ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Comisia copii şi juniori Lotul Județean 1995
Lotul Județean 1995 Imprimare Email

În perioada Februarie - Martie 2010 au avut loc acțiuni de constituire a lotului județean jucători născuți 1995, componeța lotului fiind următoarea:

  1. Ignat Vlad - FC Unirea Alba Iulia - portar;
  2. Szekely Iosif - FC Unirea Alba Iulia - portar;
  3. Damian Radu - CSS Blaj - portar;
  4. Ban Răzvan - FC Unirea Alba Iulia - fundaș dreapta;
  5. Rus Narcis - FC Unirea Alba Iuluia - fundaș central;
  6. Andronic Adrian -AS FC Rival Alba Iulia - fundaș central;
  7. Simandi Sorin - CS Ocna Mureș - fundaș central;
  8. Sârbu Radu - AS FC Rival Alba Iulia - fundaș stânga;
  9. Prodea Sebastian - CSS Blaj - mijlocaș;
  10. Scheau Mihai - AS Dalia Sport Daia Română - mijlocaș;
  11. Tamaș Lucian - FC Unirea Alba Iulia - mijlocaș;
  12. Pintea Sorin - CSS Blaj - mijlocaș;
  13. Bendea Alexandru - FC Unirea Alba Iulia - mijlocaș;
  14. Radu Alexandru - FC Atletic Cugir - mijlocaș;
  15. Felindean Marius - CS Olimpia Aiud - mijlocaș;
  16. Maxim Adrian - FC Unirea Alba Iulia - atacant;
  17. Varga Alexandru - FC Atletic Cugir - atacant,
  18. Kiss Hunor - CS Ocna Mureș - atacant;
  19. Pop Tudor - FC Unirea Alba Iulia - atacant.

În data de 29.03.2010, pe terenul din localitatea Drâmbar, selecționata județului Alba a întâlnit selecționata similară a județului Sibiu, joc în urma căruia sa constituit selecționata Alba - Sibiu, din care au făcut parte următorii jucători:

  1. Ignat Vlad;
  2. Damian Radu;
  3. Rus Narcis;
  4. Andronic Adrian;
  5. Prodea Sebastian;
  6. Pintea Sorin;
  7. Sârbu Radu;
  8. Pop Tudor;
  9. Scheau Mihai;
  10. Tamaș Lucian;
  11. Ban Răzvan;
  12. Maxim Adrian.

Selecționata Alba - Sibiu a disputat în data de 06.04.2010, în localitatea Petroșani, un joc cu selecționata Gorj - Hunedoara în urma căruia sa constituit selecționata celor 4 județe din care au făcut parte următorii jucători din județul Alba:

  1. Ignat Vlad;
  2. Ban Răzvan;
  3. Prodea Sebastian;
  4. Rus Narcis;
  5. Scheau Mihai;
  6. Pop Tudor;
  7. Maxim Adrian.

În data de 13.04.2010, selecționata mai sus menționată a întâlnit la Târgu Jiu, selecționata Oltenia (Dolj, Olt și Mehedinți), contituinduse selecționata celor 7 județe, din care au facut parte următorii jucători din județul Alba:

  1. Ignat Vlad;
  2. Ban Răzvan;
  3. Prodea Sebastian;
  4. Scheau Mihai;
  5. Maxim Adrian.

În ultima fază de constituire a selecționatei regionale Banat - Oltenia în localitatea Reșița, în data de 19.04.2010, sa definitivat lotul care va participa în perioada 17-19. 05.2010, la Cupa Regiunilor 2010, care se va disputa în Complexul Mogoșoaia. Din echipă fac parte următorii jucători din județul Alba:

  1. Ignat Vlad;
  2. Prodea Sebastian;
  3. Scheau Mihai;
  4. Maxim Adrian (lot lărgit).
 

Competitii 2024-2025