ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Știri AS Industria Galda de Jos - CS Performanța Alba Iulia în derby-ul sferturilor de finală ale Cupei României 2013-2014, faza județeană. Vezi programul complet
AS Industria Galda de Jos - CS Performanța Alba Iulia în derby-ul sferturilor de finală ale Cupei României 2013-2014, faza județeană. Vezi programul complet Imprimare Email
Joi, 10 Aprilie 2014

trofeeMiercuri, 9 aprilie 2014, la sediul Asociației Județene de Fotbal Alba s-a extras programul sferturilor de finală ale fazei județene din cadrul Cupei României 2013-2014. În urma tragerii la sorți s-au format patru partide echilibrate, capul de afiș fiind partida dintre AS Industria Galda de Jos și CS Performanța Alba Iulia.

La tragerea la sorți au participat Hulea Ovidiu (delegat AS Viitorul Sântimbru), Barna Ovidiu (portar CS Arena Alba Iulia), Marinca Ioan (delegat CS Performanța Alba Iulia), Iacșa Darius (delegat AS Industria Galda de Jos) și Iancu Iosif (reprezentant AS Dalia Sport Daia Română), dar și reprezentanți ai presei sportive din județ prin Crăciun Cătălin (Alba24.ro) și Stan Tudor (Ziarul Unirea).

În urma tragerii la sorți organizate de către Damian Augustin (președinte Comisia de Competiții) și Vodă Alexandru (membru Comisia de Competiții) s-au decis următoarele partide:

AS Inter Ciugud - AS Viitorul Sântimbru

AS Național Rădești - AS Dalia Sport Daia Română

CS Arena Alba Iulia - CS Olimpia Aiud

AS Industria Galda de Jos - AS Performanța Alba Iulia

Partidele se vor desfășura într-o singură manșă în data de 30 aprilie 2014, ora 17:00, pe terenul primei echipe, considerată și organizatoare. În situația în care după cele 90 de minute de joc regulamentare, scorul este egal, jocul se va prelungi cu două reprize a câte 15 minute fiecare, cu pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute între sfârșitul jocului și reprizele de prelungire. Dacă după minutele de prelungire, egalitatea persistă, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare.