ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Judetean de Futsal
Campionatul Judetean de Futsal 2018 Imprimare Email

FAZA I

Grupa A

Data: 20.01.2018

Localitatea: Lancrăm

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AFC Transalpina Șugag   3   3   0   0   26-11   9 
2  AS Energia Săsciori  3  2 0 1 21-17 6
3  CSO Cugir A1  3  1 0 2 21-21 3
4  AFC Sportul Petrești A1  3  0 0 3 12-31 0

 

Ora Echipa Scor Echipa
15:00  AFC  Transalpina Șugag  6-2  AS Energia Săsciori
16:00  CSO Cugir A1 9-4  AFC Sportul Petrești A1
17:00  AS Energia Săsciori 9-5  CSO Cugir A1
18:00  AFC Sportul Petrești A1 2-12  AFC Transalpina Șugag
19:00  AS Energia Săsciori 10-6  AFC Sportul Petrești A1
20:00  AFC Transalpina Șugag 8-7  CSO Cugir A1

Grupa B

Data: 21.01.2018

Localitatea: Lancrăm

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AFC Sportul Petrești  3   3   0   0   17-6   9 
2  AS Euro Șpring 3 2 0 1 26-14 6
3  AS Dalia Sport Daia Română 3 1 0 2 12-22 3
4  AFC Viitorul Răhău 3 0 0 3 7-20 0

 

Ora Echipa Scor Echipa
15:00  AFC Sportul Petrești 7-1  AS Euro Șpring
16:00  AFC Viitorul Răhău 2-5  AS Dalia Sport Daia Română
17:00  AS Dalia Sport Daia Română  4-5  AFC Sportul Petrești
18:00  AS Euro Șpring 10-4  AFC Viitorul Răhău
19:00  AFC Viitorul Răhău 1-5  AFC Sportul Petrești
20:00  AS Euro Șpring 15-3  AS Dalia Sport Daia Română

Grupa C

Data: 21.01.2018

Localitatea: Teiuș

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  CS Rapid CFR Teiuș  3   3   0   0  20-7   9 
2  AS Voința Beldiu 3 1 1 1 19-20 4
3  AS Limbenii Limba 3 1 0 2 11-16 3
4  AS Inter Ciugud 3 0 1 2 16-23 1

 

Ora Echipa Scor Echipa
16:00  AS Limbenii Limba  6-3  AS Inter Ciugud
17:00  AS Inter Ciugud  9-9  AS Voința Beldiu
18:00  AS Limbenii Limba  0-6  CS Rapid CFR Teiuș 
19:00  AS Inter Ciugud  4-8  CS Rapid CFR Teiuș
20:00  AS Limbenii Limba  5-7  AS Voința Beldiu
21:00  CS Rapid CFR Teiuș   6-3  AS Voința Beldiu 

Grupa D

Data: 21.01.2018

Localitatea: Aiud

Loc Echipa J V E Î GOL P
1 CSC Fortuna Lunca Mureșului  3   3   0   0   18-4   9 
2 CS Olimpia Aiud 3 2 0 1 18-9 6
3 AS Dacia Mihalț 3 1 0 2 12-23 3
4 AS Inter Unirea 3 0 0 3 9-21 0

 

Ora Echipa Scor Echipa
11:00  AS Dacia Mihalț  4-10  CS Olimpia Aiud
12:00  CS Olimpia Aiud  7-3  AS Inter Unirea
13:00  AS Dacia Mihalț  2-8  CSC Fortuna Lunca Mureșului 
14:00  CS Olimpia Aiud  1-2  CSC Fortuna Lunca Mureșului
15:00  AS Dacia Mihalț  6-5  AS Inter Unirea
16:00  CSC Fortuna Lunca Mureșului    8-1  AS Inter Unirea

Grupa E

Data: 21.01.2018

Localitatea: Valea Lungă

Loc Echipa J V E Î GOL P
1  AS Gaz Metan Valea Lungă  3   2   0   1   14-9   6 
2  AS Târnavele Tiur 3 2 0 1 12-7 6
3  AS Viitorul Sântimbru 3 2 0 1 8-6 6
4  AS Nicolae Linca Cergău 3 0 0 3 6-18 0

 

Ora Echipa Scor Echipa
15:00   AS Viitorul Sântimbru 3-2  AS Nicolae Linca Cergău
16:00  AS Gaz Metan Valea Lungă  2-4  AS Viitorul Sântimbru
17:00  AS Nicolae Linca Cergău 2-7  AS Târnavele Tiur
18:00  AS Târnavele Tiur 2-1  AS Viitorul Sântimbru
19:00  AS Nicolae Linca Cergău 2-8  AS Gaz Metan Valea Lungă 
20:00  AS Gaz Metan Valea Lungă 4-3  AS Târnavele Tiur


FAZA II

Grupa: 1

Localitatea: Lancrăm

Data: 28 ianuarie 2018 (Duminică)

Loc  Echipa   J   V   E   î   Gol   P 
1  AFC Transalpina Șugag  2 1 1 0 17-3 4
2  AS Euro Șpring 2 1 1 0 13-5 4
3  AS Voința Beldiu 2 0 0 2 2-24 0

 

 Ora  Echipa  Scor  Echipa
16:00  AS Euro Șpring 10-2  AS Voința Beldiu
17:00  AFC Transalpina Șugag 3-3  AS Euro Șpring
18:00  AS Voința Beldiu 0-14  AFC Transalpina Șugag

Grupa: 2

Localitatea: Unirea

Data: 28 ianuarie 2018 (Duminică)

Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P
1

 CSC Fortuna Lunca Mureșului

2 2 0 0 9-4 6
2

 AS Târnavele Tiur

2 0 1 1 4-6 1
3

 CSO Cugir

2 0 1 1 2-5 1

 

Ora Echipa  Scor  Echipa
15:00  AS Târnavele Tiur 1-1  CSO Cugir
16:00  CSC Fortuna Lunca Mureșului 5-3  AS Târnavele Tiur
17:00  CSO Cugir 1-4  CSC Fortuna Lunca Mureșului

Grupa: 3

Localitatea: Aiud

Data: 27 ianuarie 2018 (Sâmbătă)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  CS Olimpia Aiud 2 2 0 0 10-6 6
2  CS Rapid CFR Teiuș 2 1 0 1 14-8 3
3  AS Viitorul Sântimbru 2 0 0 2 3-13 0

 

 Ora   Echipa  Scor  Echipa
16:00   CS Rapid CFR Teiuș 10-1*  AS Viitorul Sântimbru
17:00   AS Viitorul Sântimbru 2-3  CS Olimpia Aiud
18:00   CS Olimpia Aiud 7-4  CS Rapid CFR Teiuș

* AS Viitorul Sântimbru a formulat o contestație în jocul cu CS Rapid CFR Teiuș, dar indiferent de cum se va soluționa contestația (luni 29.01.2018), CS Olimpia Aiud se califică în faza a III-a, de pe primul loc al grupei 3.

Grupa: 4

Localitatea: Lancrăm

Data: 28 ianuarie 2018 (Duminică)

 Loc   Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1  AS Energia Săsciori 2 1 1 0 9-8 4
2  AFC Sportul Petrești 2 1 1 0 7-6 4
3  AS Gaz Metan Valea Lungă 2 0 0 2 10-12 0

 

 Ora  Echipa  Scor  Echipa
13:00   AS Gaz Metan Valea Lungă 6-7  AS Energia Săsciori
14:00   AS Energia Săsciori 2-2  AFC Sportul Petrești
15:00   AFC Sportul Petrești 5-4  AS Gaz Metan Valea Lungă


Regulamentul de Organizare și Desfășurare a Campionatului Județean de Fotbal în Sală îl puteți citi AICI.

Faza I: 20-21 ianuarie 2018

20 echipe participante;

5 grupe de câte 4 echipe.

S-au calificat în faza a II-a, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final al fazei I și cele mai bune două echipe de pe locul trei (AS Viitorul Sântimbru și CSO Cugir) în clasamentul final din grupe, acestea fiind împerecheate ținându-se cont de criteriile valorice (locurile ocupate în grupe) și geografice, de către Comisia de Fotbal în Sală, din cadrul AJF Alba.

Pentru împerecherea echipelor în faza a doua, s-au format trei urne valorice, în urma rezultatelor obținute în prima fază a grupelor:

Urna 1: AFC Transalpina Șugag (Pct: 9/Gol: +15), CSC Fortuna Lunca Mureșului (Pct: 9/Gol: +14), CS Rapid CFR Teiuș (Pct: 9/Gol: +13), AFC Sportul Petrești (Pct: 9/Gol: +11);

Urna 2: AS Euro Șpring (Pct. 6/Gol: +12), CS Olimpia Aiud (Pct. 6/Gol: +9), AS Gaz Metan Valea Lungă (Pct. 6/Gol: +5), AS Târnavele Tiur (Pct. 6/Gol: +5);

Urna 3: AS Energia Săsciori (Pct. 6/Gol: +4), AS Viitorul Sântimbru (Pct. 6/Gol: +2), AS Voința Beldiu (Pct. 4/Gol: - 1), CSO Cugir (Pct. 3/Gol: 0).

S-au împerecheat echipele, astfel încât să nu se întâlnească în faza a doua, echipe care s-au întâlnit în prima fază a grupelor, fiind repartizate în cele 4 grupe, câte o echipă din fiecare urnă valorică.

Faza a II-a: 27-28 ianuarie 2018

12 echipe calificate din faza I;

4 grupe a câte 3 echipe.

Se califică în faza a III-a, echipele clasate pe primul loc în cele 4 grupe;

Faza a III-a: 4 februarie 2018 (Duminică) - Sala Sporturilor "Florin Fleșeriu" Sebeș

4 echipe calificate din faza a II-a;

Semifinala 1: AFC Transalpina Șugag 3-3 (4-5 d.l.d.d.) CS Olimpia Aiud;

Semifinala 2: CSC Fortuna Lunca Mureșului 2-1 AS Energia Săsciori;

Finala mică: AFC Transalpina Șugag 5-5 (6-8 d.l.d.d) AS Energia Săsciori;

Finala mare: CS Olimpia Aiud 1-2 CSC Fortuna Lunca Mureșului.

Festivitatea de premiere:

  • Golgheter, cu 16 reușite: Zenga Nazarie, de la AS Energia Săsciori;
  • Cel mai bun portar: Adrian Roman, de la CS Olimpia Aiud;
  • Cel mai bun jucător: Ioan Cristea, de la CSC Fortuna Lunca Mureșului;
  • Arbitrii fazei finale: Alexandru Vodă și Andrei Mutu;
  • Locul IV: AFC Transalpina Șugag;
  • Locul III: AS Energia Săsciori;
  • Locul II: CS Olimpia Aiud;
  • Locul I: CSC Fortuna Lunca Mureșului.
Lotul echipei campioane: Adrian Spinean, Răzvan Iakab, Radu Moldovan, Lucian Popa, Ioan Cristea, Alexandru Man, Gheorghe Rîșniță, Bogdan Nemeș, Vasile Zoltan, Mihai Cecălecean și Gabriel Cotoară. Antrenor: Gabriel Cotoară, delegat: Marcel Moldovan, președinte: Vincze Egyed.

Felicitări tuturor echipelor participante și mulțumiri partenerilor care ne-au fost alături pentru o bună desfășurare a campionatului: Federația Română de Fotbal, Infinity Trophy, Valimedia, Școala Gimnazială Lancrăm, Primăria Teiuș, Primăria Aiud, Primăria Valea Lungă, Primăria Unirea, Primăria Sebeș și nu în ultimul rând Liceului cu Program Sportiv "Florin Fleșeriu" Sebeș.
 

Competitii 2018-2019