ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Muntilor Apuseni
Campionatul Muntilor Apuseni 2016 Imprimare Email

SENIORI

Grupa A
#EchipaMVEIGP
1 Poiana Vadului  3 2 1 0 10-7 7
2 Horea 3 1 1 1 8-8 4
3 Vadu Moților 3 1 1 1 6-7 4
4 Vidra 3 0 1 2 9-12 1
Grupa B
#EchipaMVEIGP
1 Bistra 3 3 0 0 11-3 9
2

Avram Iancu

3 2 0 1 23-8 6
3 Roșia Montană  3 1 0 2 5-18 3
4 Poșaga  3 0 0 3 4-17

0

Grupa C
#EchipaMVEIGP
1 Albac 3 3 0 0 14-6 9
2 Sălciua 3 2 0 1 25-15 6
3 Ciuruleasa 3 1 0 2 23-19 3
4 Almaşu Mare 3 0 0 3 3-17 0
Grupa D
#EchipaMVEIGP
1 Sohodol 3 3 0 0 20-6 9
2 Arieșeni 3 2 0 1 13-16 6
3 Lupșa 3 1 0 2 8-13 3
4 Bucium 3 0 0 3 11-17 0

Legenda: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; I=infrangeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Etape Seniori/Copii

Grupa A

Etapa 1 - duminică, 03.07.2016 - Vadu Moților

ora: 16,00 Poiana Vadului 0 - 5 Vadu Moților (Copii)

ora: 17,00 Poiana Vadului 3- 1 Vadu Moților

ora: 18,00 Vidra 1- 1Horea (Copii) 

ora: 19,00 Vidra 3 - 4 Horea

Etapa 2 - duminică, 10.07.2016 - Vadu Moților 

ora: 09,00 Poiana Vadului 1- 4 Horea (Copii)

ora: 10,00 Poiana Vadului 3 - 2 Horea

ora: 11,00 Vidra 1- 4 Vadu Moților (Copii) 

ora: 12,00 Vidra 2- 4 Vadu Moților

Etapa 3 - duminică, 24.07.2016 - Vadu Motilor

ora: 16,00 Poiana Vadului - 0 Vidra (Copii)

ora: 17,00 Poiana Vadului - 4 Vidra

ora: 18,00 Horea - 4 Vadu Moților (Copii) 

ora: 19,00 Horea - 2 Vadu Moților

Grupa B

Etapa 1 -  sâmbătă, 02.07.2016 - Bistra

ora: 16,00 Bistra 3- 0  Poșaga (Copii)

ora: 17,00 Bistra 3- 0 Poșaga

ora: 18,00 Avram Iancu 16- 3 Roșia Montană (Copii)

ora: 19,00 Avram Iancu 10 - 1 Roșia Montană

Etapa 2 - duminică, 10.07.2016 - Cărpeniș

ora: 16,00 Bistra 18- 1 Roșia Montană (Copii)

ora: 17,00 Bistra  5- 1 Roșia Montană

ora: 18,00 Avram Iancu 3- 0 Poșaga (Copii)

ora: 19,00 Avram Iancu 11- 4 Poșaga

Etapa 3 - duminică, 24.07.2016 - Avram Iancu

ora: 16,00 Bistra 5- 4 Avram Iancu (Copii)

ora: 17,00 Bistra - 2 Avram Iancu

ora: 18,00 Roșia Montană 3 -0 Poșaga (Copii)

ora: 19,00 Roșia Montană 3 - 0 Poșaga

Grupa C

Etapa 1 - duminică, 03.07.2016 - Ciuruleasa

ora: 09,00 Albac  2- 12 Almașu Mare (Copii)

ora: 10,00 Albac 6 - 2 Almașu Mare

ora: 11,00 Sălciua 3 - 7 Ciuruleasa (Copii)

ora: 12,00 Sălciua  12- 10 Ciuruleasa

Etapa 2 - duminică, 10.07.2016 - Sălciua

ora: 16,00 Albac  2- 5 Ciuruleasa (Copii)

ora: 17,00 Albac  4- 2 Ciuruleasa

ora: 18,00 Sălciua  2-  9 Almașu Mare (Copii)

ora: 19,00 Sălciua  11- 1 Almașu Mare

Etapa 3 - duminică, 24.07.2016 - Vadu Moților 

ora: 09,00 Albac 2- 3 Sălciua (Copii)

ora: 10,00 Albac 4 - 2 Sălciua

ora: 11,00 Ciuruleasa 2 - 2 Almașu Mare (Copii)

ora: 12,00 Ciuruleasa 11 - 3 Almașu Mare

Grupa D

Etapa 1 - duminică, 03.07.2016 - Arieșeni

ora: 16,00 Arieșeni 3- 2 Bucium (Copii)

ora: 17,00 Arieșeni 6- 3 Bucium

ora: 18,00 Sohodol 1- 17 Lupșa (Copii)

ora: 19,00 Sohodol 4- 0 Lupșa

Etapa 2 - duminică, 10.07.2016 - Lupșa

ora: 09,00 Arieșeni 0 - 13 Lupșa (Copii)

ora: 10,00 Arieșeni 5 - 3 Lupșa

ora: 11,00 Sohodol 6 - 1 Bucium (Copii)

ora: 12,00 Sohodol 6 - 4 Bucium

Etapa 3 - duminică, 24.07.2016 - Avram Iancu

ora: 09,00 Arieșeni 5 - 3 Sohodol (Copii)

ora: 10,00 Arieșeni - 10 Sohodol

ora: 11,00 Lupșa - 1 Bucium (Copii)

ora: 12,00 Lupșa - 4 Bucium

Programarea jocurilor pentru fazele finale va avea loc în data de 26 iulie 2016, în ședința de lucru la care vor participa toate echipele!

FAZA A II-A: Sferturi de finală - se desfășoară  criteriul de împerechere: A1-B2 (joc 1), A2-B1 (joc 2), C1-D2 (joc 3) și C2-D1 (joc 4), câștigătoarele urmând să joace în semifinale pentru locurile 1-4, iar echipele învinse vor juca pentru locurile 5 - 8. Pentru echipele clasate la sfârșitul jocurilor din grupă pe locurile 3 și 4 vor fi formate două grupe (locurile 3 într-o grupă, pentru locurile 9-12; locurile 4 altă grupă, pentru locurile 13-16).

FAZA A III-A: Semifinale - se desfășoară în sistem eliminatoriu, după criteriul de împerechere a echipelor calificate din sferturile de finală corespunzătoare jocul 1 - jocul 3 și jocul 2 - jocul 4.

FINALA MICĂ: pentru locurile 3-4, se va disputa între echipele învinse în semifinale.

FINALA MARE: se va disputa între echipele învingătoare în semifinale.

Sistemul de atribuire a punctelor este următorul: a) joc câștigat=3 puncte, b) joc egal=1 punct, c) joc pierdut=0 puncte. 

SFERTURI DE FINALĂ

Duminică 31.07.2016 - Bistra

Joc   Ora  Echipa Scor Echipa
1 - Copii  16:00  HOREA 2-6  BISTRA
2 - A2/B1  17:00  HOREA 1-6  BISTRA
3 - Copii  18:00  SĂLCIUA  14-0  SOHODOL
4 - C2/D1   19:00   SĂLCIUA 0-3  SOHODOL

Duinică 31.07.2016 - Vadu Moților

Joc   Ora  Echipa Scor Echipa
5 - Copii  16:00   POIANA VADULUI  0-6  AVRAM IANCU 
6 - A1/B2   17:00  POIANA VADULUI 1-4  AVRAM IANCU
7 - Copii  18:00  ALBAC 3-4  ARIEȘENI
8 - C1/D2  19:00  ALBAC 2-1  ARIEȘENI

SEMIFINALE: Locurile 1-4

Duminică 07.08.2016 - Sălciua

Semifinale

ora 15:00 Bistra 15-2 Sohodol (copii)

ora 16:00 Bistra 0-2 Sohodol

ora 17:00 Avram Iancu 4-2 Albac (copii)

ora 18:00 Avram Iancu 1-3 Albac

Locurile 5-8

Duminică 07.08.2016 - Sălciua

ora 19:00 Sălciua 3-2 Horea (copii)

ora 20:00 Sălciua 4-1 Horea


GRUPA DE CLASAMENT 5 - 8

Duminică 07.08.2016

ora

GRUPA DE CLASAMENT 9-12

 Loc  Echipa  M   V   E   Î   Gol   P 
9  CIURULEASA  2  2  0  0  5-3  6
10  LUPȘA  2  1  0  1  6-3  3
11  ROȘIA MONTANĂ   2  1  0  1  5-5  3
12  VADU MOȚILOR  2  0  0  2  3-8  0

Etapa 1 - duminică 31.07.2016 - Vadu Moților

ora 09:00  Vadu Moților 1-5 Lupșa (Copii)

ora 10:00  Vadu Moților 1-5 Lupșa

ora 11:00  Roșia Montană 1-10 Ciuruleasa (Copii)

ora 12:00  Roșia Montană 2-3 Ciuruleasa

Etapa 2 - duminică 07.08.2016 - Lupsa

Locurile 9-12

ora 15:00  Ciuruleasa 5-2 Lupșa (Copii)

ora 16:00  Ciuruleasa 2-1 Lupșa

ora 17:00  Vadu Moților 13-1 Roșia Montană (Copii)

ora 18:00  Vadu Moților 2-3 Roșia Montană

Locurile 5-8 

Duminică 07.08.2016 - Lupșa

ora 19:00 Poiana Vadului 2-1 Arieșeni (Copii)

ora 20:00 Poiana Vadului 2-3 Arieșeni

 

Duminică 31.07.2016 - Bistra

ora 11:00 Vidra 1-2 Bucium (Copii)

ora 12:00 Vidra 3-6 Bucium

 

GRUPA DE CLASAMENT 13 - 16

13. BUCIUM

14. VIDRA

15. ALMAȘU MARE

16. POȘAGA

Locurile 7-8 Duminică 14.08.2016 (Cărpeniș)

ora 09:00 HOREA 0-0 POIANA VADULUI (Copii)

ora 10:00 HOREA 0-0 POIANA VADULUI

Locurile 5-6 Dunicică 14.08.2016 (Cărpeniș)

ora 11:00 ARIEȘENI 0-0 SĂLCIUA (Copii)

ora 12:00 ARIEȘENI 0-0 SĂLCIUA

ETAPA 3 LOCURILE 9-12 Duminică 14.08.2016 (Ciuruleasa)

ora 09:00 CIURULEASA 0-0 VADU MOȚILOR (Copii)

ora 10:00 CIURULEASA 0-0 VADU MOȚILOR

ora 11:00 LUPȘA 0-0 ROȘIA MONTANĂ (Copii)

ora 12:00 LUPȘA 0-0 ROȘIA MONTANĂ

FINALA MICĂ  Duminică 14.08.2016 (Ciuruleasa)

ora 16:00 AVRAM IANCU 0-0 BISTRA (Copii)

ora 17:00 AVRAM IANCU 0-0 BISTRA

FINALA MARE Duminică 14.08.2016 (Ciuruleasa)

ora 18:00 ALBAC 0-0 SOHODOL (Copii)

ora 19:00 ALBAC 0-0 SOHODOL

ORA 20:30 FESTIVITATEA DE PREMIERE

Invitați din partea Federației Române de Fotbal sunt: Ciprian Paraschiv - Director de Dezvoltare FRF, Ion Vlădoiu - membru în Comisia Tehnică a FRF, Ion Geolgău - manager al Departamentului Scouting din cadrul FRF și Daniel Petcu - Manager Growth FRF.

* Meciurile de copii se vor disputa în deschiderea jocurilor de seniori programate, nefiind întocmit clasament la aceste jocuri.


 

Competitii 2018-2019