ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Muntilor Apuseni
Campionatul Muntilor Apuseni 2019 Imprimare Email

Grupa A - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI  2 1 1 0 5-2 4
2 BISTRA  2 1 1 0 3-2 4
3 ROȘIA MONTANĂ 2 0 0 2 0-4 0

Grupa A - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 2 2 0 0 16-0 6
2 ROȘIA MONTANĂ  2 1 0 1 5-9 3
3 POIANA VADULUI 2 0 0 2 0-12 0

Grupa B - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 HOREA 2 1 0 1 7-4 3
2 AVRAM IANCU  2 1 0 1 8-9 3
3 ARIEȘENI 2 1 0 1 7-9 3

Grupa B - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AVRAM IANCU  2 2 0 0 12-5 6
2 HOREA  2 1 0 1 12-1 3
3 ARIEȘENI 2 0 0 2 4-12 0

 Grupa C - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 LUPȘA  2 2 0 0 10-4 6
2 SOHODOL  2 1 0 1 6-5 3
3 ALBAC 2 0 0 2 2-9 0

Grupa C - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ALBAC  2 2 0 0 7-3 6
2 LUPȘA 2 1 0 1 5-2 3
3 SOHODOL  2 0 0 2 2-9 0

Grupa D - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SĂLCIUA 2 1 1 0 7-4 4
2 VADU MOȚILOR  2 1 1 0 7-6 4
3 VIDRA  2 0 0 2 4-8 0

Grupa D - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SĂLCIUA 2 2 0 0 15-0 6
2 VIDRA 2 1 0 1 13-3 3
3 VADU MOȚILOR  2 0 0 2 1-26 0

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Programul este următorul:

Grupa A

Faza grupelor - Teren BISTRA - 14 iulie 2019 (duminică)

09:00 - Bistra 9-0 Roșia Montană (copii)

09:50 - Bistra 1-0 Roșia Montană

10:40 - Roșia Montană 5-0 Poiana Vadului (copii)

11:30 - Roșia Montană 0-3 Poiana Vadului

12:20 - Poiana Vadului 0-7 Bistra (copii)

13:10 - Poiana Vadului 2-2 Bistra

Grupa B

Faza grupelor - Teren CĂRPENIȘ - 14 iulie 2019 (duminică)

09:00 - Arieșeni 0-7 Horea (copii)

09:50 - Arieșeni 3-2 Horea

10:40 - Horea 1-7 Avram Iancu (copii)

11:30 - Horea 5-1 Avram Iancu

12:20 - Avram Iancu 5-4 Arieșeni (copii)

13:10 - Avram Iancu 7-4 Arieșeni

Grupa C

Faza grupelor - Teren CĂRPENIȘ - 14 iulie 2019 (duminică)

16:00 - Sohodol 0-4 Lupșa (copii)

16:50 - Sohodol 3-4 Lupșa

17:40 - Lupșa 1-2 Albac (copii)

18:30 - Lupșa 6-1 Albac

19:20 - Albac  5-2 Sohodol (copii)

20:10 - Albac 1-3 Sohodol

Grupa D

Faza grupelor - Teren BISTRA - 14 iulie 2019 (duminică)

16:00 - Sălciua 13-0 Vadu Moților (copii)

16:50 - Sălciua 3-3 Vadu Moților

17:40 - Vadu Moților 1-13 Vidra (copii)

18:30 - Vadu Moților 4-3 Vidra

19:20 - Vidra 0-2 Sălciua (copii)

20:10 - Vidra 1-4 Sălciua

* Echipele vor avea o săptămână pauză când are loc "Târgul de fete" de pe muntele Găina (20-21 iulie 2019)

** După faza grupelor, se vor califica în sferturile de finală, echipele clasate pe primele două locuri, din fiecare grupă.

*** Criteriul de împerechere a echipelor calificate din grupe, este următorul:

SFERTURI DE FINALĂ

Teren BISTRA - 28 iulie 2019 (duminică)

10:30 - AVRAM IANCU 2-1 VIDRA (copii) - B1-D2

11:20 - AVRAM IANCU 2-2(2-4 dldd) SĂLCIUA (seniori) - B2-D1

12:10 - HOREA 0-6 SĂLCIUA (copii) - B2-D1

13:00 - HOREA 1-3 VADU MOȚILOR (seniori) - B1-D2

17:00 - ROȘIA MONTANĂ 1-1(2-3 dldd) ALBAC (copii) - A2-C1

17:50 - POIANA VADULUI 1-1(4-3 dldd) SOHODOL (seniori) - A1-C2

18:40 - BISTRA 4-0 LUPȘA (copii) - A1-C2

19:30 - BISTRA 1-1(5-6 dldd) LUPȘA (seniori) - A2-C1

FAZA FINALĂ: 
Semifinale - sâmbătă - 3 august 2019 - Teren SĂLCIUA

Echipele calificate din sferturi, se vor împerechea după cum urmează: 

17:00 - Semifinala 1: BISTRA 2 - 0 AVRAM IANCU (copii)

17:50 - Semifinala 1: POIANA VADULUI 4 - 1 VADU MOȚILOR (seniori)

18:40 - Semifinala 2: ALBAC 0 - 7 SĂLCIUA (copii)

19:30 - Semifinala 2: LUPȘA 3 -2 SĂLCIUA (seniori)

Finale - duminică - 4 august 2019 - Teren SĂLCIUA

17:00 - Finala mică: Avram Iancu 6-3 Albac (copii)

17:50 - Finala mică: Vadu Moților 2-2 (3-5 dldd) Sălciua (seniori)

18:40 - Meci demonstrativ - Sălciua 5 -5 AJF Alba (Old Boys) 

19:30 - Finala mare: Bistra 2 - 1 Sălciua (copii)

20:20 - Finala mare: Poiana Vadului 2 - 1 Lupșa (seniori)

21:10 - Festivitatea de premiere

Regulamentul îl puteți citi AICI.

 

Competitii 2019-2020