ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Arhive Competitii 2013-2014 Campionatul Sperantelor
Campionatul Sperantelor 2014 Imprimare Email

Grupa A

Loc Echipa  J   V   E   I   Gol   P 
1 Unirea Alba Iulia 3 3 0 0 18-0 9
2 Viitorul Abrud 3 2 0 1  12-10  6
3 Unirea Juniors Alba Iulia   3 1 0 2 7-7 3
4 Navobi Alba Iulia 3 0 0 3 5-25 0

Grupa B

Loc Echipa  J   V   E   I   Gol   P 
1 LPS Sebes 3 3 0 0  22-5  9
2 Drum Nou Bistra  3 2 0 1 18-5 6
3 Navobi 2 Alba Iulia  3 1 0 2 6-5 3
4 Rival Alba Iulia 3 0 0 3 2-34 0

Etapa 1 

Data: 11.05.2014

Echipa organizatoare: Navobi Alba Iulia

Teren: HCC - Alba Iulia

Ora Echipa Scor Echipa
10:00   Navobi Alba iulia 3-9  Viitorul Abrud
10:50 Unirea Alba Iulia 2-0  Unirea Juniors Alba Iulia
11:40 Navobi 2 Alba Iulia  5-1  Rival Alba Iulia
12.30 Drum Nou Bistra 3-4  LPS Sebeș

Etapa 2

Data: 18.05.2014

Echipa Organizatoare: Drum Nou Bistra

Teren: Bistra

Ora Echipa Scor Echipa
10:00   Viitorul Abrud 3-1  Unirea Juniors Alba Iulia 
10:50 Navobi Alba iulia 0-10  Unirea Alba Iulia
11:40 Rival Alba Iulia  1-16   LPS Sebes
12.30 Navobi 2 Alba Iulia 1-2  Drum Nou Bistra

Etapa 3

Data: 24.05.2014

Echipa Organizatoare: Unirea Alba Iulia; Unirea Juniors Alba Iulia

Teren: Ampoi II Alba Iulia

Ora Echipa Scor Echipa
10:00   Unirea Alba Iulia 6-0 Viitorul Abrud
10:50   Unirea Juniors Alba Iulia 6-2 Navobi Alba Iulia
11:40   Drum Nou Bistra  13-0  Rival Alba Iulia
12:30   LPS Sebes 2-0 Navobi 2 Alba Iulia

Grupa C

Loc Echipa  J   V   E   I   Gol   P 
1 Viitorul Aiud 3 3 0 0  20-8  9
2 Europa Alba Iulia  3 2 0 1 18-4 6
3 Kinder Alba Iulia 3 1 0 2 5-15 3
4 CSS Blaj 3 0 0 3 8-25 0

Grupa D

Loc Echipa  J   V   E   I   Gol   P 
1 CSO Cugir 3 3 0 0  40-0  9
2 Viitorul Alba Iulia 3 2 0 1 19-6 6
3 Metalul Aiud   3 1 0 2 5-25 3
4 Metatron Alba Iulia 3 0 0 0 1-33 0

Etapa 1

Data: 11.05.2014

Echipa organizatoare: Viitorul Aiud

Teren: Fair Play Aiud

Ora Echipa Scor Echipa
10:00  Viitorul Aiud 3-2  Europa Alba Iulia
10:50  Kinder Alba Iulia  4-3  CSS Blaj
11:40  Metalul Aiud 2-10  Viitorul Alba Iulia
12.30  CSO Cugir 21-1  Metatron Alba Iulia

Etapa 2

Data: 18.05.2014

Echipa organizatoare: Kinder Alba iulia; Metatron Alba Iulia.

Teren: Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia

Ora Echipa Scor Echipa
10:00  Europa Alba Iulia  10-0  CSS Blaj
10:50  Viitorul Aiud 6-0  Kinder Alba Iulia
11:40  Viitorul Alba Iulia 9-0  Metatron Alba Iulia
12:30  Metalul Aiud 0-15  CSO Cugir

Etapa 3

Data: 24.05.2014

Echipa organizatoare: Metalul Aiud

Teren: Fair Play Aiud

Ora Echipa Scor Echipa
10:00   Kinder Alba Iulia 1-6  Europa Alba Iulia
10:50   CSS Blaj  5-11   Viitorul Aiud
11:40   CSO Cugir 4-0  Viitorul Alba Iulia
12.30   Metatron Alba Iulia  0-3  Metalul Aiud

Sferturi de finală:

Data: 31.05.2014

Echipe organizatoare: Europa Alba Iulia, Viitorul Alba Iulia

Teren: Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia

 Ora 
   Echipa 
 Scor 
   Echipa 
 10:00   B1   LPS Sebeș
3-0  D2   Viitorul Alba Iulia 
10:50 A2  Viitorul Abrud
4-8 C1  Viitorul Aiud
11:40 B2  Drum Nou Bistra
0-11 D1  CSO Cugir
12:30 A1  Unirea Alba Iulia

 0-0 (3-1 d.l.d.d) 

C2  Europa Alba Iulia

Semifinală:

Data: 07.06.2014

Teren: Galda de Jos

 Ora 
   Echipa 
 Scor 
   Echipa 
 12:30   A1 - C2   Unirea Alba Iulia  2-1  B1 - D2 
 LPS Sebeș 
13:20 A2 - C1  Viitorul Aiud 3-4 B2 - D1 CSO Cugir 

Finala mică:

Data: 07.06.2014

Teren: Galda de Jos

 Ora   Echipa   Scor   Echipa 
14:30    LPS Sebeș    4-4 (2-1 d.l.d.d)  Viitorul Aiud 

Finala mare:

Data: 07.06.2014

Teren: Galda de Jos

 Ora   Echipa   Scor   Echipa 
15:20   Unirea Alba Iulia  1-5  CSO Cugir 

 

Campionatul Speranțelor 2014 se va desfășura după regulamentul Juniorilor F. 

 

Competitii 2018-2019