ASOCIAȚIA JUDEȚEANĂ DE FOTBAL ALBA - Membru afiliat FRF

Campionatul Muntilor Apuseni
Campionatul Munților Apuseni 2017 (ediția a VIII-a). Vezi regulamentul și programarea jocurilor: Imprimare Email

Duminică- 2 iulie 2017, a debutat ediția a VIII-a, a Campionatului Munților Apuseni - fotbal pe teren redus pentru zona rurală! 

În data de 26 iunie 2017 -ora 16:00- a avut loc la sediul primăriei Bistra, ședința de lucru cu reprezentanții echipelor participante, în cadrul căreia s-a stabilit programul și regulamentul acestei ediții, la care participă 30 de echipe (15 echipe de copii și 15 de seniori), toate din comune situate în Munții Apuseni. Regulamentul poate fi citit AICI !

cma 2016 Festiv

Grupa A - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 2 2 0 0 10-1 6
2 HOREA 2 1 0 1 6-6 3
3 CIURULEASA 2 2 0 2 4-13 0

Grupa A - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 BISTRA 2 2 0 0 18-2 6
2 CIURULEASA 2 1 0 1 12-18 3
3 HOREA 2 0 0 2 2-18 0

Grupa B - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SĂLCIUA 3 3 0 0 28-4 9
2 SOHODOL 3 2 0 1 11-5 6
3 ALMAȘU MARE 3 1 0 2 4-25 3
4 ROȘIA MONTANĂ 3 0 0 3 5-14 0

Grupa B - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 SĂLCIUA 3 3 0 0 41-0 9
2 SOHODOL 3 2 0 1 6-11 6
3 ALMAȘU MARE 3 1 0 2 12-18 3
4 ROȘIA MONTANĂ 3 0 0 3 2-32 0

 Grupa C - Seniori 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ARIEȘENI 3 2 0 1 15-11 6
2 LUPȘA 3 2 0 1 12-11 6
3 BUCIUM 3 2 0 1 6-6 6
4 AVRAM IANCU   3 0 0 3 8-13 0

Grupa C - Copii 

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 AVRAM IANCU 3 3 0 0 37-2 9
2 LUPȘA 3 2 0 1 26-10 6
3 BUCIUM 3 0 1 2 6-26 1
4 ARIEȘENI 3 0 1 2 3-34  1 

Grupa D - Seniori

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 POIANA VADULUI 3 2 1 0 12-7 7
2 VADU MOȚILOR 3 2 0 1 15-8 6
3 ALBAC 3 1 1 1 8-10 4
4 VIDRA 3 0 0 3 7-17 0

Grupa D - Copii

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 VADU MOȚILOR 3 3 0 0 30-3 9
2 VIDRA 3 2 0 1 17-7 6
3 POIANA VADULUI 3 1 0 2 6-18 3
4 ALBAC 3 0 0 3 1-26 0

Legendă: M=meciuri jucate; V=victorii; E=egaluri; Î=înfrângeri; G=golaveraj (+/-); P=puncte

Programul este următorul:

Grupa A

Etapa 1 - duminică, 2 iulie 2017 - Teren sintetic Bistra

ora: 13:00 Bistra 15-1 Ciuruleasa (Copii)

ora: 14:00 Bistra 8-0 Ciuruleasa

Horea - stă.

Etapa 2 - duminică, 9 iulie 2017 - Teren sintetic Ciuruleasa

ora: 13:00 Horea 3-11 Ciuruleasa (Copii)

ora: 14:00 Horea 5-4 Ciuruleasa

Bistra - stă.

Etapa 3 - duminică, 16.07.2014 - Teren sintetic Arieșeni

ora: 13:00 Bistra 3-1 Horea(Copii)

ora: 14:00 Bistra 2-1 Horea

Ciuruleasa - stă.

Grupa B

Etapa 1 -  duminică, 2 iulie 2017 - Teren sintetic Cărpeniș

ora:   9:00 Sohodol 3-2 Roșia Montană (Copii)

ora: 10:00 Sohodol 6-0 Roșia Montană

ora: 11:00 Sălciua 15-0 Almașu Mare (Copii)

ora: 12:00 Sălciua 19-0 Almașu Mare 

Etapa 2 - duminică, 9 iulie 2017 - Teren sintetic Sălciua

ora: 11:00 Sălciua 17-0 Roșia Montană (Copii)

ora: 12:00 Sălciua 4-2 Roșia Montană

ora: ......... Sohodol 3-0 Almașu Mare (Copii)

ora: ......... Sohodol 3-0 Almașu Mare 

Etapa 3 - duminică, 16 iulie 2017 - Teren sintetic Vadu Moților

ora: 16:00 Roșia Montană 0-12 Almașu Mare (Copii)

ora: 17:00 Roșia Montană 3-4 Almașu Mare

ora: 18:00 Sohodol 0-9 Sălciua (Copii)

ora: 19:00 Sohodol 2-5 Sălciua

Grupa C

Etapa 1 -  duminică, 2 iulie 2017 - Teren sintetic Cărpeniș

ora: 16:00 Avram Iancu 5-2 Lupșa (Copii)

ora: 17:00 Avram Iancu 3-4 Lupșa

ora: 18:00 Arieșeni 2-2 Bucium (Copii)

ora: 19:00 Arieșeni 3-1 Bucium 

Etapa 2 -  duminică, 9 iulie 2017 - Teren sintetic Sălciua

ora:   9:00 Avram Iancu 17-0 Bucium (Copii)

ora: 10:00 Avram Iancu 1-2 Bucium

ora: 13:00 Arieșeni 1-17 Lupșa (Copii)

ora: 14:00 Arieșeni 5-6 Lupșa

Etapa 3 -  duminică, 16 iulie 2017 - Teren sintetic Arieșeni

ora:   9:00 Avram Iancu 15-0 Arieșeni (Copii)

ora: 10:00 Avram Iancu 4-7 Arieșeni

ora: 11:00 Bucium 4-7 Lupșa (Copii)

ora: 12:00 Bucium 3-2 Lupșa

Grupa D

Etapa 1 -  duminică, 2 iulie 2017 - Teren sintetic Bistra

ora:   9:00 Albac 0-15 Vadu Moților (Copii)

ora: 10:00 Albac 3-4 Vadu Moților

ora: 11:00 Poiana Vadului 2-7 Vidra (Copii)

ora: 12:00 Poiana Vadului 5-3 Vidra

Etapa 2 -  duminică, 9 iulie 2017 - Teren sintetic Ciuruleasa

ora:   9:00 Poiana Vadului 1-11 Vadu Moților (Copii)

ora: 10:00 Poiana Vadului 6-3 Vadu Moților

ora: 11:00 Albac  1-Vidra (Copii)

ora: 12:00 Albac 3-2 Vidra

Etapa 3 -  duminică, 16 iulie 2017 - Teren sintetic Vadu Moților

ora:   9:00 Vidra 2-4 Vadu Moților (Copii)

ora: 10:00 Vidra 2-9 Vadu Moților

ora: 11:00 Poiana Vadului 3-0 Albac (Copii)

ora: 12:00 Poiana Vadului 1-1 Albac

* Echipele vor avea o săptămână pauză după jocurile din grupe, în 21-23 iulie, când are loc și "Târgul de fete" de pe muntele Găina.

** După faza grupelor, s-au calificat primele două clasate (din fiecare grupă).

Sferturi de finală - duminică 30 iulie 2017:

Teren sintetic Ciuruleasa: 

  • ora 16.00: (A1) Bistra 7-0 Lupșa (C2) copii
  • ora 17.00: (A1) Bistra 3-3 (3-4) Lupșa (C2) seniori
  • ora 18.00: (A2) Ciuruleasa 2-2 (2-0dldd) Avram Iancu (C1) copii
  • ora 19.00: (A2) Horea 4-3 Arieșeni (C1) seniori

Teren sintetic Sălciua:

  • ora 16.00: (B2) Sohodol 0-25 Vadu Moților (D1) copii
  • ora 17.00: (B2) Sohodol 0-3 Poiana Vadului (D1) seniori
  • ora 18.00: (B1) Sălciua 4-0 Vidra (D2) copii
  • ora 19.00: (B1) Sălciua 1-2 Vadu Moților (D2) seniori
Galeria foto de la sferturi de finale o puteți vedea AICI.

Semifinale - duminică - 6 august 2017 - Teren sintetic Bistra

Echipele calificate din sferturi, se vor împerechea după cum urmează: 

Ora 18:00 - Semifinala 1: Ciuruleasa 1-2 Vadu Moților (copii)

Ora 19:00 - Semifinala 1: Lupșa 4-1 Vadu Moților (seniori)

Ora 20:00 - Semifinala 2: Bistra 4-0 Sălciua (copii)

Ora 21:00 - Semifinala 2: Horea 0-1 Poiana Vadului (seniori)

Galeria foto de la semifinale o puteți vedea AICI.

Finale - duminică - 13 august 2017 - Teren sintetic Vadu Moților

Ora 17:00 - Finala mică: Ciuruleasa 3-3(6-5 dldd) Sălciua (copii)

Ora 18:00 - Finala mică: Vadu Moților 1-6 Horea (seniori)

Ora 19:00 - Finala mare: Vadu Moților 0-2 Bistra (copii)

Ora 20:00 - Finala mare: Lupșa 0-2 Poiana Vadului (seniori)

Ora 21:15 - Festivitatea de premiere

  • Copii
Campioană - Bistra, Locul II - Vadu Moților, Locul III - Ciuruleasa, Locul IV - Sălciua, Golgheter - Dehelean Mihai (Vadu Moților), Portarul Campionatului - Bistraie Sergiu (Vadu Moților), Jucătorul Campionatului - Bradu Antonio (Bistra);
  • Seniori

Campioană - Poiana Vadului, Locul II - Lupșa, Locul III - Horea, Locul IV - Vadu Moților, Golgheter - David Romică (Lupșa), Portarul Campionatului - Joldeș Claudiu (Vadu Moților), Jucătorul Campionatului - Briciu Raul (Poiana Vadului);

  • Arbitrii finalelor: Balea Horațiu (Bistra), Nicola Andrei (Poșaga), Iviniș Darius (Zlatna) și Scrob Radu (Alba Iulia);
  • La faza finală am avut onoarea să îi avem alături de noi pe domnii: Ion Dumitrel (Președintele Consiliului Județean Alba), Florin Roman (Deputat), Corneliu Olar (Deputat), Alexandru Pereș (Senator), Marius Hațegan (Consilier Județean), o delegație a Asociației Județene de Fotbal Bihor în frunte cu președintele Radu Bitea, dar și primarii și reprezentanții comunelor calificate în faza finală. Pe această cale dorim să mulțumim și celor peste 500 de spectatori care au fost alături de noi, pe parcursul întregii zile, încurajându-și echipa favorită cu mult fair-play, dar și gazdei noastre din faza finală (Primăria și Consiliul Local al Comunei Vadu Moților), în frunte cu domnul primar Nicolae Lazea;
  • Asociația Județeană de Fotbal a organizat ediția a VIII-a a Campionatului Munților Apuseni cu sprijinul Federației Române de Fotbal!

 

 

Competitii 2018-2019