ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Trofeul Gheorghe Ene
Trofeul Gheorghe Ene - 2016 Imprimare Email

Gheorghe Ene

Grupa A

 Loc  Echipa   J   V   E   Î   GOL   P 
1 AS JUNIORUL AIUD 4 4 0 0 33-1 12
2 CS OCNA MUREȘ 4 3 0 1 14-15 9
3 CS NAVOBI ALBA IULIA 4 1 0 3 8-19 3
4 CS OLIMPIA AIUD 4 1 0 3 5-16 3
5 ACS FORTUNA LUNCA MUREȘULUI 4 1 0 3 2-11 3

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   GOL   P 
1 ACS SEBEȘ 2014 4 4 0 0 12-3 12
2 AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA 4 1 2 1 7-7 5
3 AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA 4 1 2 1 6-7 5
4 CSO CUGIR 4 1 1 2 13-14 4
5 AS EUROPA ALBA IULIA 4 0 1 3 9-16 1

Data: Marți 01.11.2016

Locația: Sala de sport Lucian Blaga din Ocna Mureș

Grupa: A

Ora Echipa Scor Echipa
14:00  CS Navobi Alba Iulia 0-10  AS Juniorul Aiud
16:00  ACS Fortuna Lunca Mureșului   0-3  CS Olimpia Aiud
18:00  CS Navobi Alba Iulia 4-7  CS Ocna Mureș
19:00  CS Olimpia Aiud 0-8  AS Juniorul Aiud
20:00  CS Ocna Mureș 3-0  ACS Fortuna Lunca Mureșului

* ACS Fortuna Lunca Mureșului pierde jocurile din 01.11.2016 prin forfait (3-0).

Data: Joi 03.11.2016

Locația: Sala de sport Lucian Blaga din Ocna Mureș

Grupa: A

Ora Echipa Scor Echipa
13:00  CS Ocna Mureș 0-10  AS Juniorul Aiud
14:00  CS Olimpia Aiud 1-4  CS Navobi Alba Iulia
15:00  AS Juniorul Aiud 5-1  ACS Fortuna Lunca Mureșului
16:00  CS Ocna Mureș 4-1  CS Olimpia Aiud
17:00  ACS Fortuna Lunca Mureșului   1-0  CS Navobi Alba Iulia

Data: Miercuri 02.11.2016

Locația: Școla gimnazială nr. 3 din Cugir

Grupa: B

Ora Echipa  Scor  Echipa
13:00   ACS Sebeș 2014 2-0  AFC Unirea 1924 Alba Iulia
14:00   CSO Cugir 2-5   AS Unirea Juniors Alba Iulia
15:00   AS Europa Alba Iulia 2-3   AFC Unirea 1924 Alba Iulia
16:00   AS Unirea Juniors Alba Iulia  0-3   ACS Sebeș 2014
17:00   AS Europa Alba Iulia 3-7   CSO Cugir

Data: Joi 03.11.2016

Locația: Școala gimnazială nr. 3 din Cugir

Grupa: B

Ora Echipa  Scor  Echipa
13:00   CSO Cugir 1-3  ACS Sebeș 2014
14:00   AS Unirea Juniors Alba Iulia  2-2  AS Europa Alba Iulia
15:00   AFC Unirea 1924 Alba Iulia 3-3  CSO Cugir
16:00   ACS Sebeș 2014 4-2  AS Europa Alba Iulia
17:00   AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-0  AS Unirea Juniors Alba Iulia

Data: Sâmbătă 05.11.2016

Locația: Sala de sport Lucian Blaga din Ocna Mureș

Semifinala 1

Ora 16:00 AS JUNIORUL AIUD 4-1 AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA

Semifinala 2

Ora 17:00 CS OCNA MUREȘ 0-6 ACS SEBEȘ 2014

Duminică - 13 noiembrie 2016 - au avut loc finalele la trofeele "Gheorghe Ola" și "Gheorghe Ene", în sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș, după următorul program:

Ora 09:00 - AS Unirea Juniors Alba Iulia 3-0 CS Ocna Mureș (Finala mică - Trofeul "Gheorghe Ene");

Ora 09:50 - AS Europa Alba Iulia 6-3 CS Olimpia Aiud (Finala mică - Trofeul "Gheorghe Ola");

Ora 10:50 - AS Juniorul Aiud 0-0 (0-2 dldd) ACS Sebeș 2014 (Finala mare - Trofeul "Gheorghe Ene");

Ora 11:40 - CSO Cugir 2-4 AFC Unirea 1924 Alba Iulia (Finala mare - Trofeul "Gheorghe Ola").

Trofeul "Gheorghe Ene" (născuți în anul 2008 și mai mici)
LOCUL I - ACS SEBEȘ 2014
LOCUL II - AS JUNIORUL AIUD
LOCUL III - AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA
LOCUL IV - CS OCNA MUREȘ
Cel mai bun portar - Fufezan Antonio (AS Juniorul Aiud)
Cel mai tehnic jucător - Todea Sergiu (ACS Sebeș 2014)
Golgheter - Moldovan Iulian (AS Juniorul Aiud)

Trofeul "Gheorghe Ola" ( născuți în anul 2007 și mai mici)
LOCUL I - AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA
LOCUL II - CSO CUGIR
LOCUL III - AS EUROPA ALBA IULIA
LOCUL IV - CS OLIMPIA AIUD
Cel mai bun portar - Szabo David (AFC Unirea 1924 Alba Iulia)
Cel mai tehnic jucător - Gligor Denis (AS Europa Alba Iulia)
Golgheter - Baba Robert (AFC Unirea 1924 Alba Iulia)

Pe lângă premiile oferite de AJF Alba, jucătorii echipelor campioane, au primit din partea firmei Cora Trade Center rechizite școlare.
Felicitări jucătorilor, antrenorilor și tuturor celor care au fost alături de acești copii minunați.

 

Competitii 2018-2019