ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Trofeul Gheorghe Ola
Trofeul Gheorghe Ola - 2016 Imprimare Email

 

Gheorghe Ola

Grupa A

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CSO CUGIR 2 2 0 0 10-1 6
2 ACS SEBEȘ 2014 2 1 0 1 4-7 3
3 AS SPERANȚA ALBAC   2 0 0 2 0-6 0

Grupa B

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA 2 2 0 0 9-1 6
2 AS EUROPA ALBA IULIA 2 1 0 1 6-5 3
3 ACS NAVOBI ALBA IULIA  2 0 0 2 1-10 0

Grupa C

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CSC BISTRA 2 2 0 0 11-6 6
2 CS OLIMPIA AIUD  2 1 0 1 11-6 3
3 CS OCNA MUREȘ 2 0 0 2 6-16 0

 Data: 01.11.2016

Locația: Sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș

Ora Grupa Echipa  Scor  Echipa
13:00 A ACS Sebeș 2014  1-7   CSO Cugir
14:00 B CS Navobi Alba Iulia  1-4   AFC Unirea 1924 Alba Iulia
15:00 A AS Speranța Albac *0-3   CSO Cugir
16:00 B AS Europa Alba Iulia   6-0   CS Navobi Alba Iulia
17:00 A ACS Sebeș 2014 *3-0   AS Speranța Albac
18:00 B AFC Unirea 1924 Alba Iulia  5-0   AS Europa Alba Iulia

*neprezentare AS Speranța Albac

Data: 01.11.2016

Locația: Sala de sport "Lucian Blaga" din Ocna Mureș

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
13:00 C CS Ocna Mureș 2-9 CS Olimpia Aiud
15:00 C CS Olimpia Aiud  2-4 CSC Bistra
17:00 C CSC Bistra 7-4 CS Ocna Mureș

Data: Sâmbătă 05.11.2016  (faza a II-a a grupelor)

Locația: Sala de sport "Lucian Blaga" din Ocna Mureș

GRUPA 1

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 CSO CUGIR 2 2 0 0 11-3 6
2 AS EUROPA ALBA IULIA 2 1 0 1 7-4 3
3 CSC BISTRA 2 0 0 2 1-12 0

GRUPA 2

 Loc  Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA 2 2 0 0 10-1 6
2 CS OLIMPIA AIUD 2 1 0 1 3-5 3
3 ACS SEBEȘ 2014 2 0 0 2 0-7 0

 

Ora Grupa Echipa Scor Echipa
10:00 1 CSO Cugir 7-1 CSC Bistra
11:00 2 ACS Sebeș 2014 0-5 AFC Unirea 1924 Alba Iulia
12:00 1 AS Europa Alba Iulia 2-4 CSO Cugir
Ora Grupa Echipa Scor Echipa
13:00 2 CS Olimpia Aiud 2-0 ACS Sebeș 2014
14:00 1 CSC Bistra 0-5 AS Europa Alba Iulia          
15:00 2 CS Olimpia Aiud       1-5 AFC Unirea 1924 Alba Iulia


Duminică - 13 noiembrie 2016 - au avut loc finalele la trofeele "Gheorghe Ola" și "Gheorghe Ene", în sala polivalentă "Florin Fleșeriu" din Sebeș, după următorul program:

Ora 09:00 - AS Unirea Juniors Alba Iulia 3-0 CS Ocna Mureș (Finala mică - Trofeul "Gheorghe Ene");

Ora 09:50 - AS Europa Alba Iulia 6-3 CS Olimpia Aiud (Finala mică - Trofeul "Gheorghe Ola");

Ora 10:50 - AS Juniorul Aiud 0-0 (0-2 dldd) ACS Sebeș 2014 (Finala mare - Trofeul "Gheorghe Ene");

Ora 11:40 - CSO Cugir 2-4 AFC Unirea 1924 Alba Iulia (Finala mare - Trofeul "Gheorghe Ola").

Trofeul "Gheorghe Ene" (născuți în anul 2008 și mai mici)
LOCUL I - ACS SEBEȘ 2014
LOCUL II - AS JUNIORUL AIUD
LOCUL III - AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA
LOCUL IV - CS OCNA MUREȘ
Cel mai bun portar - Fufezan Antonio (AS Juniorul Aiud)
Cel mai tehnic jucător - Todea Sergiu (ACS Sebeș 2014)
Golgheter - Moldovan Iulian (AS Juniorul Aiud)

Trofeul "Gheorghe Ola" ( născuți în anul 2007 și mai mici)
LOCUL I - AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA
LOCUL II - CSO CUGIR
LOCUL III - AS EUROPA ALBA IULIA
LOCUL IV - CS OLIMPIA AIUD
Cel mai bun portar - Szabo David (AFC Unirea 1924 Alba Iulia)
Cel mai tehnic jucător - Gligor Denis (AS Europa Alba Iulia)
Golgheter - Baba Robert (AFC Unirea 1924 Alba Iulia)

Pe lângă premiile oferite de AJF Alba, jucătorii echipelor campioane, au primit din partea firmei Cora Trade Center rechizite școlare.
Felicitări jucătorilor, antrenorilor și tuturor celor care au fost alături de acești copii minunați.

 

Competitii 2018-2019