ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Trofeul Gheorghe Ene
Trofeul Gheorghe Ene 2017 Imprimare Email

Grupa A

Localitatea: Sala de sport din comuna Săsciori 

Loc Echipa  V   E   Î   GOL   P 
1  Sc. Fotbal Valea Frumoasei   3 1 0 14-3 10
2  CS Navobi Alba iulia 2 2 0 9-3 8
3  AFC Unirea 1924 Alba Iulia 2 1 1 19-6 7
4  CSM Unirea Alba Iulia 1 0 3 4-19 3
5  AFC Kinder Alba Iulia 0 0 4 4-19 0

Data: Luni -30 octombrie 2017-

Ora Echipa Scor Echipa
11:00  CSM Unirea Alba Iulia 0-5 Șc. de Fotbal Valea Frumoasei
12:00  CS Navobi Alba Iulia 1-1 AFC Unirea 1924 Alba Iulia
13:00  AFC Kinder Alba Iulia 2-4 CSM Unirea Alba Iulia
14:00  AFC Unirea 1924 Alba Iulia  1-5 Șc. de Fotbal Valea Frumoasei
15:00  AFC Kinder Alba Iulia 1-4 CS Navobi Alba Iulia

Data: Miercuri -1 noiembrie 2017-

Ora Echipa Scor Echipa
11:00   Șc. de Fotbal Valea Frumoasei  1-1 CS Navobi Alba Iulia
12:00   CSM Unirea Alba Iulia 0-9 AFC Unirea 1924 Alba Iulia
13:00   Șc. de Fotbal Valea Frumoasei 3-1 AFC Kinder Alba Iulia
14:00   CS Navobi Alba Iulia 3-0 CSM Unirea Alba Iulia
15:00   AFC Unirea 1924 Alba Iulia 8-0 AFC Kinder Alba Iulia

Grupa B

Localitatea: Sala de sport din comuna Vințu de Jos

Loc Echipa  V   E   Î   GOL   P 
1  ACS Juniorul Aiud 4 0 0 35-3 12
2  ACF Metalurgistul 1939 Cugir 3 0 1 24-6 9
3  CSC Bistra 2 0 2 10-25 6
4  AS Unirea Juniors Alba Iulia 1 0 3 9-16 3
5  CS Olimpia Aiud 0 0 4 2-30 0

Data: Luni -30 octombrie 2017-

Ora Echipa Scor Echipa
11:00  ACF Metalurgistul 1939 Cugir 4-0 AS Unirea Juniors Alba Iulia
12:00  ACS Juniorul Aiud 14-0 CSC Bistra
13:00  CS Olimpia Aiud 1-7 AS Unirea Juniors Alba Iulia
14:00  CSC Bistra 0-10 ACF Metalurgistul 1939 Cugir
15:00  CS Olimpia Aiud 0-7 ACS Juniorul Aiud

Data: Miercuri -1 noiembrie 2017-

Ora Echipa Scor Echipa
11:00  AS Unirea Juniors Alba Iulia 1-9 ACS Juniorul Aiud
12:00  ACF Metalurgistul 1939 Cugir 8-1 CS Olimpia Aiud
13:00  AS Unirea Juniors Alba Iulia 1-2 CSC Bistra
14:00  ACS Juniorul Aiud 5-2 ACF Metalurgistul 1939 Cugir
15:00  CSC Bistra 8-0 CS Olimpia Aiud

 Localitatea: Sala de sport din comuna "Săsciori"

Data: Joi -2 noiembrie 2017-

Ora 10:00 - Semifinala 1: ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei 1-8 ACF Metalurgistul 1939 Cugir

Ora 12:00 - Semifinala 2: CS Navobi Alba Iulia 2-2 (2-4 dldd) ACS Juniorul Aiud

Ora 14:00 - Finala Mică: ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei 1-0 CS Navobi Alba Iulia

Ora 16:00 - Finala Mare: ACF Metalurgistul 1939 Cugir 2-2 (3-5) ACS Juniorul Aiud

Ora 18:15 - Festivitatea de premiere:

Locul I - ACS Juniorul AiudTrofeu, 15 medalii, 3 mingi, diplomă;

Locul II - ACF Metalurgistul 1939 CugirTrofeu, 15 medalii, 2 mingi, diplomă;

Locul III - ACS Școala de Fotbal Valea FrumoaseiTrofeu, 15 medalii, 1 minge, diplomă;

Locul IV - CS Navobi Alba IuliaTrofeu, 15 medalii, 1 minge, diplomă;

Golgheterul competiției - George Corneliu Pungea (ACS Juniorul Aiud) -Trofeu, 1 minge, diplomă;

Cel mai bun portar - Raul David Gruiță (ACS Juniorul Aiud)Trofeu, 1 minge, diplomă;

Cel mai bun jucător - Philip Maximus Pahone (ACF Metalurgistul 1939 Cugir)Trofeu, 1 minge, diplomă;

Arbitrii fazei finale: Alexandru Vodă, Andrei Mutu și Cătălin Costea.

*** Regulamentul FRF la trofeul Gheorghe Ene îl puteți descărca de AICI.

**** În cadrul ședinței din 23.10.2017, cu reprezentanții echipelor participante, s-au adus următoarele completări regulamentului FRF:

- Înlocuiri de jucători: În raportul arbitrului se trec obligatoriu minim 10 jucători care vor fi împărțiți în 2 grupe a câte 5 jucători (4 jucători + 1 portar). Fiecare echipă va putea avea 1 sau maxim două rezerve.

- Dacă o echipă are o singură rezervă, aceasta va fi trecută în raport doar la unul din cele două loturi (A sau B) și va avea drept de joc doar la una din cele două loturi.

- Dacă o echipă va avea două rezerve, acestea vor fi trecute fiecare la câte un lot și vor avea drept de joc doar la loturile la care au fost înscrise în raportul arbitrului.

- Fiecare echipă va avea obligatoriu doi portari, pentru fiecare lot în parte.

 - Pe raportul de arbitraj se trec obligatoriu 10 jucători care vor fi împărțiți în 2 grupe a câte 5 jucători (4 jucători + 1 portar). Fiecare jucător al lotului trebuie să aibă număr egal de minute jucate după cum urmează: Grupul 1 de jucători va juca în prima jumătate (minutul 1 – minutul 10) a primei reprize, grupul 2 va juca a doua jumătate (minutul 11 – minutul 20) a primei reprize. După pauza de 5 minute, Grupul 1 de jucători va juca în prima jumătate (minutul 21 – minutul 30) din repriza a doua, grupul 2 va juca a doua jumătate (minutul 31 – minutul 40) din repriza a doua. Momentul înlocuirii jucătorilor va fi anunțat de către arbitrul conducător de joc la jumătatea fiecărei reprize. În situația în care nu sunt trecuți 10 jucători în raportul de joc meciul nu se va disputa și va fi câștigat de echipa adversă. În situația în care nu se respectă înlocuirile de jucători obligatorii de la jumătatea reprizelor (așa cum este prevăzut mai sus) echipa în culpă va pierde jocul prin forfait.

- Barem arbitraj = 25 lei brut / echipă / joc.

- Asistență Medicală = 10 lei brut / echipă / joc.

 

Competitii 2018-2019