ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Cupa Satelor
Cupa Satelor 2018 Imprimare Email

 

CUPA SATELOR

Jucători născuți în anul 2006 și mai tineri

În data de 4 noiembrie 2018, AJF Alba va organiza faza grupelor a Cupei Satelor - competiție rezervată jucătorilor născuți în anul 2006 și mai tineri. În prima ediție, s-au înscris 12 comune din județul Alba, care au fost repartizate geografic în patru grupe de câte trei echipe. Regulametul competiției îl puteți citi AICI.

Grupa A (jocurile ar fi trebuit să se desfășoare pe terenul din Ighiu) - Șugag, Pianu și Ighiu - Comunele Șugag și Pianu nu se prezintă!

Grupa B (jocurile se vor desfășura pe terenul din Valea Lungă) - Șona, Sâncel și Valea Lungă;

Grupa C (jocurile se vor desfășura pe terenul din Coșlariu) - Stremț, Crăciunelu de Jos și Sântimbru;

Grupa D (jocurile se vor desfășura pe terenul din Zlatna, în nocturnă) - Bistra, Sălciua și Unirea.

Grupa A

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 IGHIU

0

0

0 0 0-0

0

2 ȘUGAG

0

0 0 0 0-0 0
3 PIANU

0

0 0 0 0-0 0

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 VALEA LUNGA 2 2 0 0 5-0 6
2 SÂNCEL 2 1 0 1 3-4 3
3 SONA 2 0 0 2 1-5 0

Grupa C

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CRĂCIUNELU DE JOS  2  2 0 0 7-0 6
2 SÂNTIMBRU 2 1 0 1 3-4 3
3 STREMȚ 2 0 0 2 0-7 0

 Grupa D

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 2 2 0 0 14-0 6
2 UNIREA 2 1 0 1 4-6 3
3 SĂLCIUA  2 0 0 2 1-13 0

 Data:

Locația:

Ora Grupa Echipa  Scor  Echipa
A PIANU 0-3  IGHIU
A ȘUGAG  0-3  IGHIU

Data: 03.11.2018 - sâmbătă

Locația: Stadionul Comunal - Valea Lungă (persoană de contact Bulugea Radu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 B ȘONA 0-2  VALEA LUNGĂ
11:30 B SÂNCEL 3-1  ȘONA
12:30 B VALEA LUNGĂ 3-0  SÂNCEL

Data: 04.11.2018 - duminică

Locația: Stadion Coșlariu (persoană de contact Hulea Ovidiu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:30 C SÂNTIMBRU 0-4 CRĂCIUNELU DE JOS
11:30 C CRĂCIUNELU DE JOS 3-0 STREMȚ
12:30 C STREMȚ 0-3 SÂNTIMBRU

Data: 04.11.2018 - duminică

Locația: Stadionul Minaur - Zlatna (persoană de contact Boca Tiberiu)

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
16:00 B BISTRA 9-0 SĂLCIUA
17:00 B SĂLCIUA 1-4 UNIREA
18:00 B UNIREA 0-5 BISTRA

Castigatoarele celor 4 grupe, s-au întâlnit vineri 9 noiembrie 2018, în faza finală, pentru desemnarea castigătoarei județene.

Faza finală a avut loc în nocturnă, pe stadionul "Minaur" din Zlatna, după următorul program: 

Locul 1 din grupa A - Locul 1 din grupa C (semifinala 1)

 Ora 16:30 - IGHIU 0 - 0 (4-3 dldd) CRĂCIUNELU DE JOS

 Locul 1 din grupa B - Locul 1 din grupa D (semifinala 2)

Ora 17:10 - VALEA LUNGĂ 0 - 3 BISTRA

Ora 17:50 - Finala Mică

CRĂCIUNELU DE JOS 3 - 0 VALEA LUNGĂ

Ora 18:30 - Finala Mare

IGHIU 1 - 3 BISTRA

Ora 19:00 - Festivitatea de premiere

Locul I - BISTRA

locul II - IGHIU

locul III - CRĂCIUNELU DE JOS

locul IV - VALEA LUNGĂ

Golgheterul competiției - BALEA CĂTĂLIN (Bistra)

Cel mai bun portar - MIHĂILĂ PETRU ANDREI (Ighiu)

Cel mai bun jucător - CRISTEA EDUARD (Crăciunelu de Jos)

 

Competitii 2019-2020