

 

Competitii 2018-2019