ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul sperantelor "Dragos Damian"
Campionatul Sperantelor „Dragos Damian" 2016 Imprimare Email

 

 

Grupa I

Loc Echipa  J   V   E   I   Gol   P 
1 AS Juniorul Aiud 4 4 0 0 17-1 12
2 CSC Bistra 4 3 0 1 18-7 9
3 AS Speranța Albac   4 1 1 2 16-16 4
4 CS Olimpia Aiud   4 1 1 2 9-18 4
5 CS Ocna Mureș   4 0 0 4 6-24 0

Etapa 1

Data: 21. 05. 2016

Localitatea: Aiud - Sintetic Fair Play

 Ora  Echipa  Scor Echipa
10:50 CS Olimpia Aiud   1-8  CSC Bistra
11:40 AS Juniorul Aiud  6-1  AS Speranța Albac 

Etapa 2

Data: 21.05.2016

Localitatea: Aiud - Sintetic Fair Play

Ora Echipa Scor Echipa
13:20  CS Olimpia Aiud  7-4  CS Ocna Mureș 
14:10  AS Speranța Albac   4-7  CSC Bistra

 Etapa 3

Data: 29.05.2016

Localitatea: Bistra

Ora Echipa Scor Echipa
10:00  Juniorul Aiud 2-0  CSC Bistra
10:50  Speranța Albac   10-2  CS Ocna Mureș

Etapa 4

Data:29.05.2016

Localitatea: Bistra

Ora Echipa Scor Echipa
11:40  Juniorul Aiud  5-0  Olimpia Aiud
12:30  CSC Bistra 3-0  CS Ocna Mureș

Etapa 5

Ora Echipa Scor Echipa
13:20  CS Olimpia Aiud  1-1  Speranța Albac 
14:10  CS Ocna Mureș 0-4  Juniorul Aiud


Grupa II

 Loc  Echipa J V E I Gol P
1 AFC Unirea 1024 Alba Iulia  4   4   0   0   20-5   12 
2 ACS Sebeș 4 3 0 1 15-4 9
3 AS Europa Alba Iulia 4 2 0 2 18-13 6
4 CSO Cugir  4 1 0 3 9-17 3
5 AS Unirea Juniors Alba Iulia   4 0 0 4 2-25 0

Etapa 1

Data: 21.05.2016

Localitatea: Alba Iulia (Sintetic Ampoi 2)

 Ora Echipa Scor Echipa
10:00   AS Europa Alba Iulia 7-0  AS Unirea Juniors Alba iulia
10:50   AFC Unirea Alba Iulia  2-1  ACS Sebeș 2014

Etapa 2

Data:21.05.2016

Localitatea: Alba iulia (Sintetic Ampoi 2)

Ora Echipa Scor Echipa
12:30  ACS Sebeș 2014 2-0  AS Europa Alba Iulia
13:20  CSO Cugir  0-3  Unirea Alba Iulia

Etapa 3

Data: 29.05.2016

Localitatea: Sebeș (Sc. Gen. Nr. 4 Mihail Kogălniceanu)

Ora Echipa  Scor Echipa
10:00  Unirea Juniors Alba Iulia  0-7  ACS Sebeș
10:50  Europa Alba Iulia 7-3  CSO Cugir

Etapa 4

Data:29.05.2016

Localitatea: Sebeș (Sc. Gen. Nr. 4 Mihail Kogălniceanu)

Ora Echipa Scor Echipa
11:40   Unirea Juniors Alba Iulia  0-7 Unirea Alba Iulia
12:30  ACS Sebeș 5-2 CSO Cugir

Etapa 5

Data: 29.05.2016

Localitatea: Sebeș (Sc. Gen. Nr. 4 Mihail Kogălniceanu)

Ora Echipa Scor Echipa
13:20   Unirea Alba Iulia   8-4  Europa Alba Iulia
14:10  CSO Cugir  4-2  Unirea Juniors Alba Iulia

 

Finale

Data: 12.06.2016

Localitatea: Ocna Mureș - Baza sportivă "Hotel Europa", la intrarea în oraș pe partea stângă (vizavi de benzinăria ASH).

Ora Jocul Echipa Scor Echipa
13:00  Locul 9-10   CS Ocna Mureș   0-0   AS Unirea Juniors Alba Iulia 
14:00  Locul 7-8   CS Olimpia Aiud 0-0   CSO Cugir
13:00  Locul 5-6   AS Speranța Albac  0-0   AS Europa Alba Iulia
14:00  Finala Mică   CSC Bistra 0-0   ACS Sebeș
15:00  Finala Mare     AS Juniorul Aiud 0-0   AFC Unirea 1924 Alba Iulia  

Meciurile pentru locurile 7-10 (verde) se vor disputa pe terenul sintetic 2 (cel de dimensiuni mai mici);

Meciurile pentru locurile 1-6 (albastru) se vor disputa pe terenul sintetic 1.




 

Competitii 2018-2019